reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

jaké CPU

ondra_v (61)|10.10.2007 19:52
Dobrý den,
prosím o názor, pro workstation je vhodnější AMD socketAM2 Opteron, či socket775 Pentium Dual-Core Nebo i jiný socket? (cena CPU do 3500Kč, deska max 5000Kč).
Podle mého názoru je vhodnější Opteron, ale nikdo z mého okolí s ním nemá zkušenosti. Potřebuji, aby byl stabilní, poběží v kuse vždy přes pracovní dny.

Jakou vhodnou desku pro Opteron či Intel by jste mi prosím doporučil.
Na desce potřebuji 3xPCI, 2xPCI-e, 1xPCI-e pro grafiku, 2xsATA, alespoň 1xpATA, 1xpro FDD. Deska má mít kvalitní ,,pevné´´ kondenzátory.
Stačí jeden CPU.
Děkuji


P.S. Od AMD bych chtěl pouze CPU Opteron.
Pavel Boček (4169)|10.10.2007 20:53
Tady bych volil spíš Opteron. Měl by být líp testovanej a dělanej právě pro stability při neustálém používání (ačkoliv si nejsem na 100% jestli je to i u těchto "obyčejnějších" Opteronů do s. AM2). Intel je zase výkonnější, pokud nemáš Opteron na vysokám taktu.
crasher.km (919)|11.10.2007 08:50
Za 8500 by se dal udělat slušný základ. Sice sem nikdy intela neskládal ,takže nemám moc skušeností ,ale bral bych kombinaci Intel Core2 Duo E6750 2,66GHz 4MB 1333MHz a Microstar P35 Platinum - Intel P35
crasher.km (919)|11.10.2007 08:54
jinak dal sem si práci a prošel si forum a našel sem tento thread ;)
ondra_v (61)|11.10.2007 16:07
Děkuji za odpovědi.

Deska vypadá dobře má i skvělé kondenzátory a je za dobrý peníz. Problém je však v tom že má 2xPCI. Já potřebuji 3xPCI. Napište mi prosím nějaké další typy desek s pevnými kondenzátory a s 3xPCI.

Díval jsem se i na odkaz, zajímavé. Avšak PC se raději nebude přetaktovávat kvůli stabilitě.
mech13 (5526)|11.10.2007 17:05
co tak vzit desku s 2x PCI a sehnat jedno z tech zarizeni co tam musis dostat do PCI-E 1x?
crasher.km (919)|11.10.2007 17:52
napiš co potřebuješ připojit , třeba ti nějak pomůžeme vyřešit,protože v dnešní době je toto rozložení vcelku normální
ICEBOSS (3435)|11.10.2007 20:30
tak deska staci i za 4K a CPU taky za 4K.

co se na tom workstationu bude pracovat? Jinak opterony mi pripadaji bez pretaktovani, ktery asi tady nepripada v uvahu, dost predrazeny na to co nabizi.
ondra_v (61)|12.10.2007 10:11
V paticich bude:

PCI TV karta
PCI video karta
PCI SCSI pro scanner

PCI-e1x řadič pro COM (4x), LPT (1x)
PCI-e1x nějaká karta s digitálními výstupy

PCI-e16x grafika matrox Millennium P650 PCIe 128MB
mech13 (5526)|12.10.2007 10:56
clovece nemas nejakou poruchu dlouhodobe pameti? par postu zpet jsem ti jasne psal, ze Pentium - D rozhodne ne. hreje a je malo vykone (radsi Pentium - D s 1MB L2 nez P-D s 4MB). skus pouzit scrool a podivat se trochu nahoru...

EDIT: toto jsem psal puvodne zde: https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=9470 nez jsem si to precetl 2x jinde, druhy nesmazal a zjistil ze Smeli mezitim zamknul treti a odkazal na druhy... takze proto ten chaos
timto vyzivam ondru at se na vsechno pta jen jednou, ne trikrat v ruznych tematech! priste za to budou karty (rovnou cervena)
ondra_v (61)|12.10.2007 11:03
Jaký je Váš názor na Pentium D 925 Dual-Core 3.0 Ghz 4mb Cache 775 CPU zaujalo mě Cache 4MB a cena 2300Kč.

