reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Notebook pro tetu

SpEcTaToR (12)|3.10.2007 21:09
Zdravím,
chtěl bych poprosit o pomoc s výběrem notebooku pro mou tetu. Nikdy jsem se o notebooky nijak extra nezajímal, tak teď hledám a vstřebávám informace, ale stále nevím co vybrat.

Typické využití notebooku bude hlavně na internet, office a jinou kanc. práci, filmy a sem tam nějaká ta (starší) hra, takže si myslím, že bude v pohodě stačit integrovaná grafika. Notebook bude sloužit jako náhrada desktopu doma, takže není prioritou nízká hmotnost ani velká výdrž baterie. Většinou se bude stejně válet doma v posteli :)

Ve výbavě nesmí chybět integrovaná webkamera, čtečka karet, TVout a výstup na další monitor, samozřejmě čím více USB a různých jiných in/outů, tím lépe.
Dalším důležitým kritériem (ženská, no) je design, nejlépe něco ve stylu Apple MacBook ;)
Myslím, že po stránce vzhledu by se jí líbilo něco ve stylu nové modelové řady Acer Aspire (bílý vnitřek), ale co jsem zatím vyčetl, tak tahle značka nemá zrovna nejlepší pověst.


Cena by se měla pohybovat kolem 20 000 vč. DPH.


Předem velice děkuji za všechny rady, odpovědi a doporučení.
ICEBOSS (3435)|3.10.2007 21:18
kup ji nejakej levnej dell.

edit: novej aspire ma mozna uzasny novy telo z min spatnyho plastu, ale chlazeni disku urcite nevyresili.
radekhulan (215)|4.10.2007 09:05
Potřebuješ přesně toto:
http://acer.mironet.cz/acer-as-5520g6a2g16mi-tk55-2gb--160gb--dvdrw154quot-vip+dp78073/

Moc hezkej vzhled, hromada RAM (2GB), slušné CPU (dualcore AMD), čtečka karet, kamera, Windows Vista, 160GB HDD, DVI-D / TV-OUT, Firewire, 4x USB, velice slušná klávesnice, GeForce® 7000M / 128 MB vlastní paměti, a to celé za 20.500 Kč,

Tyto nové Acery jsou vyrobené opravdu dobře, vůbec bych se jich nebál, zvláště pokud je to de-facto náhrada desktopu.
ICEBOSS (3435)|4.10.2007 09:53
ZADNY ACER. Vsem Acerum vcetne Ferrari se nechutne prehrivaji disk. Mozna zlepsili plasty, ale vsadim se, ze disky zas polezou na >60°C.
radekhulan (215)|4.10.2007 10:58
Blbost. Já podobný Acer viděl, z nové série, a byl naprosto chladný. Říci "Vsem Acerum vcetne Ferrari se nechutne prehrivaji disk" je hloupý, nepodložený a zbytečný flame.

Nové Acery jsou opravdu dobré, designem i konstrukcí i kvalitou materiálů.
ICEBOSS (3435)|4.10.2007 11:09
Tak ja zase drzel par aspiru, travelmatu a mel moznost chvili delat na 2 ferrari. vsem co jsem se mrkl na teploty disku hlaseny smartem, mely nejaky hnusny cisla. Nevim co je hloupyho na tom, ze to nemaji vyreseny. U zadnyho IBM ani DELLu nejsou problemy ani s teplotou 7,2K disku.

Videl jsi novy Acer. Za vylohou? A vypadal cool... :) Pustil sis chvili kopirovani nebo instalaci a mrknul ses pak? Mel jsi ho doma, a pracoval s nim v posteli - na perine - ucpany chlazeni? Mel jsi moznost ho otestovat dlouhodobeji nez - videl jsem? Pokud ne, je tva spekulace nepodlozena. Kvalitnejsi plasty a pry lepsi konstrukce (rozebral jsi ho, aby ses presvedcil) neznamenaji, ze vsechno u nich najednou bude super. Kde to ma vubec vyvfuky a nacucy chladicu? To by me celkem zajimalo.

Pokud udelas nejaky slusny test vcetne rozebrani notasu, budu ochoten se o aceru bavit dal...

Ten uplne novy metrosexualne applovsky ladeny acer jsem jeste v ruce nedrzel, ale nekoupil bych ho uz kvuli zaruce. Chlubit se tim, ze vetsina reklamaci je vyrizena "uz" za 2 tydny je trapny. Je snad nejaky duvod se domnivat, ze kdyz acer delal drive spatne notebooky, najednou je jeho low-end moc povedeny?

