reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Úprava PDF

Intri (3490)|6.10.2007 20:07
Zdravím,

pokouším se upravit jedno německy psané PDFko v Adobe Acrobatu, ale kdykoliv se pokusím upravit jakýkoliv text, jediné, co dostanu za výsledek, je tato hláška: "All or part of the selection has no available system font. You cannot add or delete text using the currently selected font." Text je napsaný fontem FrutigerLT-Light, který je, pokud vím, licencovaný. Změna fontu se ale nikdy nesetká s úspěchem. Pokud už to nehodí nějakou chybovou hlášku ( třeba při pokusu o změnu fontu na Tahomu ), stejně se nic nezmění a font se opět nastaví na Frutigera. Dokument přitom nemá aplikovanou žádnou ochranu.

Neví někdo, jak takové PDF upravit ( = změnit libovolný text ), ať už se zachováním Frutigera ( o němž ale pochybuju, že bude mít české znaky ), nebo s použitím jiného fontu?
Encore1106 (424)|6.10.2007 20:11
Máš ten font nainstalovaný v PC? Je možný, že pro úpravy je třeba ho mít nainstalovaný, ikdyž to ta chybová hláška přímo neříká.
Intri (3490)|6.10.2007 20:17
To jsem si taky myslel, ale nebere mi ty fonty. I když nevím, jestli jsem našel přesně ten FrutigerLT-Light. Mám tu nějaký Frutiger42-Light, Frutiger-Light apod., ale nepodařilo se mi ještě najít to LTčko. Navíc ho stejně nebudu moct použít, musel bych ho koupit, a to mi přijde výhodnější obětovat ten čas a zůstat na firmě, kde by se to přeložilo. Ještě zkusím jenom přejmenovat ten font, ale to si nemyslím, že pomůže.

A navíc to ani nejde přejmenovat... Název souboru je tomu fuk, vezme si to stejně jméno z obsahu souboru, a to nevím, jak bych měl změnit.
Pavel Boček (4169)|6.10.2007 20:31
Zkopíruj text do Open Office Writer a ulož to do .odt. Pokud už chceš používat ten [SIZE="1"]hnusnej komerční[/SIZE] .pdf, tak to umí vyexportovat.
Intri (3490)|6.10.2007 20:46
To jsem tak chtěl udělat, že bych to vyexportoval do .DOCu, .XMLka nebo .HMTLka, a bez úspěchu. XML bylo nejnadějnější, ale po úpravě textu to Acrobat zase nedokázal převést zpět do .pdf. Jinak PDFko používat musím, protože tak zní zadání a navíc zkopírovat text nemůžu, protože většina toho PDFka jsou obrázky.
Pavel Boček (4169)|6.10.2007 20:52
[SIZE="1"](k čemu to vlastě chceš...?)[/SIZE]

Jinak jsem neřekl nic o exportování, řekl sem vykopírování textu, úprava ve Writeru a teprve pak export zpátky.
Intri (3490)|6.10.2007 20:58
Jo tak, já myslel, že tím máš na mysli právě vyexportovat to z toho PDFka.

Je to technický manuál napsaný v němčině a přítelkyně ho musí přeložit. Je v něm spousta obrázků a nákresů, které jsou popsané a i tento text se samozřejmě musí přeložit.
Pavel Boček (4169)|6.10.2007 21:08
[QUOTE=Intri;52984]Jo tak, já myslel, že tím máš na mysli právě vyexportovat to z toho PDFka.

Je to technický manuál napsaný v němčině a přítelkyně ho musí přeložit. Je v něm spousta obrázků a nákresů, které jsou popsané a i tento text se samozřejmě musí přeložit.[/QUOTE]

