reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

i5 3570 k vs 3570

omnitek (92)|1.10.2018 12:14
Zdravím všechny,

měl bych dotaz na procesory i5 3570k a bez k .Chtěl bych si upgradovat starej pc v dílně a mám možnost od známého koupit tyto dva cpu.Vím že hlavní rozdíl mezi K verzí a bez K je v odemčeném násobiči,tedy kvuli taktování. Já taktovat nechci a má deska to ani neznemožňuje .

Otázka tedy je .Zda verze s K má oproti verzy bez K v defaultu,tedy bez OC stejný nebo zanedbatelně jiný výkon . Jediné co jsem se obecně dočetl je že verze s K by měla mít bez OC jen o minimum výkon větší než bez K . Ale každý z modelů a jednotlivých generací se muže lišit.Více sem nezjistil.

A když se podívám třeba na tuto stránku (compare weby sem prolezl snad všechny) : http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i5-3570K-vs-Intel-Core-i5-3570
tak tam ten rozdíl je vcelku znatelný ,ale nevím zda tyhle compare weby ukazují verze s K již po přetaktování(s maximálním potenciálem) nebo bez .Pokud ukazují verze s K v defaultu bez OC tak mi rozdíl teda přijde dost podstatný a pokud jen ukazují možný dostupný výkon po přetaktování ,tak bych to bral jako dobrou zprávu a zakoupil si verzy bez K.A zase pokud by měl mít cpu s K tak znatelně vyšší výkon bez taktování,tak by se mě vyplatil spíše verze s K i když bych jej netaktoval.

Díky za případný názor.
zsdx (2098)|1.10.2018 15:24
Ty procesory se dle Intelu lisi jen grafickou kartou, takze rozdil v procesorovem vykonu na zakladnich taktech bude na urovni chyby mereni.
omnitek (92)|1.10.2018 16:20
Díky moc za ujištění ,tam sem právě taky koukal....jen mě mátly ty compare weby,které pravděpodobně ukazují cpu v jejich maximálním možném výkonů plus OC z daného benchmarku. Vezmu tedy o pár stovek levnější verzy bez K a budu spokojený...i tak má na dnešní poměry pěkný výkon na jedno jádro,což zrovna potřebuji.
Donald64 (702)|1.10.2018 18:24
Dle PassMark je K verze výkonnější pouze o 1% (bez OC), takže bych šel cestou levnějšího kousku ;)