reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Zvláštní chování USB portů

MartinJmenoMe (2)|27.10.2018 21:35
Dobrý den,
delší dobu mám problém s porty na notebooku. Asi 3 týdny zpátky jsem odešel od notebooku, dal ho do režimu spánku, a po jeho probuzení jsem zjistil, že nefunguje myš. Zkusil jsem tedy myš vyměnit za jinou, ta ale také nefungovala – ale pouze na mém PC (na jiných PC obě myši fungují bez problémů). Myš svítí, vypadá funkčně, ale bohužel nekomunikuje s PC. Zvláštní je ale to, že USB porty v některých případech fungují – připojení harddisku, USB flash disku, připojení USB-C kabelu pro dobíjení mobilu...

Co jsem zkusil udělat:
- Odinstaloval jsem ovladače pro USB porty i pro myš, přeinstaloval jsem ovladače pro porty i pro myš
- Udělal jsem čistou instalaci Windows, ani poté ale myš nefunguje
- Ověřil, jestli je v BIOSu vše povolené
- zakázal automatické vypínání USB portů kvůli šetření energie ve správci zařízení
- automaticky vyhledal ovladače
- nainstaloval poslední update Windows 10

Teď co s tím, myslíte, že to bude spíš hardwarová chyba? Zaráží mě spíš to, že přestal správně fungovat port USB 2.0 i porty USB 3.0. Díky všem za rady!

//Stroj: ASUS X555UF s Windows 10
Ventero (1280)|28.10.2018 11:27
Ve Windows 10 je bezna nefunkcni zpetna kompatibilita portu usb3 se zarizenimi usb2 navzdory standardu, ktery to zarucuje. Videl bych to jako dalsi kolo zmrvenejch driveru od MS popr spatnou spolupraci mezi vyrobcem radicu a microsoftem.

Dalsi moznost je HW vada. Je-li to mozne ntb reklamovat. Neni- li to mozne, pak vyzkouset problematicka zarizeni pod linux live session. Vhodny je napr MX16 ci MX17, popr. Xubuntu 14.04, 16.04, 18.04 ... Tim se odhali jestli jde problem na vrub Windows10 ci HW. Taky muzes nainstalovat Windows7- dle stari notebooku.
MartinJmenoMe (2)|28.10.2018 12:43
Díky za odpověď, nejede to bohužel ani pod linuxem... Takže předpokládat spíš HW chybu, že?