Myslíte, že tento procesor je srovnatelný s AMD Opteronem nebo je Opteron lepší?

Já opravdu nevím, jaký tam mám dát procesor. Je to zaměřeno hlavně na stabilitu.
ICEBOSS (3435)|12.10.2007 11:27
Pentium D je bez pardonu sracka. Opteronu je 50 typu...

prosimte videl si nekdy pocitac aspon z vlaku? Nechces tu praci nechat radsi na nekom jinym, kdo se v tom vyzna? Trosku se bojim, ze to ve vasi firme dopadne katastroficky, kdyz ty tvy dotazy a pozadavky ctu.

edit: zamereno na stabilitu... hm. tak to tam dej klidne celerona, ten bude taky stabilni.
Pavel Boček (4169)|12.10.2007 13:14
[QUOTE=ICEBOSS;54032]Pentium D je bez pardonu sracka. Opteronu je 50 typu...

prosimte videl si nekdy pocitac aspon z vlaku? Nechces tu praci nechat radsi na nekom jinym, kdo se v tom vyzna? Trosku se bojim, ze to ve vasi firme dopadne katastroficky, kdyz ty tvy dotazy a pozadavky ctu.

edit: zamereno na stabilitu... hm. tak to tam dej klidne celerona, ten bude taky stabilni.[/QUOTE]

No, tak já bych volil právě spíš něco serverovýho, když ne tak aspoň něco výkonnýho... Jinak taky nechápu ty serialy a LPT - to snad ještě má každá deska ne :stupid
ICEBOSS (3435)|12.10.2007 13:28
JEZISKRISTE! K cemu serverovej procesor? Muzes mi rict jedinej argument, proc nevzit uplne normalni C2D a cpat tam opterona!
Pavel Boček (4169)|12.10.2007 13:34
[QUOTE=ICEBOSS;54054]JEZISKRISTE! K cemu serverovej procesor? Muzes mi rict jedinej argument, proc nevzit uplne normalni C2D a cpat tam opterona![/QUOTE]

Je líp testovanej, u serverových komponent se hraje na maximální možnou stabilitu a spolehlivost. Snad má i delší záruku, ale nechci kecat. Oproti Celeronu je furt lepší :P Ale neříkám že tam musí rvát zrovna Opteron...
mech13 (5526)|12.10.2007 13:36
jo? tobe se uz nekdy resetoval komp jen tak kvuli procesoru? ja teda zatim nezazil jediny vadny CPU ktery by hazelo chyby nebo delalo bordel (pokud neopcitam mechanicky poskozene, pretaktovane nebo podvoltovane)... CPU vzdycky funguje na 100%

mnohem podstatnejsi je zakladni deska a nesnaz se mi tvrdit ze muze udelat neco lespiho nez to postavit na intel chipsetu
ICEBOSS (3435)|12.10.2007 13:40
lip testovanej... hmmmmmm. To znamena, ze C2D je schopny fungovat jen 23 hodin a 24. hodinu spadne? Nebo co si mam teda predstavit. Jedine je z lepsiho kusu wafferu, ale jinak je to UPLNE jedno. Nemyslim si, ze tahle masina bude nejakej kritickej system, protoze pak by vypadala uplne jinak. Vubec nam tady ondra_v nerekl pozadavky krome "stability", takze proto ten celeron - 24/7 bez problemu zvladne, to zvladal i Tulen i Celer 667, zvlada to i P233MMX s jednim vyteklym kondikem.

