reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Reference (closed) vs custom (open) cooling design

BADMOPAR (43)|17.8.2018 20:17
S příchodem nových grafických karet od Nvidie přemejšlim o výměně. Můj favorit je zatim ZOTAC GeForce GTX 1060 AMP! Edition 6GB problém je ale v tom, že podle videa u open cooling design uniká teplo dovnitř case. V mým případě to může bejt problém, protože v mým casu je problém s odvětráním protože je to HTPC desktop. Má tu někdo zkušenosti s referenčním chladičem kterej má údajně lepší odvod tepla ven?

Donald64 (702)|17.8.2018 22:18
No samozřejmě, klasické provedení vyfukuje teplý vzduch do case (k CPU), kde se následně vyfouknut ven. Pokud nemáš v case ventilátory, tak to skutečně může být problém, jelikož se ti uvnitř bude akumulovat teplo. V tom případě je pak lepší zvolit founder's edici, která vyfoukává teplý vzduch rovnou z case (fouká přes to mřížování, jak tam jsou konektory k monitoru). Ovšem jsou to vrtulníky, takže nečekej nic moc tichého, ale to je hold daň tohoto provedení.
BADMOPAR (43)|18.8.2018 18:00
Větráky tam mám 3. Intake 12 cm a 2 exhaust 6 cm, ale je to málo. Když sundám kryt tak se dostanu na teploty o 6 - 8°C nižší, takže mám v plánu udělat perforovanej vršek jako mají zesilovače. Navíc mám obavy, že se tam ta dlouhá kata nevejde.