reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Upgrade PC v ceně do 5 000 Kč

armincze (31)|13.1.2019 12:20
Co chci upgradovat: GPU

Aktuální konfigurace: i5 3570K
Z77 D3H
Zdroj seasonic 620W
8GB (2x4gb) coraisr vengance LP 1600mhz cl9.
gtx 760 evga OC
case fractal r4
Monitor LG IPS235P Full HD standart 60 mhz

Další komentář:
Ahoj,

prosím především o radu. Bratr si chce koupit starší PC okolo 10-12k. Takže vybíram PC s GTX1060 a to mě nalomilo k upgradu mého PC.

Prve jsem tedy chtěl prodat svůj PC někdo okolo 9 000 tisíc a od 10-12k se dá koupit PC s 1060.
( příklad Herní PC Intel® Core™ i5-6400 Skylake CPU @ 2.70GHz, NVIDIA GeForce 1060 3 GB, 8GB RAM, SSD Samsung 750 EVO 250GB)

Když ale porovnávám s mým PC vidím tyhle výhody. DDR4 ram, novější architektura.
Můj PC má ale asi výkonnější procesor ikdyž je hodně starý. Myslel jsem že ho překoná každy novější model ale podle https://cpu.userbenchmark.com/ to tak vůbec není. Také vypadá že moje deska je slušná a není to ta nejlevnější.
také mám asi slušný zdroj protože všechny PC co se dívám mají okolo 450w.

Chtěl jsem novější architekturu a DDR4 ale četl jsem že DDR4 my vlastně nici moc nepřinesou a procoser co mám je asi dost dobrý a to není taktovaný. Když jsem to zkoušel jel jsem tuěím někdě okolo 4,4 GHZ.

Takže dochýzím pomalu k závěru že prodám mojí gtx760 a koupím starší gtx 1060 a udělám delid procesoru a potaktuju.T


Celé je to o tom , že když přidám cca 1500 kč dostanu PC s 2x větším grafickým výkonem.


Doufám že jsem to napsal srozumitelně.
Když to shrnu chci po vás poradit zda koupit jen 1060 nebo druhý starší PC s novější architekturou/ddr4 ale se slabším výkonem. Děkuj

PS. pro bratra můžu koupit but uvedeny
PC Intel® Core™ i5-6400 Skylake CPU @ 2.70GHz, NVIDIA GeForce 1060 3 GB, 8GB RAM,
Nebo i7 3770 a GTX 1060. ? cena stejná +- .

Mockrát Děkuji
Donald64 (702)|14.1.2019 10:59
Přechod z DDR3 na DDR4 v té době reálně nic moc nepřinesl, takže RAM ti určitě nebudou brzdit starší generaci procesorů. Základní deska sice není úplně ta nejlevnější, každopádně z řady Z77 (pro OC) je to jedna z nejlevnějších desek, typl bych to na 3 fáze, a tak si stejně nebudeš moci dovolit to taktovat úplně na krev, nebo se ti usmaží mosfety/brzo odejdou kondenzátory. Core 3. generace sice měly pastu, ale tu úplně první a kvalitnější, se kterou se to rozumně přetaktovat dalo. Delid by tě stál peníze a starosti navíc a celkově si myslím, že s touto deskou bude za předpokladu dobrého chladiče (neuvádíš ho) stačit to nataktovat, co zvládne pasta předat a chladič odvést, pak asi stejně budeš na hranici kaskády základní desky. CPU by pak mohl mít výkon i3-8100, což určitě není pro nejnovější hry dostačující - tam je potřeba 4/8 nebo 6/6, jinak to bottleneckuje CPU. Bavíme-li se o nejnovějších titulech, tak by to chtělo i 12-16GB RAM. V jakém stavu bude zdroj záleží na stáří, počtu najetých hodin, umístění, sestavě a zátěži.

S tou 1060 si to nemaluj nijak růžově, 3GB verze je odpad, kterému už při uvedení na trh nestačila VRAM, takže tomu se určitě velkým obloukem vyhni. 1060 jedině v 6GB verzi, anebo pak RX 580 8GB. Jako minimum bych uvažoval o RX 570 4GB, méně VRAM opravdu ne, hry mají nestabilní framerate (nebo příšerně nízké textury) a ještě berou o dost více z RAM.
armincze (31)|15.1.2019 20:15
Ano počítám víceméně s 1060 6gb / rx580 možná i ta rx570 ta je taky 8 GB. Dle nějakých benchamrků vychází na hry lépe GTX, budu se snažit sehnat ji.

Pro bratra raději poskládám ryzen 5 2600 a některou z uvedených grafik.

Chladič mám gelid tranquillo 2. Skusím nataktovat přes easy tune :) a změřit teplotu. Neměl bych jít přes 80° při plném zatížení ne ?
Donald64 (702)|15.1.2019 22:51
"Dle nějakých testů", ach jo, ty karty jsou úplně stejně výkonné, jen každé sedí trochu jiné hry. 1060 má méně VRAM, ale vyšší prostor pro OC a nižší spotřebu -> volil bych tu, která bude za zajímavější cenu + třeba i zajímavější game bundle může potěšit a ušetřit peníze.

RX 570 má slabší jádro, ta je stejně výkonná s 3GB 1060, ale 4GB VRAM značně hrají v její prospěch (8GB verze spíše jen kdyby byla hodně výhodná, jinak ne).

Jo 2. gen Ryzen 5 jsou za dané peníze excelentní procáky.

U teploty záleží čeho, zda nejteplejšího jádra, anebo CPU jako celku "package" (na IHS). To první bych se snažil při zátěži držet do těch 80°C, jak píšeš. Druhý způsob měření teploty není tolik vhodný a určitě bych nepřekračoval teplotu, kterou Intel na svých stránkách u tohoto CPU uvádí jako maximální (67.4°C).
GPU.png