Doufam, ze k tomu pripoji 300W Eurocase, protoze bude v bezove bedne, aby to bylo teda stabilni.
ondra_v (61)|12.10.2007 15:37
Dnes už mi praskly nervy a dost jsem se s nima pohádal. Zadavatelé jsou rodinní příslušníci, což mi stěžuje situaci, protože ještě studuji. A u nich mívám brigády. S firmou IT se vůbec nejsou schopni domluvit protože na ně nemají nervy a ty šílený nesmysli co chtějí tak, tak je IT firmy posílají slušně do prd...
Zdroj bude Enermax nebo nějaký Chieftec.

Mají panickou hrůzu z nafouknutých kondenzátorů, protože jim kvůli tomu přestali fungovat 2 PC, ty jsou již delší dobu opraveny.


Tak si myslím, že jim bude stačit plná verze CPU co se moc nezahřívá a mu takt okolo 2Ghz.
tequilla (1015)|12.10.2007 15:52
[QUOTE=ondra_v;54079]Tak si myslím, že jim bude stačit plná verze CPU co se moc nezahřívá a mu takt okolo 2Ghz.[/QUOTE]

Plna verze CPU je proboha co? Procesor, co se moc nezahriva rozhodne neni Pentium D, na ktery jsi se parkrat ptal.
ondra_v (61)|12.10.2007 15:56
Podle nich je ořezaná verze Celeron a Semprom. A už mě s těma jejich divnýma výrazama asi nakazili.
tequilla (1015)|12.10.2007 16:02
Tak tam frkni jako zakladni desku Intel BLKDP35DPM. Splni i pozadavek na 3PCI, pak ma 3 PCI-E 1x a 1 PCI-E 16x. K tomu dej jakejkoliv procesor C2D a je to vyreseny. Bude to rock stable a ted uz ti zbude jen sehnat tu bezovou skrin :notsure.
crasher.km (919)|12.10.2007 19:19
4 Pavel Boček : dobrej flame :) By mě zajímalo ,kde jsi přišel na to ,že Serverové edice se více a lépe testují :) a nebo že mají větší stabilitu při větší dobře provozu :D To říkej mýmu AMD X2 3800+ Windsor ,který jede víc jak měsíc a půl a nemá jedinej problém :D:D:D:D
Doporučuji si přečíst nějaké články,než něco takového napíšeš........
Pavel Boček (4169)|12.10.2007 19:32
[QUOTE=crasher.km;54105]4 Pavel Boček : dobrej flame :) By mě zajímalo ,kde jsi přišel na to ,že Serverové edice se více a lépe testují :) a nebo že mají větší stabilitu při větší dobře provozu :D To říkej mýmu AMD X2 3800+ Windsor ,který jede víc jak měsíc a půl a nemá jedinej problém :D:D:D:D
Doporučuji si přečíst nějaké články,než něco takového napíšeš........[/QUOTE]

[SIZE="2"]No, zkus ho provozovat takhle dva roky a co na to řekne...procesor do serveru nemrkne okem (ehm :D). Proč podle tebe serverové procesory vždycky stály (i stojí) o tolik víc než do desktopu a přitom jsou to ty samý...? Asi jen takstejný nebudou :) [/SIZE]
Říkám, já bych volil spíš Xeon, ale ten stojí od 6k. Pak není problém cokoliv jinýho, když je limit 4k.
polygon_cz (23)|12.10.2007 21:44
ondra_v: mam mensi dotaz :) na co brat desku za 5k kdyz nebudes taktovat... v tom pripade ti staci bohate levnoucka P35 DS3L od Gygabite, pripadne DS3 a jses v pohode a usetris 2k ktery muzes vrazit do grafarny nebo ramek... neni nic lepsiho nez si koupit 6750, nejaky NForce chipset za 7k ale nacpat do toho 1gb RAM a grafarnu typu GF 8500 apod... kvalitu desky stejne nepoznas a ta DS3 ma pevny kondiky takze by mela byt tak 5 let OK... a po teto dobe se PC snad uz ani neda pouzivat...
crasher.km (919)|13.10.2007 01:04
[QUOTE=Pavel Boček;54109][SIZE="2"]No, zkus ho provozovat takhle dva roky a co na to řekne...procesor do serveru nemrkne okem (ehm :D). Proč podle tebe serverové procesory vždycky stály (i stojí) o tolik víc než do desktopu a přitom jsou to ty samý...? Asi jen takstejný nebudou :) [/SIZE]
Říkám, já bych volil spíš Xeon, ale ten stojí od 6k. Pak není problém cokoliv jinýho, když je limit 4k.[/QUOTE]



