reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vadné sektory

MaxSand (30)|5.10.2007 12:58
Caute. Jak zjistit jestli ma HDD vadne sektory nebo jestli tyto vadne sektory nebyly nahrazene temi z rezervy?? Koupil jsem starsi HDD a mam jiste podezreni.
tgfh (2985)|5.10.2007 13:22
No, dá se to zjistit určitě i jinak, ale jelikož používám tento jeden způsob tak jsem po dalších nepátral:

Start-Tento komp-pravým na disk-vlastnosti-nástroje-zkontrolovat-zaškrtnout automaticky opravovat chyby.

Mělo by ti to nabídnout restart a po restartu se ti (na chvíli !) ukáže výpis disku a uprostřed výpisu je kolonka: chybné sektory
eraser (0)|5.10.2007 13:27
Prípadne použiť utilitu od výrobcu disku (treba pohľadať na ich webe), ktorá má zvyčajne ďaleko výpovednejšiu schopnosť, než sken z Windows. V prípade, že na disku nie sú dáta, resp. ich nepotrebuješ, tak tieto utility umožňujú rozšírené otestovanie daného disku.
johny__g (6387)|5.10.2007 14:15
Nainstaluj si utilitku s názvem HD Tune

https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?p=50638

je celkem jednoduchá a snadno pochopitelná, umožňuje jak test vadných sektorů, tak SMART, kde v položce "reallocated sector count" se zobrazuje počet sektorů, které byly přesunuty jinam, protože na původním místě se vyskytly chyby.
Wlcek (379)|5.10.2007 17:10
tuhle utilitu sem zkoušel taky, a teplota HDD mi vyletěla vysoko nad 50°C, do 2~3 minut, a když se pomalu bližila k 60° tak se mi zobrazil warning musel sem to zastavit.
MaxSand (30)|5.10.2007 17:44
Skusil jsem ten HD tune a skutecne je tam vadny sektor. Takze diky
Nettle (128)|5.10.2007 21:43
Ja uzivam prikazovy radek ve win --> chkdsk c: (popripade jiny disk)