Strana 2 z 3 PrvníPrvní 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 16 až 30 z 43

Téma: Bugy na foru?

Šéfredaktor SHW / Admin Avatar uživatele Karel Polívka
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od r34ktor Zobrazit příspěvek
    Já chápu limitace českého (a slovenského) trhu, ale by bych mnohem raději, kdyby provozovatelé magazínů bojovaly kvalitním obsahem, než takovýmito pokoutními praktikami.

1. Celková kvalita obsahu Světa hardware se meziročně poměrně výrazně zlepšila. Vytýkáte něco, co se přitom děje.

2. Nepropagování konkurence není poukoutná praktika. Nepovolování propagovat konkurenci není pokoutná praktika. Uplatňování pravidel zveřejněných už v době vzniku fóra před mnoha roky není pokoutná praktika. Pokud se zamyslím, co by šlo v tomto kontextu považovat za pokoutnou praktiku, vzpomněl jsem si, když jiný IT server veřejně nabádal čtenáře, aby umisťovali na ostatní servery (magazíny, fóra; to bylo jedno) zpětné odkazy právě na něj (tzn. aby spamovali) - možná si vzpomenete, možná ne, není to ani důležité, pouze to zmiňuji pro ukázku a jistý rozdíl v chápání některých termínů a shluků písmenek.

3. trodas to popsal celkem výstižně.

4. Jde o pouhé uplatnění pravidel, která řada uživatelů dlouhodobě ignorovala, tzn. daný bod pravidel teď už není třeba kontrolovat (to bere čas) a uplatňovat nějaké postihy (to zvyšuje krevní tlak uživatelů). To, že provozovatel (ano, mluvím teď o sobě ve 3. osobě) zajistil, aby daný bod pravidel uživatelé jím provozované služby již nemohli ignorovat, je pouze logická reakce.

5. Tohle je také o uživatelích - není v našich možnostech kontrolovat, s jakým cílem vytvořil kdosi vystupující pod anonymním loginem XXX tolik a tolik odkazů na konkurenční server Y nebo Z.

Dalo by se k tomuto napsat celkem hodně písmenek, ale na věci to nic nezmění - ne dokud se nezmění samotní lidé a algoritmy vyhledávacích enginů.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele r34ktor
    Registrace
    Oct 2006

Citace Původně odesláno od Karel Polívka Zobrazit příspěvek
    Celková kvalita obsahu Světa hardware se meziročně poměrně výrazně zlepšila. Vytýkáte něco, co se přitom děje.
    Kvalita obsahu je dost ošemetná věc. Jak ji vlastně hodnotit? Podle počtu shlédnutí, komentářů, zpětných linků? Je jasné, že když vyjde článek s bulvárním nadpisem, který píchne do zastánců nějakého tábora, strhne se flame, přičemž počet zhlédnutí a komentářů letí vzhůru. Ovšem vlastní kvalita obsahu je v drtivé většině případů bídná.

Já preferuji analytické články, jaké nabízí např. Tom's Hardware. Odsud tento typ s odchodem Eagla prakticky vymizel. To samé testy grafických karet - i před upozorňování chybí průběhy FPS (pro mě klíčová věc) a minima. U konkurence jsou standardem. Jedině práce pánů Vítka a Kovače má stabilně slušnou kvalitu. Když to shrnu, na místní magazín chodím čím dál méně, protože prostě nenabízí to, co hledám.

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Souhlas s r34ktorem. Na magazín chodím pouze kvůli nějaké soutěži, pokud si vzpomenu. A chod fóra, resp. jeho přívětivost pro mě osobně začíná být stejná jako kvalita magazínu. Už se ani nesnažím upozorňovat na nějaké chyby, s kterými se během "pohybu" po fóru upozorňovat, jelikož to nemá pražádný smysl. Buď je nám řečeno, že chyba není prioritní či se o chybě ví a někdy se napraví a nebo, že to je featura a názor či smysluplnost používání fóra pro uživatele je věcí vedlejší.

Starousedlík SHW Avatar uživatele trodas
    Registrace
    Oct 2007

No, abychom jen planě neplkali, tak bych rád upozornil, že když se někomu příspěvek rozpadne kvůli linku na konkurenci, tak stačí v tom linku změnit "http" na "h**p" a vše funguje normálně. To si myslím, že je rada k něčemu užitečná. Názory na kvalitu toho či onoho jsou totiž velmi subjektivní.

Osobně preferuji kritičtější (až lehce ironický k tvrzení výrobců) náhled a odstup před nekritickým nadšením z nové věci a když si vzpomenu na recenzi Lepa ventilátorů s převratnou vortex mřižkou, tak tam se recenzent zachoval zcela správně a kriticky se na ten blok v toku vzduchu díval. A jeho nedůvěra se potvrdila... a ocenění TREFA dostal ten Lepa ventilátor, který byl vyvážený a neměl tu mřížku... Na druhou stranu s zvyšující-se hloubkou chladiče je možné, že by vertexové rotující tok vzduchu mohlo a měl slavit nějaký úspěch... ale to je pouze spekulace, která by se měla ověřit

Není nikde řečeno, že je vše na SHW dokonalé. Nic není dokonalé a ani být nemůže. Jistě, průběhy fps jsou pro někoho důležité, mně stačí minimální, průměrné a maximálni FPS... ale to je individuální. I předmíra technických faktů může ledaskoho odradit a recenze má zůstat čtivá.

