reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

POZOR na HDD TUNE v2.50 a v2.54

jkmaxfli (3)|7.10.2007 16:08
Zdravím,používám nástroj na měření výkonnosti harddisků HD TUNE verzi 2.50,stáhnul jsem opět freeware HD TUNE verzi 2.54 a dost mne zarazily rozdílné informace o HDD v každé verzi jiné:ve verzi 2.50 se zobrazovali teploty HDD vyšší,než u verze 2.54 a to v rozmezí 4 stupňů,také mi v sekci kondice ukazoval jednu chybu na HDD.Nyní mám verzi 2.54 což je nejnovější verze a teploty ukazuje nižší,což jsem předpokládal že by u mne mělo být,a jinak nezobrazuje žádné chyby na HDD.
A z toho plyne co?Nevěřte všemu co vydíte,nejlepší je na tom to,že je to stejný software od jedné firmy a liší se pouze verzemi a už takové rozdíly.No,ještě jsem se stím nikdy nesetkal.Hodně zdaru a nízké teploty přeji.
nicanikdo (25)|17.10.2007 20:57
[QUOTE=jkmaxfli;53099]Zdravím,používám nástroj na měření výkonnosti harddisků HD TUNE verzi 2.50,stáhnul jsem opět freeware HD TUNE verzi 2.54 a dost mne zarazily rozdílné informace o HDD v každé verzi jiné:ve verzi 2.50 se zobrazovali teploty HDD vyšší,než u verze 2.54 a to v rozmezí 4 stupňů,také mi v sekci kondice ukazoval jednu chybu na HDD.Nyní mám verzi 2.54 což je nejnovější verze a teploty ukazuje nižší,což jsem předpokládal že by u mne mělo být,a jinak nezobrazuje žádné chyby na HDD.
A z toho plyne co?Nevěřte všemu co vydíte,nejlepší je na tom to,že je to stejný software od jedné firmy a liší se pouze verzemi a už takové rozdíly.No,ještě jsem se stím nikdy nesetkal.Hodně zdaru a nízké teploty přeji.[/QUOTE]


Záleží na spoustě věcí jako je např teplota okolí, momentální zátěž disku... nikdy nebudeš mít pro měření stejný podmínky. A když chceš mít tak trochu jistotu tak používej více softíků a udělej si průměr. Ono je celkem jedno estli to naměří 31 nebo 35 celsijů:-)
Intri (3490)|17.10.2007 21:21
A taky je potřeba si uvědomit, že verze vznikají proto, že se program vyvýjí. Tvůrci se poučují z chyb, dělají program dokonalejším a obecně lepším. Práce s HW je obecně dost složitá, protože je spousta výrobců a tisíce modelů jednotlivých komponent, tak se prostě může stát, že v jedné verzi se program sekne, v novější je pak problém odstraněn. S tím jsou pak taky spojené různé uváděné údaje, to je pochopitelné.
pavel_p (993)|17.10.2007 21:25
U disků se zjišťuje teplota pouze jednou metodou: S.M.A.R.T. Není důvod, aby to různé verze nebo programy měřily jinak. Ale určitě měří teplotu blbě některé disky, protože při pokojové teplotě nemohou mít 17C po startu. (nejsem mrazomilec.)
EDIT: s předchozím příspěvkem moc nesouhlasím, ten SMART je celkem standartizovaný (pominu-li uvádění doby běhu náhodně v hodinách a minutách a podobně :) )
Intri (3490)|17.10.2007 21:28
Ale implementace může být chybná. Poková teplota se od 17° moc neliší, chyba 3° může nastat vesměs kdekoliv - i v teplotním čipu samém.
ICEBOSS (3435)|24.10.2007 16:02
hd tune 2.50 je prilis stary, hd tune 2.54 nemam, pouzivam zatim 2.53. kazdopadne pri hodnoceni stavu diskou koukam u smartu na CISLA a ne na nejaky barvicky.