Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 5 z 5

Téma: Intel 8600k vs 9600k vs 9700k

Nováček
    Registrace
    Sep 2011

Dobry den, po reklamaci moji 8600k resim jestli koupit novejsi procesory vyse zminene.
    Co myslite? Nejake zkusenosti ohledne taktovani, vykonu u her? Do ceho by jste sli vy?

Moje sestava:

MB: MSI Z370 A-PRO
    CPU: ???
    chladic: Scythe ninja 5
    GPU: MSI GeForce GTX 1080 Ti GAMING TRIO
    case: Zalman Z3 plus
    Ram: HyperX 3000mhz
    Zdroj: Seasonic Focus 80+ Gold 750W
    Odpovídat lze po přihlášení

Obyvatel SHW
    Registrace
    Jun 2015

9700K na té desce ani taktovat pomalu nemůžeš, napájecí kaskáda by brzo dosáhla 110°C. Je to vážně špatný nápad, ta deska by nezvládla ani 8700K bez throttlování.
    9600K je skoro to samé jako 8600K jen má snad ještě větší problémy s chlazením.

Nováček
    Registrace
    Sep 2011

Dobre, v tom pripade teda zpet k 8600k... doufam ze ta deska neni az takovy pruser, ted si me docela zaskocil. Ale nastesti jsem zkousel novou a 5ghz stabilne jsem dal bez vetsich teplot.

Obyvatel SHW
    Registrace
    Jun 2015

Pro přetaktovanou 8600K je ta deska v pohodě, stačí mít ve skříni trochu průvan a teploty budou OK. Ale přetaktovaná 8700K/9700K by byla fakt na hraně, to by ta deska nejspíš už throttlovala.
    Napájecí kaskáda zvládne dlouhodobě přežít nějakých cca 100°C, ale v momentě kdy to má být dlouhodobých 110+°C tak už kondenzátory nejsou moc šťastné.
    Taková 9900K má snad dvojnásobnou spotřebu oproti 8600K, tu by ta deska měla problém uživit i nepřetaktovanou

Nováček
    Registrace
    Sep 2011

dobre, diky za rady priteli tak doufam ze ten kus co mi daji nebude s nejakou mega prasopastou a pujde nataktovat