reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Kompatibilita toneru

alicecooper (6)|5.9.2018 19:01
Nevíte prosím někdo, nebo nemáte nějakou zkušenost, jestli je možné použít toner (myslím ten prášek) Kyocera do tiskárny Epson? Odešla mi tiskárna Kyocera, ale zbyly tři plné tonery, tak jsem z nich prášek vysypala do pytlíku a prázdné tonery vrátila. Počítala jsem s tím, že prášek nasypu do toneru v druhé tiskárně Epson Aculaser M2000 (čip na renovaci už mám koupený), ale někde jsem četla, že ten prášek z různých tiskáren nemusí být kompatibilní, že Kyocera používá nějakou jinou technologii, jakési keramické kuličky či co a že to může zničit tiskárnu. Poradí někdo? Díky.
zsdx (2098)|5.9.2018 21:01
Vidis, ja bych ty tri zbyle plne tonery radeji prodal a koupil si spravny.
Jina technologie to sice nemuze byt (laser jako laser), ale jestli nechces riskovat poskozeni tiskarny, prasek odevzdej ve sbernem dvore.
alicecooper (6)|6.9.2018 08:07
Dík za odpověď, bohužel jsem ty tonery (ty plastové černé krabice) musela vrátit, byly zapůjčené k tiskárně, bylo to tak ve smlouvě. Říkala jsem si, že ten zbylý prášek ještě využiju.
suke001 (1)|26.3.2019 13:47
Určitě nepoužívat tonerový prach do jiné tiskárny, je možné poškození. Každý toner nebo tiskárna má trochu specifický typ. Ale pokud bys chtěl nový levný toner tak http://www.naplnka.cz
dzandra (1368)|27.3.2019 13:28
Možná by nebylo na škodu tohle locknout :-)