reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Fractal Design Define R5 + AMD Ryzen 2700X + GeforceGTX 1080

houdinos (2)|10.9.2018 20:58
Dobrý den,

jsem panic v oblasti vodníků. Konečně jsem si pořídil ucházející komp a chci jej tiše chladit a zkusit přetaktit (mastím hry).
Jsem čtyřicátník, co má rád kvalitní věci - ale ne nehorázně předražený. Case není nijak průhledný, takže vzhled a nějaké osvětlení vodníka neřeším.

case: Fractal Design Define R5
deska: ASUS PRIME X470-PRO
CPU: AMD Ryzen 7 2700X
grafika: Gigabyte GeForce GTX 1080 WINDFORCE OC 8G
RAM: Corsair Vengeance LPX DDR4 32GB (2x16GB) 3200MHz CL16 Black
Zatím 2,5” SSD, časem bude NVMe.

Dle různého čtení jsem pochopil, že chladit vodníkem má cenu CPU a grafiku - zbytek komponent nechat bejt jak jsou.

Prosím Alphacoola o nadhození komplet vodních komponent tak, abych si k vánocům udělal radost… A aby mi ta radost vydržela velmi dloooouho. V IT jsem pár desítek let, tzn. nejsem úplný jouda, ale holt k vodníkům jsem nečuchnul...
Cenový strop neuvádím, přes dvacku mi přijde moc...

Díky, Radek
Alphacool Support (1563)|11.9.2018 11:03
Dobrý den,

jak dlouho plánujete tu sestavu, respektive především desku a CPU mít ? Jde o to, že pro tu desku existuje full board blok a na rovinu těm mosfetům by to udělalo velmi dobře, pokud by byly chlazené = deska by vydržela déle a i to přetaktování by mohlo být lepší. Pokud to máte na rok, na dva, a nechcete to přetaktování hrotit, tak asi ten full board smysl nemá, pokud tu sestavu ale chcete mít déle, doporučil bych tu desku chladit - je to ale cca 1500,- Kč navíc oproti bloku pouze na CPU.
Včetně toho full board bloku by to vypadalo takto (předpokládám, že nemáte nic v 5.25" pozicích a půjdou ven) http://www.jscomputers.cz/Nakupni-kosik?arg1=MzEyMjA2OjF8MTE3ODg4OjF8NjE4ODMyOjF8MzAzMDM0OjF8MzUyNDI3OjF8Nzk1MTE6Mnw1NDk4NzoyfDE2NDU0NDozfDU0OTg4OjN8

- chybí tam tři 140mm ventilátory, předpokládám, že nějaké máte
- pokud potřebujete něco ušetřit, lze vzít levnější hadice (200,- Kč), levnější ale trochu hlučnější a poruchovější pumpu (2000,- Kč) případně odebrat ten monoblok (1500,- Kč).
houdinos (2)|11.9.2018 11:12
Sestavu chci mít déle než 5 let. Taktování budu zkoušet hrotit, takže full board bude.

Ano, v 5,25" pozicích nic není a nebude.
Prosím, přidejte i kvalitní tiché vetilátory.

A děkuji vám, jdu šetřit ;-)
Alphacool Support (1563)|11.9.2018 11:22
wthulmann (238)|13.9.2018 09:41
Jen bych doporučil koupit bracket k uchycení pumpy... dost to ulehčí montáž a pumpa se pak dá postavit na spodní koš s diskama :)

http://www.jscomputers.cz/produkt/EK_Water_Blocks_EK-UNI_Pump_Bracket_-120mm_FAN-_Vertical.html