Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 2 z 2

Téma: Router Cisco rv130 + switche D-LINK DGS-1100

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Apr 2007

Zdravím. Už mi dochází nápady kde je chyba. Mám tuto topologii sítě. UPC modem cisco -> router (funkční asus, nefunkční cisco které řeším) -> 4x lan do switchů D-link dgs 1100-08 (05) každý do samostatné místnosti. Do switchů pak připojeny další zařízení (televize, přehrávač, počítač apod.).
    Router cisco rv130 jsem nastavil jak umím ale... Jakmile na wan připojím lan z modemu upc a do lan routeru připojím počítač tak je vše ok. Jakmile ale dám mezi router a počítač switch (nebo je switch identifikovaný v síti) tak se nedostanu ani na administraci routeru ale na administraci switchů (mají pevnou ip adresu) se dostanu. Tuším, že to bude něco s VLAN ale i na ciscu i v routerech je nastavena vlan 1 a vše je untaged. Když dám do sítě router asus tak síť je ok, vše dostupné (asus vlan neumí ale taky toho neumí spoustu oproti ciscu). Poradíte někdo v čem by mohl být problém, jak ten problém identifikovat přesněji půjde li o vlan? Sypu si popel na hlavu.
    Odpovídat lze po přihlášení

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Apr 2007

VYŘEŠENO. Závada byla ve switchích kde jsem měl natažení mac adresy povolené pro VLAN1 a ten nový router tam nebyl.
    Odpovídat lze po přihlášení

Podobná témata

1. Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 23-09-2013, 18:10
  2. Pomalý router D-Link DIR615
    Od jarohala v sekci Sítě
    Reakcí: 7
    Poslední příspěvek: 27-01-2012, 09:29
  3. Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 22-04-2011, 00:36
  4. Reakcí: 2
    Poslední příspěvek: 07-02-2011, 00:56