reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Bootování

echo1 (8)|17.8.2006 00:45
Neznáte někdo způsob jak nabootovat na AMD64 a procesorech od Intelu?
wizaard (913)|17.8.2006 01:32
[QUOTE=echo1]Neznáte někdo způsob jak nabootovat na AMD64 a procesorech od Intelu?[/QUOTE]
Inu, jestli to tady někdo pochopil, napište mi, prosím, "co tím chtěl básník říci"? Nevím, co je tím myšleno...
Smeli (2302)|17.8.2006 01:40
[QUOTE=echo1]Neznáte někdo způsob jak nabootovat na AMD64 a procesorech od Intelu?[/QUOTE]

Že by stejně? Vrazit CPU do příslušné desky se vším ostatním, spustit PC, nainstalovat systém a pak můžeš bootovat do aleluja....:D :D :D


2wizaard: asi ňáký nový kvíííz
echo1 (8)|17.8.2006 01:47
mno myšleno je to tak, že doma mám Opeteron a škola je plná Intelu. Systém ma instalovanej na amd, ale když jdu do školy, tak si musim nahrát MergeIDE, abych bootnul na inteláckejch chipsetech a když se vrátim domu tak bootnu akorát do nouzáku..
mech13 (5526)|17.8.2006 06:29
[QUOTE=echo1]mno myšleno je to tak, že doma mám Opeteron a škola je plná Intelu. Systém ma instalovanej na amd, ale když jdu do školy, tak si musim nahrát MergeIDE, abych bootnul na inteláckejch chipsetech a když se vrátim domu tak bootnu akorát do nouzáku..[/QUOTE]
tak to je hadanka jeste vetsi. skus se trochu vic rozepsat a tom co vlastne delas. to jako prenasis disk a bootojes z neho i ve skole? jestli jotak se na to rychle vykasli, protoze HDD je nejkrehci cast PC a brzo ho odrovnas. navic co mas za system? neznam system, ktery by byl delany pro spousteni pokazde na jinem zeleze (no teda dosu to nevadilo...)
Styryx (351)|17.8.2006 10:19
[QUOTE=mech13]... to jako prenasis disk a bootojes z neho i ve skole? jestli jotak se na to rychle vykasli, protoze HDD je nejkrehci cast PC a brzo ho odrovnas...[/QUOTE]

Já přenášim data na disku do rámečku už přes 3 roky a pořád je v kondici :) ... akorát s nim nesmí člověk moc třískat.
I když teda systém ... ale se školním pc je to jinak problém, když si tam chce člověk nosit svoje věci. Akorát se divim, že tam vůbec jde nabootovat z přenosnýho disku, protože by tam měl bejt jako Slave, nu ale asi to tam maj nějak "šikovně" nastavený - já osobně když jsem kdysi dělal správu školních PC, jsem zahesloval co šlo, včetně biosů atd., aby tam ten systém vydržel v kondici co nejdýl, protože jinak se v tom každej vrtá a ob 2 tejdny by to člověk musel přeinstalovávat.

Tedy k věci: největší problém bude patrně driver chipsetu, pokud teda jde o XP/2k (což předpokládám po zmínce o nouzovém režimu), ostatní věci se většinou celkem nadetekujou dobře. Způsob, jak by to mohlo fungovat, by bylo pokaždý před přechodem na druhej chipset odinstalovat ovladač chipsetu a po nabootování znova nainstalovat ovladač druhýho chipsetu, a tak pořád dokola. Ale neni to asi moc pohodlný. (na procesoru IMHO nezáleží, pouze na chipsetu)
wizaard (913)|17.8.2006 10:51
Osobně si myslím, že přenášet bootovací disk mezi PC je naprostá hovadina, protože se právě rozhází ovladače, když je budeš stále přeinstalovávat, akorát si ten systém brzo odrovnáš, ale "kdo chce kam, pomozme mu tam". Jednoduše neexistuje žádná jiná alternativa, než tohle přeinstalovávání ovladačů.