U flame (které lze poměrně snadno vyvolat, stačí publikovat nějaké nepopulární názory a skutečnosti a je tu flame jak blázen, viz. např. http://www.svethardware.cz/forum/showthread.php/69314 - http://www.svethardware.cz/forum/showthread.php/32096 - http://www.svethardware.cz/forum/showthread.php/18630 ) se dá pak těžko odlišit, zdali jde o kvalitu příspěvku a nekvalitu diskutujících či naopak... Rozhodně čtivost je veliká, leč většina příspěvků se smrskává na napadání autora příspěvku nebo obecně toho, kdo si troufá vyjadřovat nepopulární názory.
    Znamená to vždy, že orginání příspěvek stojí za starou bačkoru? Ani omylem. Jen třeba píchl do vosího hnízda. Anebo třeba opravdu nestojí za nic... Často to v vřavě flamu zanikne a řeší se zcela něco jiného, než původní příspěvek - např. zdali autor není neonacista, komunista, snílek, slaboduchý, atd.

Toto snadné nálepkování je odkoukané z médií. "Intelektuálové jsou levičáci." Bác, konec, tečka, bodka. Nebudeme vyvracet co říkají, neb to vyvrátit nelze. Tak je označíme za levičáky a je to Už se jimi nemusíme zabývat.

Chci tím říci, že obecná kvalita diskuze je na diskutujících a nikoli na platformně (zde SHW fórum)...

Registrace
    May 2006

Kvalita obsahu je dost ošemetná věc. Jak ji vlastně hodnotit? Podle počtu shlédnutí, komentářů, zpětných linků? Je jasné, že když vyjde článek s bulvárním nadpisem, který píchne do zastánců nějakého tábora, strhne se flame, přičemž počet zhlédnutí a komentářů letí vzhůru. Ovšem vlastní kvalita obsahu je v drtivé většině případů bídná.
    Věc názoru, došlo k výraznému zlepšení podle více metrik, díky čemuž jsem s vývojem magazínů spokojený. Ano, vždy by to mohlo být lepší, ale důležitý je výsledek v rámci souvislostí a možností. Navíc si nejsem jistý, zda mluvíte o aktuálním obsahu SHW, jelikož si nedovedu představit píchání do nějakého tábora např. u recenzí monitorů, které teď patří mezi nejčastější recenze na našem serveru (a těchto recenzí máme obecně nejvíce v porovnání s naší veškerou konkurencí).

Já preferuji analytické články, jaké nabízí např. Tom's Hardware. Odsud tento typ s odchodem Eagla prakticky vymizel. To samé testy grafických karet - i před upozorňování chybí průběhy FPS (pro mě klíčová věc) a minima. U konkurence jsou standardem. Jedině práce pánů Vítka a Kovače má stabilně slušnou kvalitu. Když to shrnu, na místní magazín chodím čím dál méně, protože prostě nenabízí to, co hledám.
    Viz výše. Pavel Kovač + Jan Vítek - no vidíte, jen tímto tvrzením jste pochválil stabilně slušnou kvalitu naprosto drtivé většiny obsahu Světa hardware :-).

Citace Původně odesláno od kevin00 Zobrazit příspěvek
    Souhlas s r34ktorem. Na magazín chodím pouze kvůli nějaké soutěži, pokud si vzpomenu. A chod fóra, resp. jeho přívětivost pro mě osobně začíná být stejná jako kvalita magazínu. Už se ani nesnažím upozorňovat na nějaké chyby, s kterými se během "pohybu" po fóru upozorňovat, jelikož to nemá pražádný smysl. Buď je nám řečeno, že chyba není prioritní či se o chybě ví a někdy se napraví a nebo, že to je featura a názor či smysluplnost používání fóra pro uživatele je věcí vedlejší.
    Co se týče fóra, souvisí to s komentářem výše ohledně magazínů - není možné se věnovat všemu, protože na to nejsou prostředky. Mnohem více se teď věnuji magazínům, což je na úkor fór a světe div se, našim serverům se v důsledku daří více, než když jsem na fórech řešil kde co, protože práci na fórech ocení málokdo (naopak u nich panuje věčná nespokojenost) a cílová skupina je výrazně menší než u magazínů, a tak to bylo a bude vždy. Jakákoli úprava (resp. jakákoli dobrá úprava) v magazínech přináší výrazně více ovoce. To jsou zkrátka prostá fakta.

Starousedlík SHW Avatar uživatele VencaX
    Registrace
    Jun 2008

Je to taková pitomost, ale nefungují ikonky pro FB a Google+, které jsou vedle loga. Kromě tohohle fora to nejde ani na foru TVFreaku, jinak všude jsou.

