Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 43

Téma: Bugy na foru?

Starousedlík SHW Avatar uživatele pas!k
    Registrace
    Jul 2006

Zdravim

posledni dobou se mi na foru prihodilo par veci o kterych si myslim ze jsou bugy ale rad si necham vysvetlit ze tomu tak neni .. rozhodne to neberte jako nejakou kritiku jen bych na to rad poukazal treba v tom opravdu bude nekde zakopany pes.. Nikdy jsem nijak nerozdeloval extremni mnozstvi rep .bodu jestli sem vubec nejake udelil ale u nekterych prispevku jsem ted chtel ohodnotit napriklad mecha a po kliknuti na sipku mi to hodilo hlasku ze musim rozhazet dalsich par bodu jinam nez budu moct ohodnotit tohoto uzivatele. minimalne tri mesice jsem nikomu bod nedal Nejsem si jisty zda sem nekdy daval mechovi je to mozne Zkusil sem tedy dalsiho uzivatele a stejna hlaska .. sam mam 62 bodu takze pravo ohodnotit nejaky prispevek bych mit mel ne ?

EDIT ted jsem zkusil dalsiho uzivatele atam to jde Divne
    Naposledy upraveno uživatelem pas!k: 03-10-2007 v 15:03
    Odpovídat lze po přihlášení

Čestný člen Avatar uživatele mech13
    Registrace
    May 2006

k reputaci: nez nekoho muzes znovu ohodnotit, tak musis mezitim dat reputaci 10 dalsim lidem. je to prevece, aby nekdo nelikal porad tomu samemu

Šéfredaktor SHW / Admin Avatar uživatele Karel Polívka
    Registrace
    May 2006

Pokud něco nejde, nebo narazíte na nějakou chybu, je třeba do komentáře zahrnout doprovodné informace, pokud chcete přispět k rychlému odstranění problému. Tedy jaký máte prohlížeč (ideálně i verzi) a zda se problém vyskytuje i v jiných prohlížečích, jaký používáte skin, jak často k problému dochází, kdy jste jej prvně zaznamenal, zda jste zkoušel daný úkon i na jiném počítači, nebo nějaké další informace, které by mohly mít souvislost.

Jinak může problém zbytečně přetrvávat, přestože se může jednat o drobnost, kterou lze opravit během 30 sekund.

Do tohoto tématu dávejte jen upozornění nebo podezření na nějaké chyby. Pokud byste uvítali změnu nějaké funkce, vytvořte o tom vlastní téma, pokud už takové téma věnující se právě dané funkci neexistuje.

Registrace
    May 2006

O čem vím - nepřevedení URL na odkaz hned po editaci příspěvku. Po refreshnutí stránky se to však spraví (pokud není obsaženo URL na konkurenční server - tehdy je převedení na prostý text záměr a nikoli chyba).

Starousedlík SHW Avatar uživatele kevin00
    Registrace
    Feb 2008

Dochází k chybnému zobrazení odkazů vložených do wysiwyg editoru:

Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: chyba.png 
Zobrazení: 168 
Velikost: 22.8 KB 
ID: 27154

• Opera 12.11 build 1657, Win7 x86

Registrace
    May 2006

To není chyba, ale požadovaná vlastnost. Už jsem psal několikrát, že URL konkurenčních serverů nebudou parsovaná (nebudou z nich tvořeny odkazy) a budou se zobrazovat pouze jako text s tagy.

Registrace
    Feb 2008

Budu si muset tedy dohledat k čemu že je to dobré ... zatím vím na 100 %, že je to výtečné na masírování nervové soustavy. Pokud tazateli vložím návod na opravu chyby či někdo jiný a chci se na odkaz podívat ... no kouknu na to, co že to přináší za zlepšení, než začnu se sebeiritací.

Starousedlík SHW
    Registrace
    Feb 2008

kevin00: myslím, že je to kvůli vyhledávačům (jako google), které v pořadí výsledků hledání zohledňují i počet odkazů vedoucích na ten server. SHW se tedy nechce podílet na zvýhodnění někoho jiného.

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od kevin00 Zobrazit příspěvek
    Budu si muset tedy dohledat k čemu že je to dobré ... zatím vím na 100 %, že je to výtečné na masírování nervové soustavy. Pokud tazateli vložím návod na opravu chyby či někdo jiný a chci se na odkaz podívat ... no kouknu na to, co že to přináší za zlepšení, než začnu se sebeiritací.
    Kdo kdy mluvil o nějakém zlepšení?

