reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

AMD Sapphire Nitro RX 460 4GB a nefunkční ovladače

lape (109)|30.7.2018 08:58
Ahojte.
Mám grafiku AMD RX 460 a problém s ovladači.Poslední funkční ovladač je 18.3.4. který vyšel v někdy v Březnu.Od té doby už vyjela spousta nových ovladačů,ale u všech mám stejný problém a to ten,že se seká kurzor myši.Prostě jedu myší a kurzor se po pár sekundách zastaví na cca 1 sekundu a pak se zase rozjede.Není to nahodilé,ale děje se to v pravidelných intervalech a je to samozřejmě hodně nepříjemné a PC je nepoužitelné,takže se vždy musím vrátit k ovladači 18.3.4. Zajímalo by mě jestli někdo netuší v čem může být chyba,protože se mě nezdá,že by AMD 4 měsíce vydávalo nefunkční drivery.
dom324 (306)|31.7.2018 14:17
Vracíš se odinstalováním ovladače a instalací starého, nebo se vracíš obnovou Windows?

Jestli to druhé, tak je grafika nejspíš na cestě do křemíkovho nebe.
lape (109)|21.8.2018 12:56
Vracím se jen pouhým "přeplácnutím" staršího ovladače přes nový,který zlobí.

Ale teď jsem zkusil stáhnout nový 18.8.1 a starý odinstalovat a zatím to jede bez problémů,uvidím co po restartu,ale dřív to dělalo problémy hned po instalaci.Možná pomohla odinstalace starého ovladače,dřív jsem dával vždy jen aktualizovat,takže se to instalovalo přes starý driver.Uvidíme.
lape (109)|22.8.2018 10:16
Tak po rst je problém zpět a všiml jsem si,že i okna se otevírají nadvakrát.Po kliknutí se začne otvírat,pak na sekundu zamrzne a pak se otevře na celou plochu.Takže návrat k ovladači 18.3.4.
lape (109)|7.9.2018 10:43
Takže mě to nedalo a napsal jsem přímo do AMD.Odpověď přišla celkem rychle a to taková,že o problému vědí a prý pracují na opravě,čemuž teda nevěřím,protože poslední funkční ovladač byl v Březnu a že by to půl roku nebyli schopni vyřešit se mě nezdá.Píšou tam něco o tom,že se problém vyskytuje pokud jsou připojeny dva a více monitorů,takže jsem odpojil TV,která byla připojena přes HDMI a zatím je to po instalaci posledního ovladače OK,ale uvidí se co po restartu.Taky mě poslali nějaký návod a prý mám zakázat HDCP,jenže to nijak nejde.Dostanu se ke kroku 3 z návodu a další krok podle kterého bych měl přepsat Povoleno na Zakázáno nevím jak udělat.Nevěděl by někdo? Dám sem kopii odpovědi z AMD

Thank you for the email.

I understand you are experiencing mouse stuttering issue with latest driver on your computer equipped with AMD Radeon RX 460 graphics card.

The mouse lagging when two or more display displays are connected with latest driver is a known issue and our driver support team currently working on it to fix it as soon as possible.

If you are using multiple monitors then I suggest you to please try the below workaround and check the issue status.

Open AMD Radeon Settings

Open the Display tab and select the affected display

Click on Specs

Click on Override

Disable “HDCP Support”



Thank you for contacting AMD.




Tak proběhl restart a když je odpojena ta TV,tak je to OK a vše funguje jak má.Řešení teda nic moc,ale vzhledem k tomu,že do TV jsem z PC něco pouštěl max.1 x za rok,tak mě to netrápí.Horší to asi mají lidi,kteří používají na práci víc monitorů.