Maj jinou STRUKTŮRU,ale nejsou v žádném případě jinak testované ,nebo jinak zvýhodněné procesory!
A proč serverový součástky stojí víc než desktop ? Viděl jsi někdy nepodnikatelskou osobu,aby si kupovala server za xxx k? Všichni jsme obchodníci ;)
ondra_v (61)|13.10.2007 09:12
Já jsem z toho v koncích.
Napište mi prosím vhodnou desku s pevnýma kondenzátorama, 3xPCI, 2xPCI-e 1x, 1xPCI-e 16x. Tyto budou osazeny. A nějaký vhodný procesor.
Dnes jsem s nima mluvil, je to jako v Kocourkově. Takže jsem přišel na to, že je tam skříň, která se mu líbí, ale již ji má jiný uživatel, ten je ochen mi ji přenechat, ale chce stávající součastky přemonotovat do skříně IBM NetVista, kterou měl pár let předtím, ale již nesplňuje požadavky výkonu, tak je ve nevyužitá na hůře.
Je možné dát do skříně IBM NetVista (výhážu z tama co tam zbylo) a dát tam desku ATX 30.5x24.5cm a nový zdroj. Půjde to tam nacpat?

Již je toho na mě moc, až to dokončím asi se opiju.

Děkuji Vám za vaše reakce.
ondra_v (61)|13.10.2007 09:20
[QUOTE=tequilla;54087]Tak tam frkni jako zakladni desku Intel BLKDP35DPM. Splni i pozadavek na 3PCI, pak ma 3 PCI-E 1x a 1 PCI-E 16x. K tomu dej jakejkoliv procesor C2D a je to vyreseny. Bude to rock stable a ted uz ti zbude jen sehnat tu bezovou skrin :notsure.[/QUOTE]

Děkuji za typ. Deska by snad mohla stačit. Má pevné kondenzátory? To bude první na co se mě budou ptát. Z obrázku jsem to nepoznal.
s.skull (198)|13.10.2007 09:52
Ahoj, tak mrkni např. na deska: je ok uvedená (pokud se nebude taktovat) a cpu bych tam dal http://obchod.cz/products_detail.php?kod_zbozi=00092565 . Podle mě je tato kombinace zcela dostačující... Ale je možné, že se jim deska bude zdát moc "levná".

Jo, ještě mrknu na kondíky, ale myslím, že pevné nebudou...

Edit: na stránkách Intelu neuvádějí, že by byly pevné (viz http://download.intel.com/support/motherboards/desktop/dp35dp/sb/d8746201_en.pdf), takže s vysokou pravděpodobností pevné nejsou...

Vzal bych pak místo toho desku Gigabyte http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514508M098000E52 a procesor pak určitě C2D E6750 http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=105145083098000E8I...

