reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sdílené dokumenty excel - problém

Bmobil02 (13)|11.12.2018 14:37
Zdravím všechny, nevím si rady s problémem sdílených dokumentů. Mám sdílenou složku na serveru a v ní jsou další podsložky které obsahují i ruzné docx a xlsx soubory. Xlsx dokumenty chci mít sdílené pro více uživatelů takže jsem nastavil sdílený sešit ale ted mi nastal problém že některé funkce které dřív byly dostupné jsou teď šedé a nefunkční. Např. sloučit buňky nebo nastavit heslo na celý dokument atd. Práva do sdílených složek mám nastavená správně. Pro čtení i zápis. Neví někdo co je špatně?
Bmobil02 (13)|13.12.2018 14:42
Tak jsem zjistil že problém je v nekompatibilitě formátu protože excel byl vytvořen před lety v Office 2010 a ted v nových verzích jsou nepodporované různé prvky tech tabulek. Takže sdílení sešitu není řešení. Takže zrušit sdílení a najít řešení jak zařídit aby mohl jeden uživatel ten excel editovat a spravovat a ostatní do něj mohli aspon nahlížet..
Gouranga (699)|14.12.2018 18:41
Neni neco takoveho podporovano v office online? Ono obecne mit na disku soubor, aby do nej hrabalo nekolik lidi neni idelani, radsi nejaky server, kde se s tim od zacatku pocita - google docs nebo pripadne obdoba od MS..