Leda mě napadá disk rozdělit pomocí nějakého šikovného prográmku (např. PartitionMagic) a nainstalovat dva systémy - jeden pro domácí PC s jeho ovladači a druhý pro školní PC s těmi jeho. Pakuž jenom vytvořit bootovací nabídku, resp. volbu systémů a je to. Jinak to asi nepůjde pořídit.
mech13 (5526)|17.8.2006 11:20
[QUOTE=Styryx]Já přenášim data na disku do rámečku už přes 3 roky a pořád je v kondici :) ... akorát s nim nesmí člověk moc třískat.[/QUOTE]
kdyz se s nim opravdu dobre zachazi a davas si dost pozor tak problem neni. ale casto prenaset disk a porad na neho davat pozor to bych nevydrzel. podle me je volovina tahat do skoly vlastni OS. kdyz chcu data, mam jine moznosti (DVD, flash). kdyz chcu nejake program, muzu se skusit domluvit se spravcem. kdyz chcu delat chujovyny, delam je doma a nekurvim cizi pocitac. kdybych ja mel spravovat skolni PC tak tam dam heslo i na mys, zakazu zapinani a sahnout si na pocitac pouze za odmenu
echo1 (8)|17.8.2006 12:45
no když sem začal chodit do školy, tak jsem měl doma chipset 845, ve škole byly a jsou 845,865,915 a 945..s tím problém nebyl - to jsem řešil přes MergeIDE. V dubnu přišel upgrade a teď mám nForce4. Ty poslední 2 měsíce jsem to nějak vydržel s tím, že jsem každé ráno vytvořil bod obnovení a když jsem přišel domu tak jsem si to obnovil, ale představa, že toto budu dělat dálší rok se mi moc nelíbí.

btw k tomu přenášní..2 roky jsem přenášel 80, běhá bez problémů. Teď asi rok a půl nosim 250 a taky žádný problém. Oba disky jsou od WD, ale na té křehkosti něco bude..kámoš za rok oddělal 4 disky, byly to Seagaty, teď si koupil WD a od té doby problémy nemá..
mech13 (5526)|17.8.2006 12:53
[QUOTE=echo1]no když sem začal chodit do školy, tak jsem měl doma chipset 845, ve škole byly a jsou 845,865,915 a 945..s tím problém nebyl - to jsem řešil přes MergeIDE. V dubnu přišel upgrade a teď mám nForce4. Ty poslední 2 měsíce jsem to nějak vydržel s tím, že jsem každé ráno vytvořil bod obnovení a když jsem přišel domu tak jsem si to obnovil, ale představa, že toto budu dělat dálší rok se mi moc nelíbí.

btw k tomu přenášní..2 roky jsem přenášel 80, běhá bez problémů. Teď asi rok a půl nosim 250 a taky žádný problém. Oba disky jsou od WD, ale na té křehkosti něco bude..kámoš za rok oddělal 4 disky, byly to Seagaty, teď si koupil WD a od té doby problémy nemá..[/QUOTE]
no porad mi ale unika, proc si tahas do skoly disk s vlastnim OS
echo1 (8)|17.8.2006 13:19
no protoze ten OS potrebuju k vyuce(taky na stahovani :) ).. na kompech ve skole jsou akorat ramecky.. disky spolu s OS si nosime svoje..
Ritchie83 (369)|17.8.2006 13:35
[QUOTE=wizaard]Osobně si myslím, že přenášet bootovací disk mezi PC je naprostá hovadina, protože se právě rozhází ovladače, když je budeš stále přeinstalovávat, akorát si ten systém brzo odrovnáš, ale "kdo chce kam, pomozme mu tam". Jednoduše neexistuje žádná jiná alternativa, než tohle přeinstalovávání ovladačů.[/QUOTE]

Neodpustím si jedovatou poznámku, že tohle je problém pouze MS-Windows, nikoliv obecný problém. Jiné systémy s přenášením mezi počítači problém nemají -- LiveCD jsou toho důkazem.
mech13 (5526)|17.8.2006 15:18
[QUOTE=echo1]no protoze ten OS potrebuju k vyuce(taky na stahovani :) ).. na kompech ve skole jsou akorat ramecky.. disky spolu s OS si nosime svoje..[/QUOTE]
co to je za pobouchanou skolu? to tam jako mate compy bez HDD?!
echo1 (8)|17.8.2006 17:35
co je na tom divnyho? Mne to prijde mnohem lepsi nosit si vlastni system.. navic to je pro skolu levnejsi kdyz nemusi kupovat disky do vsech PC
Styryx (351)|17.8.2006 17:36
[QUOTE=echo1]no protoze ten OS potrebuju k vyuce(taky na stahovani :) ).. na kompech ve skole jsou akorat ramecky.. disky spolu s OS si nosime svoje..[/QUOTE]

Hmm tak to je zajímavý řešení :) (a ušetří se i za licence, prostě samá pozitiva :D ) ... ale nic lepšího než pokaždý odinstalovat ovladač chipsetu a zase nainstalovat mě pro Win nenapadá. Pořád možná lepší a rychlejší než přes bod obnovení.

