reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

kopírování souborů na nové HDD a SDD

Mi.Lek (121)|26.12.2018 07:39
Hezký den,

bude mi stačit disky naformátovat, udělat oddíly a označit původními písmenky ze starých disků (za předpokladu, že to nebude systémový disk samozřejmě), a nebo k takovému přenesení dat potřebuji mít nějaký program?

Jako příklad:

Na oddílu D: mám stažené programy, které používám při instalaci nového systému. Tento disk s tímto oddílem bude nahrazen větším. Stačí vytvořit na tom větším oddíl, kam tyto soubory překopíruji, označit jej jako D: a starý potom vytáhnout?

Předem díky za reakce.

edit:
systémem je Win10 v aktuální verzi
romana51 (65)|26.12.2018 08:47
Já používám program Acronis True Image, který dokáže klonovat i systémové disky. Lze použít HDD (SSD) s větší i menší kapacitou.
Samo že na novém disku musí být dostatek místa na objem převáděného objemu dat! :D
Samsung ke svým SSD dodával program Data Migration.
Oba programy dokázaly provést věrné kopie HDD, kde jsou funkční Win10 i nainstalované programy. :thumb
Gouranga (699)|27.12.2018 00:02
Jestli na disku neni nic, na co by system (pagefile) nebo nejake bezici programy v dobe presunu sahaly, staci normalne prekopirovat, staremu disku zmenit pismenko a to puvodni dat novemu disku.
Mi.Lek (121)|27.12.2018 09:41
Díky za odpovědi. Veškeré systémové soubory jsou na jiném disku, který zůstane v PC.