reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Router Cisco rv130 + switche D-LINK DGS-1100

JuraS. (215)|20.1.2019 10:35
Zdravím. Už mi dochází nápady kde je chyba. Mám tuto topologii sítě. UPC modem cisco -> router (funkční asus, nefunkční cisco které řeším) -> 4x lan do switchů D-link dgs 1100-08 (05) každý do samostatné místnosti. Do switchů pak připojeny další zařízení (televize, přehrávač, počítač apod.).
Router cisco rv130 jsem nastavil jak umím ale... Jakmile na wan připojím lan z modemu upc a do lan routeru připojím počítač tak je vše ok. Jakmile ale dám mezi router a počítač switch (nebo je switch identifikovaný v síti) tak se nedostanu ani na administraci routeru ale na administraci switchů (mají pevnou ip adresu) se dostanu. Tuším, že to bude něco s VLAN ale i na ciscu i v routerech je nastavena vlan 1 a vše je untaged. Když dám do sítě router asus tak síť je ok, vše dostupné (asus vlan neumí ale taky toho neumí spoustu oproti ciscu). Poradíte někdo v čem by mohl být problém, jak ten problém identifikovat přesněji půjde li o vlan? Sypu si popel na hlavu.
JuraS. (215)|20.1.2019 15:40
VYŘEŠENO. Závada byla ve switchích kde jsem měl natažení mac adresy povolené pro VLAN1 a ten nový router tam nebyl.