Tak hodně štěstí...
mech13 (5526)|13.10.2007 11:36
velka fotka te intel desky je zde: http://www.intel.com/products/motherboard/pix/dp35dp_lg.jpg
vsechny kondenzatory pevne nema, ale ty kriticke kolem CPU ano.
ja osobne bych si vsadil spis na toho intela - sice nema vsechny kondenzatory pevne a je levnejsi nez ta DS3R, ale ma o jeden PCI-E slot vic, je o neco modernejsi (nema zastaraly com, LPT, PC2... ma jen IE1394, USB, LAN a audio) ale je to deska primo od intelu a je jeste mensi riziko ruznych potencionalnich problemu... sice asi nebude OC friendly, ale pokud to je pro takove silence tak bych nic neriskoval a klasicky bezproblemove duo intel+intel (CPU + chipset) bych rozsiril jeste o jeden intel...
crasher.km (919)|13.10.2007 13:58
mno ... co jsem četl rcenze v computeru ,tak ty desky od intelu stojí celkem za prd.... kritizovali tam teploty, rozmístění ,výbavů... prostě ... není moc podařená prej.Osobně skušenosti nemám ..
ondra_v (61)|13.10.2007 19:00
Děkuji vám za typy a informace.
Já potřebuji na desce konektory 3xPCI a 2xPCI-E ten krátký, 1xPCI-e pro grafiku 16x, alespoň 1x pata a konektor pro disketovku. . A kondenzátory musí být všechny pevné, z toho neustoupí, všechno co jim montuju, tak ty díly dost očumujou(jiný slušnější výraz neznám.).


Takže jsem s nima opět mluvil, těším se, až to budu mít úspěšně za sebou snad k jejich spokojenosti. Pak si dám lahev vína.

Napište mi prosím nějakou vhodnou variantu s Intel Core2Duo a s AMD Opteron. Za desku s CPU a RAM 1GB chtějí dát 10500Kč. Proběhla dost ostrá výměna názorů.
s.skull (198)|14.10.2007 11:37
jak jsem už psal -
MB GA-P35-DS3 (cca 2700) (splňuje sloty i kondíky),
CPU - C2D E6750 (cca 4600) - můžeš klidně i jakoukoliv levnější CD/C2D variantu....,
RAM ( lepší 2GB, ale klidně jim kup jen ten 1GB) - A-Data - buď obyčejné 800/CL5 1GB za cca 700,-, nebo 800/CL4 1GB/cca 1000kč...

Opterona ti třeba doporučí někdo jiný, já bych bral tohle (zvlášť na to, k čemu to slouží/cena/výkon)...

Hodně pevných nervů...

OT/(PS udivuje mě, že je nepošleš do p...., mám zkušenost, že rodina často horší zákazníci, než cizí člověk - je to osobní a vše co se nepovede je pak tvoje chyba...)
ondra_v (61)|17.10.2007 12:12
Již ví, jaké chtějí CPU. Mám dojem, že se to musí permanentně lišit od desktopu.
CPU XEON 3050 2, 13GHz, 1066MHz, L2 2M Box (socket 775)
Problém je v tom, že se mi nepodařilo zjistit, jestli bude fungovat v běžné desce, ani obchodnící mi na to nedokázali jednoznačně odpovědět. Ptal jsem se na modely Gigabyte (P35C-DS3R,...) a Intel (p35dp,...).

nebo Opteron socket AM2

Díval jsem se i na serverove desky, ale na nich zase chyběly konetkory PCI, PCI-e,.... a také se mi to zdá pro ně zbytečné

Pokud víte o nějaké desce, ve které budou fungovat tyto modely CPU a budou mít konektory, napište mi je prosím.
mech13 (5526)|17.10.2007 12:21
[SIZE="1"]tak toto uz je tezka demence, je tak zliskat, dat jim tam nejakyho semprona a poslat je nekam.[/SIZE]

proste jim rekni ze xeon v zadne desce ktera by se dala pouzit nepojede (coz je dost mozna i pravda) a basta. na takovou praci bych se fakt vykaslal

proste je postav pred hodovou vec, tu GB P35-DS3R desku, nejaky core 2 dou a ze jinak na ne kasles at si to poskladaji sami

toto je fakt na cvokare
Pavel Boček (4169)|17.10.2007 12:52
[quote=mech13;54859]tak toto uz je tezka demence, je tak zliskat, dat jim tam nejakyho semprona a poslat je nekam.

