reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

wifi siet medzi dvoma routermi Vigor 2700VGST

haraga (2)|3.10.2007 00:01
Caute,zhodou okolnosti som sa dostal k dvom routrom od t-comu, doma mam dva pocitace z toho jeden mam cez ten router pripojeny k dsl, druhy pocitac mam ´´odrezany´´ od sveta.
Chcel by som sa spytat dalo by sa ich prepojit cez wifi, aby som mohol aj na tom druhom mat net + domacu siet?
Som amater, keby ste pisali konkretnejsie, dakujem
Ado
pas!k (3765)|3.10.2007 10:49
Pokud chces aby ti nekdo poradil musis podat vice informaci . .minimalne presny typ toho routeru aby bylo jasne zda je to router s wifi nebo bez atd.. Take uplne nechapu tu poznamku o dvou routerech ..
mech13 (5526)|3.10.2007 13:18
pas!k: typ je v nazvu topicu;)

podivej se do nastaveni, jestli umi na wifi mod klient, pak by to slo. jestli umi jen AP tak ne
pas!k (3765)|3.10.2007 13:22
:) Nj jsem vul ;) sorry za OT

Tohle pdfko by mohlo pomoct
eraser (0)|3.10.2007 18:55
Je mi to jasné, čo sa snažíš nakonfigurovať. Ide o takúto topológiu.

|- dsl linka - Vigor (DSL modem/wifi router) -[utp]- PC1
[INDENT][INDENT][INDENT]~~vzduch~ Vigor (AP/klient) -[utp]- PC2
[/INDENT][/INDENT][/INDENT]Tzn. Vigor pripojený na DSL musíš nastaviť do wifi routerovacieho módu, čiže aktivuješ jeho access point funkciu.

Druhý Vigor budeš mať v móde klienta, takže sa napojíš na prvý Vigor. Teraz je otázne, či to toto zariadenie podporuje a to je bod úrazu, jednoducho povedané, či tento Vigor môže fungovať v podobe AP (presnejšie wifi klient mód) a ostatné funkcie deaktivovať. Hmm... v každom prípade PC sú zrejme prepojené s Vigormi pomocou UTP káblov.

Nebolo by pre teba vhodnejšie, keby si i to druhé PC pripojil pomocou UTP kábla a tým používal len jeden Vigor?
eraser (0)|3.10.2007 19:07
[quote=pas!k;52401]Tohle pdfko by mohlo pomoct[/quote]Ako tak pozerám na manuál, tak uvažujem nad tým WDS módom, pretože keď som mal wifi providera, tak som sa k nemu pripájal práve cez bridge, resp. moje AP bolo v móde WDS...

//
update: Pôjde to... v podstate sa jedná o podobnú topológiu, ako je na obrázku, až na počet klientov a tie laptopy.




Prípadne to isté s krajšími obrázkami... :)