reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Tisk oskenovaných rukopisů

BlackFrog (563)|7.10.2007 14:50
Zdravím... mám takový problém. Často chci tisknout nějaké oskenované školní zápisky, jenže je to pak na dvě hodiny, jak tiskárna usilovně tiskne lehce šedivé pozadí textu. O spotřebě barvy nemluvím. Visty mají zdá se mi celkem rozsáhlé možnosti tisku, stále sem ale nepřišel na to, jak udělat z pozadí jedno velké "nic" :)
Zeli (397)|7.10.2007 16:01
... a zkousels tisknout cerno-bile, bez odstinu šedý!?
Intri (3490)|7.10.2007 16:42
Jak radí Zeli - neber odstíny šedé, zvol jen ryze černou a bílou.

Případně kopírovaní svěř multifunkčnímu zařízení nebo přímo profi kopírce. Neviděl jsem žádnou, která by neodfiltrovala podklad ( už se mi i stalo, že mi to neokopírovalo linky ).
BlackFrog (563)|7.10.2007 18:36
to jsem zkoušel, hned 2x, ale nějak mě to ignorovalo...

no to se lehko řekne, ale kde bych vzal na takové zařízení money :) a kopírování by problém nebyl, jenže když si v nedělí odpoledne člověk vzpomene že píše v pondělí test z 10 stránek zápisků, které si on sám nezapisoval a hrál místo toho piškvorky... :D to už se pak blbě shání nějaká kopírka... a čas na to dojít si pro originál atd atd.
Intri (3490)|7.10.2007 20:02
:-) Koupit si ji fakt raději nemáš, stačí okopírovat ve škole nebo někde, kde takovou kopznu mají. Ale pravda pravda, v neděli je to průser.:-) Tak snad si akorát s tím obrázkem pohrát v nějakém editoru, přeexponovat ho nebo tak něco, ať pozadí co nejvíc zbělá.

Ale divné je, že tě to ignorovalo. Jak to? Hodilo to aspoň nějakou hlášku nebo něco?
BlackFrog (563)|7.10.2007 20:04
jojo, přeexponovat sem se to snažil, ale dobu tisku to moc nezkrátilo...
žádná hláška.. potvrdilo to černobílý tisk bez šedé a vesele to tisklo šedou :D
Intri (3490)|7.10.2007 20:48
Hmm, divné. Ono by to spíš chtělo si asi hrát s nastavením skeneru, než tiskárny, ale na to už je asi pozdě. Zkus kdyžtak fakt nějak vybílit to pozadí, nebo tu šedou aspoň omezit. Ale s grafikou moje nápady celkem končí, protože jsem si s ní nkdy netykal. Vím, že nějaký program ( snad Photoshop ) umí běžně rozpoznat pozadí od popředí a vymazat to pozadí, aniž by se to popředí nějak dotklo. Ale neřeknu ti, jak se takovým nástrojům v grafice říká, ani kde to najdeš. Bohužel.
BlackFrog (563)|7.10.2007 20:59
no to neva, tak díky za nápady, ještě si s tím budu hrát a uvidím:)
Intri (3490)|7.10.2007 21:28
Hodně štěstí. Dej pak vědět, jestli se ti to povedlo vyřešit a příp. jak. Vzhledem k tomu, že ještě taky studuju a piškvorky hraju rád, se mi to může klidně hodit.
ICEBOSS (3435)|7.10.2007 22:07
zkus tomu dokumentu snizit v necem pocet barev. treba na 4, na 5, 8... umi to napriklad irfan view. a trosku preexponovat.

zrusis tim vetsinu "sede", ale okraje pisma nebuou ozobany jako v pripade, ze snizis barvy na 2 (cernobily)


co mas za tiskarnu? me to na HP funguje, zkus novejsi ovladace.
Pavel Boček (4169)|7.10.2007 23:16
tak mám podobnej problém...zatím sem ale netiskl toho tolik, tak mi to neva...se to učím z kompu a ve vlaku pak z učebnice :D
BlackFrog (563)|8.10.2007 22:34
tiskárna hpdeskjet 5550. nevim jestli je to ovladačema, zatim si budu hrát s nastavením :)

ale valstně proč se s tim s... když pak do testu z vytištěné látky nenapíšu ani čárku??? :D :D :D
Intri (3490)|8.10.2007 23:02
No, hodně štěstí v huntu na jedno konkrétní nastavení... Ale osobně si nemyslím, že najdeš možnost potlačit pozadí dokumentu. To chce asi fakt upravit pozadí jako u fotky a pak teprve tisknout. Nebo si příště vyhradit pár minut ve škole a zkopčit to na normální kopírce.:-)