proste jim rekni ze xeon v zadne desce ktera by se dala pouzit nepojede (coz je dost mozna i pravda) a basta. na takovou praci bych se fakt vykaslal

proste je postav pred hodovou vec, tu GB P35-DS3R desku, nejaky core 2 dou a ze jinak na ne kasles at si to poskladaji sami

toto je fakt na cvokare[/quote]

Přesně. Na OC tam někdo používal Xeon, naštestí mu jel (a pěkně ho přetočil), ale jak sem říkal - rozdíl mezi Xeonem a C2D (Opteronem a Athlonem) pro desktopové desky (tzn. se socketem 775/AM2) není, oba jsou testovaný stejně a jedná se snad i o kusy ze stejnýho waferu. Jestli chtějí serverový komponenty tak ať si připlatí na 15k, nejlevnější desky stojí 7,5-8. Navíc podpora Xeonů je malá, někomu to jde, někomu ne. U Opteronů nevím, aspoň v 939 to bylo np, co udělá AM2 netuším.
s.skull (198)|17.10.2007 13:04
pokud bys k tomuto xeonu chtěl použít doporučenou desku (S3000AH, S3000AHV, S3000AHLX) tak se rozhodně do ceny nevejdeš, pochybuju, že by šla použít obyč. deska lga775 - to by pak stejně ten xeon ztratil význam (nestabilita by mohla být na straně desky, že, když nebude serverová...) Ty desky (které jsem uvedl) mají - v závislosti na přesném modelu - většinu požadovaných slotů...
To by sis musel ošéfovat, ale cena s procesorem a paměťmi (možná i ECC reg. - v závislosti na desce...) bude rozhodně víc, jak 10500 :-) a je jim to úplně na hovno, protože pro lidi, kteří se neumí postarat o normální PC (rozuměj běžná soft. - hard. údržba, kontrola stability apod.), nebude toto o nic lepší a bude se sr... stejně. I servery vyžadují specifický druh údržby a toto bude server jen komponenty - bude fachat jako běžný komp. se sdíleným prostorem - takže neduhy obou - jak pc, tak serveru.
Kdo chce kam..., že - tak jim oznam, že to bude dražší - a pokud ti za to nedávají slušnou provizi, tak se na to vyprdni a řekni jim, ať se obrátí na firmu - např. Dell, ať to mají i s lamí zárukou...
pavel_p (993)|17.10.2007 17:58
Nevím nakolik je Xeon pro LGA771 kompatibilní s běžnými LGA775 deskami pro C2D. A neřešil bych to (velmi slušně řečeno).
speedsnail (4876)|17.10.2007 21:35
1. asi bych je rovnou poslal do .. :-/
2. Pokud chtějí serverové díy (Xeon, Serverovou desku, ECC paměti) tak ať si připraví 2x tolik peněz. (a 2x takovou provizi pro tebe)
// nenech se natlačit do Xeona na běžné 775 desce.. jestli s tim pak budou problémy tak ti to ještě omlátí o hlavu..
ondra_v (61)|18.10.2007 17:36
Děkuji za reakce, mám též názor. Na jejich práci by jim stačílo cca 2GHz.
Chtějí mít při zaptuní PC v biosu napsáno Xeon popřípadě Opteron. Škoda, že nelze nějak doladit Bios aby jim tam toto napsalo i ve WIn a přitom tam měli fyzicky C2D.

Provizi dostanu v ,,naturáliích´´ asi mě chtějí motivovat. (Šrobovák BOSH, IXO, dle vlastního výběru RAM a HDD, možná další drobnosti) Nyní se to snažím brát s humorem, jinak bych mi asi chvílemi dost hrabalo.

S3000AH, S3000AHV, S3000AHLX díval jsem se na tyto desky, ale nemají slot pro Grafiku (Matrox P650 PCI-e 16x).
Podařilo se najít desku přes Asus support P5M2P-E/4L, splňovala by to snad vše. Ješte řeším pár detailů s kompatibilitou. To by bylo pro ně asi ideální.

