reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Modrá smrt s chybou CLOCK WATCHDOG TIMEOUT

Gorbash (2)|21.9.2018 16:11
Dobrý den,
prosím o pomoc. Z ničeho nic mi začal zlobit PC. Buď dochází k zaseknutí PC a pomůže pouze restart nebo vyskočí modrá obrazovka s chybou CLOCK WATCHDOG TIMEOUT. Jako první jsem udělal reinstall systému WIN 10. Po prvním najetí čisté instalace na plochu se PC někdy seknul po 30s, takže ani není možnost nainstalovat ovladače a někdy vyskočila modrá obrazovka a systém se restartoval. Někdy to vydrží i 30 min a pak se sekne. Systém WIN 10 jsem zkoušel nainstalovat i na druhý disk, ale stejný problém.
Dále jsem začal s testovaním sestavy:
Udělal jsem test na paměti - OK.
Test obou disků - 100% stav.
Vyměnil jsem grafickou kartu za jinou - stejný problém.
Vyměnil jsem základní desku - stejný problém.
Vyměnil jsem procesor - stejný problém.

Uložil jsem si dump soubor, který se vytvořil po pádu systému. Ale nejsem z něho moudrý. V řádku Process name je Unidentified module.
Klidně mohu zaslat na mail, kdo by se v tom lépe vyznal.

Poradili by jste mi ještě něco, co bych mohl zkusit? Ještě mě napadl zdroj, že by třeba občas fungovala jenom jedna napájecí větev, může to ovlivnit?

Moje sestava:
zákl. deska: Asus B350 plus, socket AM4
procesor: AMD Ryzen 5 1600
graf. karta: Geforce GTX 1060 3GB
zdroj: Be quiet! System Power 8 - 500W

Děkuji za všechny nápady
Mi.Lek (121)|22.9.2018 21:21
Ta chyba, podle pana Googla je způsobená přeplněnými registry.

Taková technická, jaký máš nainstalovaný antivir a firewall?
Gorbash (2)|24.9.2018 15:51
Jak jsem psal, počítač někdy zamrzne i 20s po nové instalaci Windows 10. Tudíž nestihnu nainstalovat žádnou aplikaci. Takže bych ten problém směřoval spíše k hardwaru. Teď to budu testovat s jiným zdrojem, tak uvidim.