reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

nefunguje klávesnice

adolfik (236)|8.10.2007 19:41
Ahoj
No je sice pravda, že tohle téma jsem strkal do sekce Socket 370, ale téma se ubíhalo úplně jiným směrem než mělo. Takže to píšu sem.
Sehnal jsem si dvě raritky-ABITY BX133 RAIDY. Vyzkoušel jsem tu, která vypadala v pořádku (nenafouklé kondenzátory apod.- u této desky byla použita vadná série).
Desku jsem osadil Celeronem PGA 466 Mhz, 128 MB PC133 RAM a Voodoočkem 3000. Při spuštění vše potěšeně bliklo. Pak jsem zjistil, že nefunguje klávesnice pro PS/2. Zkoušel jiné klávesnice, které jsem zkoušel i do portu pro myš. Nic. Jenom problikne po 5 vteřinách a jako by byla zamknutá.
Poradíte něco.
Slyšel jsem, že to může být odpálený odpor či jinačí součástka u portu (a pak se něco takového strká na aukro :-) a že by se dala vyměnit.
tgfh (2985)|8.10.2007 21:18
...no tak to asi nespravíš, ten konektor bude odpálený nebo součást s tím související.

Můžeš zkusit ještě restartovat BIOS, ale to nepomůže
pcmaker (354)|8.10.2007 21:47
Jeden takovy nefunkcni MB se mi podarilo opravit. Signal z klavesnice vede vetsinou primo do I/O controlleru na MB (ITE a pod.). Kvuli ruseni se paralelne k signalove ceste nekdy zapojuji blokovaci kondiky. Byvaji vetsinou v sekcich po 4. No a prave tenhle kondik mel svod a zkratoval signal na zem. Stacilo jej pajkou "odlepit" a bylo opraveno. Novy jsem neshanel, klavesnice fungovala OK. Ruseni se zrejme neprojevilo a kondik tam byl preventivni.