reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Připojení PC - grafické karty k TV HD Ready místo monitoru.

PerterP (1)|4.12.2018 03:38
Dobrý den přátelé

Můj PC má grafickou kartu 1GB Video RAM (již staršího data) a v PC je systém Windows XP SP3 Professional.

Grafická karta má klasické výstupy: RGB a DVI. Výstup HDMI karta nemá. S Video nevím.

Dále mám TV LG HD Ready, jež má sloužit jako monitor k výše uvedenému PC.

K této TV jsou již připojeny úspěšně další dva PC a TV má sloužit jako jeden společný monitor pro 3 PC, jež jsou součástí mé domácí lokální PC sítě. (jedno PC zapojeno do RGB vstupu TV druhý PC do HDMI vstupu TV)

TV má vstup RGB (je již obsazen jiným PC), DVI a 3x HDMI.

Pro propojení PC s TV jsem nejprve zkoušel kombinovaný kabel s DVI – HDMI na obou koncích kabelu

(DVI konec kabelu v PC, HDMI konec kabelu v TV), ale v takovém zapojení TV hlásila že nemá signál na příslušném zapojeném HDMI vstupu. (v případě jiného mého PC toto připojení bylo funkční).

Tento kabel jsem našel doma, tak jsem nejprve zkoušel toto řešení.

Ostatně jiný počítač takto k TV připojit šel.

Doma jsem dále našel „redukci“ DVI – HDMI, DVI konec redukce jsem zasunul do DVI výstupu PC, do „redukce“ jsem zapojil „klasický“ 2x HDMI Kabel, HDMI jsem připojil k TV.

V tomto zapojení obraz implicitně na TV šel, ale kvalita obrazu (rozlišení) bylo mizerné.

Proto jsem manipuloval s nastavením rozlišení grafické karty v systému XP na PC, asi omylem jsem nastavil nejvyšší možné rozlišení grafické karty a najednou obraz na TV zmizel a TV hlásí na tomto HDMI vstupu „není signál“.

A co teď s tím ?

Klasický DVI kabel nemám. Samozřejmně koupit lze.

Nicméně, když v současnosti zapnu PC a TV, při „textovém“ startu Biosu PC a při zahájení startu systému Windows XP je na TV vidět, že se text ani grafické prostředí startu XP nevejde na obrazovku, v určité fázi startu systému Windows XP pak obraz vypadne úplně a TV opět hlásí „není signál“.

Dá se s tím něco dělat ?
Děkuji za zodpovězení.
zsdx (2098)|4.12.2018 09:02
Da, pres F8 si zapnes Rezim VGA a v nem to rozliseni zmenis.