reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

koupe LCD - max 15tisíc, pro střih videa a hry

qbe (14)|17.8.2006 13:55
dobry den

uvazuji o koupi noveho lcd, nepospicham na to, snazim se sledovat aktualni trh, ovsem pokud ma prijit nejaka novinka, klidne pockam protoze konecne nastupuju s-ips panely ktere pro mne pripadaji v uvahu.

moje preference 50% strih videa 50% hry a filmy.

pro strih videa mi ohromne vyhovuje sirokouhly monitor, ovsem jak sem se docetl s hrami je to dost problem, ale sirokouhly neni podminkou, jde mi spise o vernost barev a odezvu

preferoval bych S-IPS protoze casto delam i barevne korekce.

co se tyce ceny tak za orientacni hranici bych povazoval 14-15 tisic

diky za radu

ps: je nejaky zpusob jak za rozumny peniz poridit vybaveni na kalibraci obrazu? popr co doporucujete jako softwarovou alternativu (pokud takova existuje)

Edit by Pavel Kovač:// Upraven název
Styryx (351)|18.8.2006 10:31
[QUOTE=qbe]pro strih videa mi ohromne vyhovuje sirokouhly monitor, ovsem jak sem se docetl s hrami je to dost problem, ale sirokouhly neni podminkou, jde mi spise o vernost barev a odezvu[/QUOTE]

IMHO širokoúhlý je ok i na hry - tak jako tak máte u 20" zpravidla rozlišení 1680x1050, takže úplně v pohodě lze hrát hry, které nepodporují širokoúhlá nastavení, např. nativně v režimu pixel-na-pixel třeba v rozlišení 1280x1024. Budou černé pruhy po stranách, ovšem velikost obrazu bude cca jako na norm. 19" monitoru. A ve hrách, které širokoúhlé rozlišení podporují, toho můžete využít a zlepšit tak "rozhled" :). Pokud byste měl ne-širokoúhlý 20" v rozlišení např. 1600x1200, tak abyste mohl hrát novější hry v nativním rozlišení, byste stejně potřeboval dost brutální výkon grafické karty.

Takže bych se širokoúhlému LCD být vámi nebránil ani co se týče her, a zvlášť pokud vám na práci velmi vyhovuje. To bych považoval za poměrně důležité, takže být vámi bych i ten širokoúhlý preferoval.
Frog (510)|31.8.2006 20:07
možem doporučiť Samsung SyncMaster 970p. V nemenovanom teste porazil 17 z dävatnástich LCD panelov. Jediný neporazitelný bol ako inak EIZO.
Konkrétne Eizo M1900.
Ale pokial chcete investovať také peniaze tak niečo z ponuky EIZO.