reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

!!!Teplota C2D!!!

Slosi (75)|10.10.2007 17:53
Caute,

jaká je maximální obvyklá teplota notebookovýho procesoru. (T7700; 2,4GHz). Bez přetaktu.
Já že jsem na notebooku nechal běžet pár minut/hodin BOINC (SETI@home) a Everest ukazuje teplotu 1. jádra 76 - 80 stupňů. Jinak jako teplotu celýho CPU udává cca 56 stupňů. Jádra jsou dlouhodobě vytíženy aspoň na 80% tže vyšší teplotu beru, ale myslel jsem že budou mít tak max. 65 a ne 80 stupňů.

Nebo je Everest neobjektivní? A pak v čem to mám změřit?

Díky.

Jinak výdech chlazení je sice vydržitelnej ale příjemná teplota to už není, ale nehlučí moc. Myslím že každý PC (aspoň s 1 ventilátorem) má v idle tohle nebo je i o kousek hlučnější.
eraser (0)|10.10.2007 18:29
Je to dosť, ale môžeš byť kľudný...

Thermal Design Power: 35W
Thermal Specification: 100°C


Inak, čo máš za notebook, to nebude asi Thinkpad, že? :eek:
ICEBOSS (3435)|11.10.2007 11:20
Co je to za notas? Pokud lezi na stole a je trvale vytizeny, ma nacucy zespoda, tak ho muzes na rozich podlozit. Jinak NTB na tuhle trvalou velkou zatez moc delany imho nejsou.
Slosi (75)|15.10.2007 19:52
JJ - už jsem to taky omezil. Jinak je to HP 8510p.
Intri (3490)|15.10.2007 22:03
[QUOTE=ICEBOSS;53848]Jinak NTB na tuhle trvalou velkou zatez moc delany imho nejsou.[/QUOTE]

Pokud jde o chlazení, je to možné, ale myslíš, že NTB nevydrží při kvalitním chlazení totéž, co stolní PC? O tomto jsem se celkem často dohadoval s matkou. Svůj notebook používám vesměs jako DTR ( i když jako DTR rozhodně určený není ), ale neřekl bych, že běžné notebooky mají jinak stavěné vnitřnosti než DTRka, která jsou už podle označení určená pro zastání práce stolních PC. Matka mi celou dobu tvrdí, že notebook zapnutý 24 hodin denně ( rozuměj 8-12 ) při běžné, jen občas náročné práci, nemůže vydržet dlouho. Podle mě by s tím ale neměl být problém, dokud je notebook ( a obecně jakékoliv PC ) dostatečně chlazené, minimálně po dobu záruky.
ICEBOSS (3435)|22.10.2007 15:49
Ano, pokud je to slusne chlazeny, tak vydrzi imho stejne jako bezny PC, pomineme-li mozna mechanicka poskozeni zpusobena prenasenim. jenze je tam to pokud a vis jak to nekdy byva...
Intri (3490)|22.10.2007 22:13
Jj, vím, asi 4 měsíce - přerušovaně - jsem pracoval s Acerem... Ten byl uřvaný chladičem a stejně topil jako kamna. Ale u své Toshiby si troufám tvrdit, že by s teplotou neměl být problém. Sice se taky občas dost rozkecá, zvlášť, když jede na plný výkon jak procesor, tak grafická karta, ale to samozřejmě není permanentní stav. Většinou jedu na Power Saver, ve kterém má větrák obrovské rezervy v otáčkách.