Já osobně bych možná zauvažovat si na ten disk dát speciální systém jenom pro školu a doma mít jinej na jiným disku. Potažmo zkusit Linux, ten by se s tím podle předpokladů mohl poprat lépe (ovšem chápu důvody, pro které tuto platformu část uživatelů odmítá, např. hry :) ).
echo1 (8)|17.8.2006 19:24
2 systemy zvazuju uz dlouho, ale musel bych trochu prerozdelit disk.. tz. nejak "uklidit" 200G dat coz je temer nadlidskej ukol :)

Ty ovladace to mi moc nepomuzou. Protoze doma mi to pak nejede jen do nouzaku takze uz je celkem jedno, jestli pustim obnoveni nebo naistaluju ovladace..
tgfh (2985)|17.8.2006 20:57
Ja bych si koupil dalsi HDD. Jeden bych pouzival jen doma a druhy ve skole. Aby jsi nemusel kazdy den otvirat skrin PC tak si treba kup i suplik na HDD. zda se mi to jako nejjednodusi reseni!

Mimochodem na jake skole studujes? Bracha to ma podobne! Treba se znate! :-)
wizaard (913)|17.8.2006 23:53
Dnes mě prostřednictvím e-mailu kontaktoval Libor Petr s prosbou, abych sem napsal řešení problému s bootováním. Pan Petr se nechtěl registrovat, získal na mě kontakt a píše:
[QUOTE="Libor Petr"]At uz si o duvodech prenaseni disku myslim cokoliv, reseni je trivialne jednoduche - pravym mysim tl. na Tento pocitac - vybrat vlastnosti - zalozka hardware a dole je tlacitko "Hardwarove profily" . Zkopirovat pred odchodem do skoly zkopirovat aktualni hw profil do noveho profilu treba s nazvem Skola a nastavit volbu "Cekat dokud uzivatel nevybere profil". Po bootu se system zepta, ktery profil ma zvolit a nechate ho na prislusnem profilu nadetekovat vsechna zarizeni a nainstalujete spravne ovladace. Po prichodu domu prepnete na puvodni hw profil a pracujete. Pokud bude vse fungovat (jako ze by melo, uz jsem to parkrat zkousel) nastavite libovolny profil jako defaultni, ktery bude automaticky aktivovan po xxx sekundach.
Jedine co si musite pohlidat je, aby se Vam po startu automaticky nespousteli nejake programy zavisle na hw, typicky treba ATI CC, kdyz zrovna pouzivate profil s nVidia kartou. Ale prumerne znaly uzivatel si s tim poradi.[/QUOTE]
echo1 (8)|18.8.2006 00:18
[QUOTE=wizaard]Dnes mě prostřednictvím e-mailu kontaktoval Libor Petr s prosbou, abych sem napsal řešení problému s bootováním. Pan Petr se nechtěl registrovat, získal na mě kontakt a píše:[/QUOTE]

HW profily jsem zkousel jako vubec 1. reseni, avsak jak jsem zjistil HW profily jsou k nicemu, protoze aby se dalo nabootovat na obou platformach, tak musim prepsat asi 3 soubry a nejaky registry, s tim si vsak HW profil neporadi a efekt je tak nulovy..

to tgfh: jedna se o skolu v HK
tgfh (2985)|18.8.2006 09:38
V Hradci Kralove? Tam bracha pujde studovat bude na internatu ( jsme ze severni moravy) jde na skolu SSAKHK, stredni skola aplikovane kybernetiky hradec kralove (obor virtualni grafika)
Rikal ze na intrernate musi mit svuj PC a do skoly musi nosit HDD, ale zepry tam maji v PC HDD a nainstalovany OS, ale nevi to jiste.....

Jinak jak rikam kdyz si koupis dalsi HDD budes to mit nejjednodusi! Bracha tam bude mit taky 2 HDD.