Plus něco, co souvisí spíš celým webem, pokud jsem na stránce jakéhokoli z magazínů, tak jeho Fórum (resp. Galerie) nejdou rozkliknout v horním menu.

Starousedlík SHW Avatar uživatele astec
    Registrace
    Jun 2008

Funkce Nové na fóru a Nové příspěvky dávají jiné výsledky vyhledávání. Nové příspěvky třeba neukáží poradnu

Starousedlík SHW Avatar uživatele zsdx
    Registrace
    Nov 2009

To je v poradku - Nove prispevky se tykaji tebe (vcetne nastaveni blokovanych temat) a Nove na foru je global pro vsechny.

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od VencaX Zobrazit příspěvek
    Je to taková pitomost, ale nefungují ikonky pro FB a Google+, které jsou vedle loga. Kromě tohohle fora to nejde ani na foru TVFreaku, jinak všude jsou.
    Co to znamená, že nefungují ikonky? Vedle loga jsou pouze ikonky coby obrázky, které mají funkci odkazu - a jejich odkaz funguje na všech webech.

Plus něco, co souvisí spíš celým webem, pokud jsem na stránce jakéhokoli z magazínů, tak jeho Fórum (resp. Galerie) nejdou rozkliknout v horním menu.
    To je záměr. Pokud je člověk v magazínu SHW na kterékoli stránce, směřuje na homepage jeho logo o pár pixelů níže a na fórum textový odkaz také o pár pixelů níže. Není třeba mít tyto odkazy vícekrát pod sebou. Na fórech to bude taky upraveno tímto způsobem.

jrx jrx je offline
    Starousedlík SHW / Pilot TMF
    Registrace
    Feb 2009

Taky jsem si toho všim:

Název: 1.png
Zobrazení: 150
Velikost: 14.6 KB
    Název: 2.png
Zobrazení: 153
Velikost: 19.8 KB

Starousedlík SHW Avatar uživatele r34ktor
    Registrace
    Oct 2006

Potvrzuji - http://www.svethardware.cz/img/ikonka_facebook.png a http://www.svethardware.cz/img/ikonka_Gplus.png neexistují.

To je záměr. Pokud je člověk v magazínu SHW na kterékoli stránce, směřuje na homepage jeho logo o pár pixelů níže a na fórum textový odkaz také o pár pixelů níže.
    Působí to divně. Lepší by bylo neaktivní dvoji úplně vypustit.

Starousedlík SHW Avatar uživatele VencaX
    Registrace
    Jun 2008

Co to znamená, že nefungují ikonky? Vedle loga jsou pouze ikonky coby obrázky, které mají funkci odkazu - a jejich odkaz funguje na všech webech.
    Přesně jak psal Jiri@tncm, nezobrazují se ty ikonky, jen textový odkaz. Na tvfreaku mi to taky nešlo, kupodivu u digimanie a světa mobilně funguje správně.

To je záměr. Pokud je člověk v magazínu SHW na kterékoli stránce, směřuje na homepage jeho logo o pár pixelů níže a na fórum textový odkaz také o pár pixelů níže. Není třeba mít tyto odkazy vícekrát pod sebou. Na fórech to bude taky upraveno tímto způsobem.
    Dobře, to chápu, ale to už by taky bylo možné rovnou z té horní lišty ty "odkazy" na SHW dát rovou pryč, když tam vlastně teď jsou úplně k ničemu... to že tam není potřeba, to dejme tomu chápu, ale já třeba používal ten odkaz na forum, co je v horní liště, a teď najednou nejde.

Registrace
    May 2006

Přesně jak psal Jiri@tncm, nezobrazují se ty ikonky, jen textový odkaz. Na tvfreaku mi to taky nešlo, kupodivu u digimanie a světa mobilně funguje správně.
    Opraveno na SHW a TVF.
    Dobře, to chápu, ale to už by taky bylo možné rovnou z té horní lišty ty "odkazy" na SHW dát rovou pryč, když tam vlastně teď jsou úplně k ničemu... to že tam není potřeba, to dejme tomu chápu, ale já třeba používal ten odkaz na forum, co je v horní liště, a teď najednou nejde.
    Je to zkrátka lišta, která zobrazuje, jaké projekty máme, a proto je zde zahrnut i server, na kterém se člověk právě nachází, ale už na něj nevede odkaz, viz výše.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Salamander
    Registrace
    May 2006

Po posledním updatu fóra mám problém se zobrazováním českých znaků + v aktivitách jsou špatně nalinkované odkazy na témata, viz příloha.

Browser: Chrome 29.0.1547.65
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: Untitled.jpg 
Zobrazení: 151 
Velikost: 167.8 KB 
ID: 29018  

Starousedlík SHW Avatar uživatele hugostieglitz
    Registrace
    Feb 2011

nefunguje odkaz můj obsah a témata obsahující mé příspěvky

Strana 2 z 3 PrvníPrvní 123 PosledníPoslední