Jj...tak to zkus, ještě jsem to sám nedělal (vím jenom že se to dá exportovat, kamoš na tom dělal noviny ve škole). Jen se trochu bojím aby se obyčejným zkopírováním nerozházelo rozložení. Ale zase z webu to kopíruje všechno (tabulky, obrázky...to je fuj), tak by nemuselo.
Intri (3490)|6.10.2007 21:12
On je tam ale průšvih v tom, že kopírování mi nesebere i ty obrázky. A layout textu se běz těch obrázků rozhodí tutově ( vyzkoušeno ). Z toho Acrobatu jsem to zkoušel vyexportovat do všech formátů, co to nabízelo ( samozřejmě kromě nesmyslných typu holý text, obrázek apod. ).
Pavel Boček (4169)|6.10.2007 21:20
[QUOTE=Intri;52987]On je tam ale průšvih v tom, že kopírování mi nesebere i ty obrázky. A layout textu se běz těch obrázků rozhodí tutově ( vyzkoušeno ). Z toho Acrobatu jsem to zkoušel vyexportovat do všech formátů, co to nabízelo ( samozřejmě kromě nesmyslných typu holý text, obrázek apod. ).[/QUOTE]

Zkus taky na otvírání něco jinýho než tupej akrobat (proč to lidi používají...? je velkej, pomalej, nemá nic navíc, furt otravuje s aktualizacema). Např. Foxit PDF reader je úplně stejnej, teda až na to že má pár MB.
Intri (3490)|6.10.2007 21:21
Foxita jsem taky zkoušel - úplně stejný problém.

EDIT: Foxit byl první editor, co jsem zkusil. Tam jsem tu hlášku viděl poprvé, tak jsem si řekl, že když to nefunguje ( a jiný podobně slibný editor jsem nenašel ), došel jsem si pro toho Acrobata v naději, že oficiální editor od autora PDFka si s tím snad bez problému poradí. Omyl...
Pavel Boček (4169)|6.10.2007 21:42
[QUOTE=Intri;52990]Foxita jsem taky zkoušel - úplně stejný problém.

EDIT: Foxit byl první editor, co jsem zkusil. Tam jsem tu hlášku viděl poprvé, tak jsem si řekl, že když to nefunguje ( a jiný podobně slibný editor jsem nenašel ), došel jsem si pro toho Acrobata v naději, že oficiální editor od autora PDFka si s tím snad bez problému poradí. Omyl...[/QUOTE]

No, zase je pravda že používají stejný API, co...tak zkus to jedině v tom Writeru a obrázky tam nacpi ručně. Hlavně to vyexportuj až to bude finální podoba :D
Intri (3490)|6.10.2007 21:45
No, to je plán jako jedno z posledních řešení... Zatím je ještě šance, že všechno, co potřebuju ( včetně toho fontu ) dostane přítelkyně na firmě. To bude mnohem jednodušší, než kopírovat ( nebo dokonce vystřihávat ) každý obrázek zvlášť a znovu ho vkládat.
mech13 (5526)|7.10.2007 11:32
1) v cem se snazis to otevirat a upravovat? samozdrejme ze reader to neumi a PDF creator je tusim dost mastny...

2) u pdf je moznost obsah zamknout a tim zakazat jakekoli kopirovani a tahani informaci z textu (takze zbyva jen tupe opsat nebo to necim "odemknout")

//ja vsechno do pdf delam v .doc nebo necem jinem a az nakonec to do pdf vyexportuju
Intri (3490)|7.10.2007 11:50
Snažím se to upravit v Adobe Acrobatu ( firemní licence, ale to je úplně nepodstatné ). A ten to stopro umí, jen to pořád háže ty chyby s fonty.

To PDFko uzamčené není, díval jsem se na aplikovanou bezpečnost - žádná není. A ty exporty nepomáhají.

EDIT: A ještě by mě zajímalo ( právě proto, že není aplikované žádné zabezpečení ), proč prostě nemůžu změnit font toho písma na nějaké systému známé ( Arial, Tahoma, Times New Roman atd. ).
Libor A. (53)|10.10.2007 19:44
Nejednoduší způsob bych viděl v prohnání nějakým OCR programem, osobně jsem používal ABBYY FineReader a měl jsem s tím ty nejlepší zkušennosti - PDF-ka louská jak oříšky :)
Teď je k sehnání i ABBYY PDF Transformer (http://www.pdftransformer.com/) - tuším, že jsem jej také jednou či dvakrát použil a fungoval bezproblémů.
Intri (3490)|10.10.2007 19:48
Díky moc, zkusím.