reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Výber grafiky

Snajper2 (81)|28.1.2019 00:31
Salamander (6177)|28.1.2019 08:58
Jaky je zbytek PC? Co rozpocet? Kdyz se takhle zeptas, tak je jasne ze 2080 je lepsi, ale netusim jestli bude zrovna nejlepsi pro tebe.
Snajper2 (81)|28.1.2019 18:04
no chcem si poskladať nové pc a rátam s tým že to pôjde aj na nejakých 2000€, proste niečo také aby mi to aj nejakých 4-5r vydržalo. len neviem ktorá karta je lepšia aj účinnosťou chladenia a samozrejme aby mala dostatočný výkon
Donald64 (702)|8.2.2019 08:36
Doporučil bych verzi Armor, jelikož je to takřka jediná verze za přijatelnou cenu, ta Ventus je extrémně předražená.

Výkon napříč provedeními máš u všech 2070 totožný (±1-3%).

Za o maličko nižší hluk se ty příplatky určitě nevyplatí, Armor na tom není tak zle a nejlepší řešení máš stejně aftermarket chlazení.

Životnost sestavy se těžko odhaduje, RayTracing je na naprostém začátku, takže se dá předpokládat značný nárůst výkonu u dalších generací. AMD ještě v tomto roce nejspíše vydá 16C/32T 7nm procesory do AM4, ceny půjdou dolů a výkon značně nahoru. Mimo to dražší sestavy ztrácejí výkon rychleji, proto bych se spekulacím ohledně futereproof výkonových komponentů raději vyvaroval. Co se podle mě vždy vyplatilo nejvíce, byla midrange třída, výkon to mělo slušný i se nějakou dobu udržel a za pár let jsi udělal upgrade, který tě posunul mnohem dále, než bys byl s původní sestavou za dvojnásobek ceny (je však zapotřebí silná konkurence). Nejrozumnější je podle mě vždy koupit slušný základ (case, zdroj, případně SSD) a množství RAM, výkon CPU a GPU volit dle tvých požadavků (tedy rozlišení monitoru, obnovovací frekvenci a oblíbených titulech, jedná-li se o gaming sestavu).