Další možnost jsem našel
AMD Dual-Core Opteron 1212 (2000MHz) 64-bit BOX (pro single desky) socket AM2
ASUS M2N-E, nForce570 Ultra, DualCh DDR2 800, PCIe x16, SATA II RAID, USB2.0, GLAN, 8ch audio, scAM2
ondra_v (61)|4.11.2007 11:52
Všechny Vás zdravím, již je PCs téměř hotové, ještě se debatuje o některých dílech. Počítám, že do 17 dnů bude PC hotové k jejich spokojenosti.

Už je většina dílů skompletovaných, nakonec jsem použil skříň Chieftec Big-tower Scorpio white.
M/B ASUS P5M2P-E/4LAN
CPU XEON 3050 2,13GHz,1066MHz,L2 2M Box
ještě pár drobností a bude to vše.

Ještě neví jaký OS, nejdříve vyzkouším WinXP a pak popřípadě Server 2003.

Do rozpočtu se nevlezli, ale již to skousli :)
SpeedFilip (213)|4.11.2007 12:41
Bez urazky ,ale cele je to na smiech. Chcu ma t v BIOSE napisane ze OPTERON ... :) :)
Tak to mas riadne "svihnutych" zakaznikov
ondra_v (61)|4.11.2007 15:29
Některé jejich požadavky jsou poněkud hodně zvláštní. Každý je hold nějaký :)

V biosu, jim to musí psát, že mají CPU určený pro server. Tak jsem mohl volit jen Xeon popřípadě Opteron, ale více jim vyhovuje Xeon, protože je podle nich známější a prestižnější.

Jsem zvědav, jestli jim tam všechny jejich zvláštnosti pojedou už na tak neobvyklé kombinaci HW.
Je to kříženec, serveru, grafické stanice a desktopu. Jsem názoru, že by to mohlo jet.
pavel_p (993)|4.11.2007 16:10
[QUOTE=ondra_v;59649]V biosu, jim to musí psát, že mají CPU určený pro server. Tak jsem mohl volit jen Xeon popřípadě Opteron, ale více jim vyhovuje Xeon, protože je podle nich známější a prestižnější.[/QUOTE]
Takže Windows 2003 Server :-) Je prestižnější a stejně užitečný jako ten Xeon.
[QUOTE=ondra_v;59649]Jsem zvědav, jestli jim tam všechny jejich zvláštnosti pojedou už na tak neobvyklé kombinaci HW. Je to kříženec, serveru, grafické stanice a desktopu. Jsem názoru, že by to mohlo jet.[/QUOTE]
Hm, ty si nejsi jistý? Proč jsi jim nedoporučil nějakou větší firmu? Ta by se s nimi nejspíš moc nebavila, neměla by zájem experimentovat, asi by je poslala někam. Aspoň by ti lidé měli od nějaké autority řečeno, že jejich požadavky jsou naprosto nesmyslné.
mech13 (5526)|4.11.2007 16:13
[QUOTE=pavel_p;59667]Aspoň by ti lidé měli od nějaké autority řečeno, že jejich požadavky jsou naprosto nesmyslné.[/QUOTE]

pokud si dobre pamatuju, tak to napred zkouseli u nekolika firem, ktere je poslali nekam, a pak to zbylo na chudakovi ondrovi, ktery tam ma nejake pribuzenske vztahy a tezko by se mu z toho vykrucovalo...
ondra_v (61)|4.11.2007 16:26
[QUOTE=mech13;59669]pokud si dobre pamatuju, tak to napred zkouseli u nekolika firem, ktere je poslali nekam, a pak to zbylo na chudakovi ondrovi, ktery tam ma nejake pribuzenske vztahy a tezko by se mu z toho vykrucovalo...[/QUOTE]

ano přesně tak
Lindows Hlista (161)|4.11.2007 18:50
No mne to pride cele dost divne....ondra, jeho rodina aj cely ten zahadny pofider-server...