Proč bychom měli jakkoli pomáhat propagovat naši konkurenci?

Registrace
    Feb 2008

A já se bláhově domníval, že jde hlavně o co největší zlepšení používání fóra pro jejich uživatele ... označení, ctrl+c, ctrl+v, vložení oproti tomu jeden klik. A prakticky vzato, odkazy vloženými do tohoto fóra konkurence na 100 % nežije.

Registrace
    May 2006

Čím konkurence žije nebo nikoli není má starost, není však žádný důvod jim z naší strany jakkoli pomáhat. Mou odpověď jste dostal, nemám co více k tomu dalšího dodat.

Starousedlík SHW Avatar uživatele r34ktor
    Registrace
    Oct 2006

Osobně mi to také vadí. Odkazy jsou základním pilířem HTML. Kam by to došlo, kdyby to praktikoval každý? Zajímavé je, že se dělá jen na našem českém dvorečku. V zahraničí jsem se s tím prakticky nesetkal.

Další, mnohem nepříjemnější věcí, je programátorské zfušování úpravy. Některé příspěvky to rozhodí celé.

Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od r34ktor Zobrazit příspěvek
    Osobně mi to také vadí. Odkazy jsou základním pilířem HTML. Kam by to došlo, kdyby to praktikoval každý? Zajímavé je, že se dělá jen na našem českém dvorečku. V zahraničí jsem se s tím prakticky nesetkal.
    Tohle by se dalo vztahovat na všemožné aspekty - nebudu tou jedinou vlaštovkou, která půjde proti tomuto českému proudu, protože ve výsledku bych byl sám proti sobě.

Citace Původně odesláno od r34ktor Zobrazit příspěvek
    Další, mnohem nepříjemnější věcí, je programátorské zfušování úpravy. Některé příspěvky to rozhodí celé.
    Má to na starosti dodatečný plugin, jehož autorem je někdo jiný (tzn. ne vývojáři vBulletinu) a zásadní je jeho primární funkčnost, která poskytuje to, co bylo, je a bude z mé strany žádoucí.

Nicméně tyhle připomínky jsou v zásadě bokem, jelikož v pravidlech našich diskuzních fór je už prvopočátku uvedeno, že jsou zakázány odkazy na konkurenční servery. Tzn. pokud Vám vadí rozhozené příspěvky, mohu nastavit daná URL do zakázaných frází tak, aby se dané příspěvky obsahující daná URL ani nezveřejňovaly. Jiné řešení nepřipadá v úvahu.

Starousedlík SHW Avatar uživatele trodas
    Registrace
    Oct 2007

r34ktor -
    Já se setkal s tím, že na velkém a významném zahraničním fóru admin VYTÝKAL lidem, že dávají linky do codetagů.
    V ČR jsem se setkal s zamčením threadu a požadavkem, abych ne jen linky dal do codetagů, ale i klikatelné náhledy na screeny ODSTRANIL...

V ČR je prostě vše nahlavu a naopak.

Na druhou stranu, byť je to nepříjemné, chápu jistý konkurenční boj a dokud nebude příspěvek editován aby link zmizel vůbec, anebo dokud nebude thread zamčen či user zabanován, tak je to stále ještě akceptovatelné. Jak jsem uvedl výše, někde v ČR vadí i klikací náhledy k screenům...

Možná by lepší a snazší úprava byla např. v "http" nahradit "tt" za "**" aby user musel změnit pak v odkazu "h**p" na "http" ... ale v zásadě je fuk, jak je to realizováno.

Vadí-li mně nějaké věci, pak to nejsou tyto. A rozhodně je to nepohodlné, ale asi nezbytné. Nebo prostě když to provozovatel tak chce, tak to tak také bude. Je to jeho fórum, když zde zítra zmizí můj nick a všechny mé příspěvky, tak je to také volba provozovatele

Starousedlík SHW Avatar uživatele r34ktor
    Registrace
    Oct 2006

Já chápu limitace českého (a slovenského) trhu, ale by bych mnohem raději, kdyby provozovatelé magazínů bojovaly kvalitním obsahem, než takovýmito pokoutními praktikami.

Strana 1 z 3 123 PosledníPoslední