reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Dokovací stanice k notebooku s napájením

FredyC (37)|10.9.2018 22:06
Poslední téma co jsem k tomuto našel je z roku 2009, tak doufám, že se od té doby něco zlepšilo (minimálně s Thunderbolt konektorem).

Snažím se najít nějaké vhodné řešení jak do notebooku zapojovat/odpojovat co nejméně kabelů, když ho potřebuju někam přenést. Před cca měsícem jsem měl na zkoušku notebook Dell G5 15 Gaming spolu s Dell dokovací stanice WD15 130W. Po zapojení jsem zjistil, že musím samozřejmě mít zvlášt adaptér do docku a do notebooku a to už samo o sobě se mi vůbec nelíbí. Navíc k tomu všemu při každém bootu vyskočil warning z BIOSu, že je do Thuberboltu připojený konektor, který nepodporuje napájení. Nepřišel jsem na to jak ten warning vypnout a co horší, jelikož v té chvíli dock ještě nefunguje, tak jsem musel vždy notebook otevřít a warning odkliknout. Hrůza. :stupid

Kromě výše uvedeného je mým základním kriteriem abych do docku mohl připojit dva monitory. Jeden mam HDMI a druhý teda bohužel VGA, ale tam jsem ochotný jít do redukce, kdyby jinak nešlo. Na kvalitu obrazu si vyloženě nepotrpím :) Mělo by to mít i RJ-45 a samozřejmě čím víc USB tím víc Adidas (mám i headset do USB).

Nemám zatím vybraný konkrétní notebook, lze připadně i vybírat značku podle toho jaká bude podpora dockování, ale mělo by to být něco podobného jako výše uvedený Dell.