Dell Inspiron 1521 sice mozna nema DVI, ale jinak ma imho vsechno, vydrzi, ma moznost displeje s rozlisenim 1680*1050, poradnou NBD zaruku a cenou se pohybuje podle vybavy kolem tech 20K taky.
mech13 (5526)|4.10.2007 11:11
muzes se k tomu aceru jeste dostat a po nekolikahodinovem provozu zmerit teploty na HDD, GPU(pokud ma cidlo) a HDD?
pripadne jaky je rozdil u CPU mezi idle a burn?
radekhulan (215)|4.10.2007 11:49
[QUOTE=ICEBOSS;52577]Ten uplne novy metrosexualne applovsky ladeny acer jsem jeste v ruce nedrzel,[/QUOTE]

No vidíš, nedržel, a přesto zde napíšeš hafo blábolů. Já jej držel v ruce, pár hodin jsem na něm pracoval (má jej ex-manželka), byl naprosto studený, bezvadná klávesnice, kvalitní plasty, pevná kostrukce. Jen ten 1280x800 displej mi nevyhovoval (malé pozorovací úhly, mdlé barvy, ale to je problém všech levných 1280x800). Zbytek naprostá špička.

Rodičům jsem koupil za 25t HP 6715b jako "desktop replacement", a ten se hřeje více, než nová řada Acerů. I můj HP 6710b s Intel T7300 se hřeje více a je +/- stejně hlučný. Nové Acery jsou prostě dobrá volba, rozhodně jako "desktop replacement" (na tahání venku mám radši tmavé business HP notebooky).
ICEBOSS (3435)|4.10.2007 12:04
Jak jsem psal. Az uvidim test, kde ho rozeberou, otestujou, a za rok nebudou chodit lidi s vikem na dratech, tak mozna zmenim nazor. Do te doby nebudu doporucovat nikomu neco, co nikdy poradne nefungovalo. Hlavne nemam nervy poslouchat, jak se nekde neco sype. U slusny znacky si clovek zavola servisaka a hotovo. Zadny blabol v tomhle logicky konzistentnim nazoru nevidim.

to mas jak s tema driverama creativu... ;-p
Intri (3490)|4.10.2007 16:14
Já měl v ruce dva Aspiry řady 5670 ( dnes už sice asi půl roku nevyráběné, ale jako zástupce kvality to bohatě stačí - je to bývalá střední třída ) a oba se zahřívaly jako prasata. Především grafická karta a disk, což se projevovalo i na značně zvýšené teplotě nad klávesnicí. Nehledě na to, že hlučnost toho notebooku byla opravdu na HODNĚ vysoké úrovni proti všem ostatním, se kterými jsem měl možnost se zatím dostat do styku.

Moje současná Toshiba s daleko žravější HD 2600 nedělá ani 1/4 tolik hluku, co dělal Acer, takže asi opravdu byla slyšet kvalita chladicího systému Aceru.
Intri (3490)|4.10.2007 16:16
[QUOTE=radekhulan;52589]kvalitní plasty, pevná kostrukce. [/QUOTE]

Jak víš, že ta kvalitní konstrukce bude notebook dokonale chránit i po dvou letech používání ( čili po době, kdy běžně končí záruční lhůta - tzn. tehdy, kdy se kvalita notebooku začne projevovat naplno )?
SpEcTaToR (12)|5.10.2007 16:26
Děkuji všem za odpovědi, zatím to vidím na nějakého toho DELLa. Líbí se mi možnost výběru různých komponent a barev na jejich stránkách a samozřejmě ta záruka NBD je super. Předpokládám, že proti DELLu asi nikdo nic namítat nebude ;)
Intri (3490)|5.10.2007 19:13
Když se pomine celkem obtížný nákup ( kdy prý trvá doručení od objednávky kolem měsíce ), pak ne. To je důvod, proč jsem kdysi zvolil Acer a ne Dell. Rozhodoval jsem se mezi těmi značkami, ale Acer nabízel vyšší výkon a byl dostupný ihned. Pak jsem dlouho proklínal, proč jsem si nepočkal ten měsíc na Dellíka, ale teď mám zase daleko výkonnější Toshibu.

O to ale nejde. Jde o to, že u Dellu musíš počítat s tím, že si na jeho kvalitu počkáš. Jinak bych byl rozhodně pro něj.
ICEBOSS (3435)|5.10.2007 22:07
ani dell neni neomylny, ale obvykle funguje :)
Intri (3490)|6.10.2007 00:21
A když náhodou nefugnuje, servis se postará, aby fungoval do druhého dne.;-)
eraser (0)|6.10.2007 00:44
[quote=Intri;52622]což se projevovalo i na značně zvýšené teplotě nad klávesnicí. [/quote]Tak toto je pre mňa najväčšie mínus pre ľubovolný notebook... možno je to výhodné len vtedy, ak pracujem v miestnosti, kde sa nekúri, aby som si zohrial ruky. :eek: Nutno podotknúť, že môj Thinkpad T43 ma v tomto smere nesklamal, pevný plast a klávesnica sú chladné. Jediné, čo ich zohrieva, to je teplo z mojich rúk.
Intri (3490)|6.10.2007 10:55
Právě... Moje Toshiba je teď jen mírně teplejší nad levou stranou, odkud vyfukuje horký vzduch. Ale rozhodně se to nad tou klávesnicí nedá považovat za horko. S Acerem jsem si rozhodně nedovolil pracovat se zavřeným displejem ( samozřejmě když byl připojený na externí displej, myš, klávesnici a všechno ostatní ). U Toshiby s tím fakt nemám problém ( a ona nemá problém s tím ).