Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 8 z 8

Téma: Taktování procesoru vs jeho turbo

Obyvatel SHW
    Registrace
    Mar 2008

Ahoj mám možná hloupý dotaz, ale mám procesor i5 4690k ten má základ 3,5 a turbo 3,9
    Mám ověřeno že během hraní her na všech 4 jádrech běží to turbo 3,9 bez jakýkoliv výkyvů..snad jsem ještě neviděl že by běžel na těch 3,5..bud je ve windowsu podtaktovaný a nebo běží v zátěži turbo

Když přetaktuji základ například na 4,0 tak se zvýší i to turbo?? například na 4,5??
    a pokud turbo už po přetaktování neběží má cenu taktovát základ na 4,0...i když v turbu běží na 3,9?? má smysl vůbec taktovat??

Nebo turbo 3,9 není stejný výkon jako přetaktování na 3,9??

Děkuji
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW
    Registrace
    Feb 2008

Na 3,9 GHz se obvykle nepřetaktují všechna jádra. Když celý CPU nataktuješ na 3,9 GHz, bude výkon vyšší. Však to zkus a pak sleduj, jak se mění takty v CPU-Z. Jestli se taktováním zvýší i limit turbo teď nevím, ale mohlo by to být nebezpečné pokud ano. Jde turbo v BIOS nějak vypnout?

Obyvatel SHW
    Registrace
    Mar 2008

právě že taktují ukazují mi to všechny programy..aida cpuz...že na všech 4 jádrech je 3,9 při plné záteži stabilne behem celé záteže

Starousedlík SHW
    Registrace
    Feb 2008

Tak pak smysl taktovat na 3,9 GHz nemá, pokud se tím nezvýší limit turbo - ale určitě bych to vyzkoušel. Hoď tam třeba bezpečných 3,6 GHz, jestli se turbo zvýší na 4 GHz.

Starousedlík SHW Avatar uživatele Ventero
    Registrace
    Oct 2012

V BIOS s tím tuším souvisí položka Speedstep technology - tu vypnout. Jestli ne, tak mě někdo opravte.

Obyvatel SHW
    Registrace
    Mar 2008

mam problém..trochu jsem si tedy zkusil taktovat vše v pohode...zkusil jsem na 4,0,,,,jen abych porovnal zda turbo 3,9 a nebo taktovani na 4,0...potom jsem dal vrátit hodnoty do deflautního nastaveni.....a turbo se mi snížilo na 3,5 tak jako takt samotného cpu....a nejde nijak vratit na 3,9..nejaký napad co s tím??..vše ostatní je proste v deflautu jako před tím menším taktováním..ale proč to turbo se snížilo..nechapu
    Naposledy upraveno uživatelem Commanderwar: 27-01-2019 v 15:10

Starousedlík SHW
    Registrace
    Feb 2008

Takže ani v zátěži to nejde výš? Pokud je v BIOS vše jak předtím, pak by ještě mohl být na vině OS. Podívej se do nastavení napájení, jak je nastavený CPU.

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Dec 2007

Nevím co máš za desku, já taktují u K procesorů jenom turbo. U i5-3570K jsem u všech jader měl násobič na 42x a vše ostatní ponechal na auto. Teď u i5 8600k mám všechna jádra na 45x, bez zvyšování napětí zvládá procesor násobič 47x.

Podobná témata

1. Výběr nového levného procesoru na taktování a vhodné desky
    Od morphal v sekci AMD - procesory a základní desky
    Reakcí: 20
    Poslední příspěvek: 08-04-2014, 11:58
  2. Socket AM3: Taktování procesoru a pamětí
    Od gouzdog v sekci AMD - procesory a základní desky
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 20-08-2013, 09:08
  3. Taktování procesoru AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 3800+ 2 ghz
    Od Vitenuto v sekci AMD - procesory a základní desky
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 09-01-2013, 19:50
  4. taktování procesorů Sandy Bridge - LGA 1155 návod!
    Od flanker v sekci Články čtenářů
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 02-09-2011, 15:57
  5. Teplota procesoru a jeho vypínání
    Od jkl123 v sekci Problémy s PC (HW/SW) a řešení
    Reakcí: 9
    Poslední příspěvek: 07-07-2010, 09:55