Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Zobrazené výsledky: 1 až 13 z 13

Téma: Kúpa monitora

Nováček
    Registrace
    Sep 2009

Zdravím.Vlastním Benq 2411Z cca 2 roky.Horší monitor som nikdy nemal neskutočne špatné farby.Pozeral som nejaké návody ani jeden nepomohol už mám toho plné zuby.Takže sú nejaké korunky bokom a chcem kúpiť nový viete poradiť budged +/- 300 eur.
    Rozlíšenie riešim asi 1920*1080 na hrách btw CS už nehrám takže 144hz asi pri nových hrách nevyužijem keďže mám momentálne túto zostavu:
    CPU - Intel Core i5 6500, MB - MSI B150 Mate, RAM-HyperX 16GB DDR4 2400MHz,GPU - Nvidia 1060 6GB,HDD-Samsung 860 Pro 512 GB
    Ďakujem.
    Odpovídat lze po přihlášení

Starousedlík SHW Avatar uživatele Ventero
    Registrace
    Oct 2012

Jestli chceš dobré podání barev a pozorovací úhly tak musíš vybírat monitory s panely typu S-IPS nebo AS-IPS.
    Pokud budeš mít větší nároky - pracuješ-li s grafikou a přesným podáním - tak se můžeš koukat na IPS-Pro či IPS-Pro alpha. Pro úplný profi použití - to se asi už netýká a bude to nejspíš dost drahé - jsou pak panely typu H-IPS, E-IPS a na vrcholu P-IPS a AH-IPS.

Nováček
    Registrace
    Sep 2009

No s grafikou nepracujem PC využívam len na hry a prezeranie Webu sú nejaký favoriti s IPS-Pro či IPS-Pro Alpha ktoré by niekto doporučil?

Registrace
    Oct 2012

Tak to Ti neporadím - hry nehraju ani s grafikou nepracuji. Vystačím si s IPS starších kancelářských monitorů - pro mě je důležitější, aby mě podání obrazu nevadilo na oči a pozorovací úhly. Odezvu neřeším vůbec a naopak přepálené nepřirozené barvy nesnáším.

Obyvatel SHW Avatar uživatele Donald64
    Registrace
    Sep 2012

Heleď na hry a filmy bych volil klidně VA, má oproti IPS lepší kontrast a černou, což bys mohl ocenit. Barevné pokrytí má díky podsvícení quantum dots také super (DCI-P3), 144Hz a pivot také potěší. Přesnost barev tě jako neprofesionála zajímat moc nemusí a vyhneš se IPS glow (naopak přibude ghosting). Toto je velice oblíbený a dobrý kousek, kdyby nevyhovoval, dá se při nejhorším do 14 dnů vrátit https://www.alza.sk/24-samsung-c24fg73-d5086961.htm

Registrace
    Oct 2012

To podle vseho ne - technologie VA je starsi a nedosahuje kvality IPS. Je to kompromis mezi nekvalitou TN a cenou IPS. Uz se od ni opousti a nahrazuje ji prave e-ips. Zde na strankach je i podrobny prehled:
    https://www.svethardware.cz/technolo...panelu/14465-2

Registrace
    Sep 2012

Od ničeho se neupouští, že je technologie VA něco mezi IPS a TN je pravda, ale v podání černé a kontrastu opravdu vyniká. Oproti IPS dosahuje i vyšší obnovovací frekvence a ano, je samozřejmě lacinější.

Článek velmi dobře znám, ale při reálném porovnávání displejů ti moc nepomůže, protože se technologie LCD u jednotlivých displejů nedají jednoduše porovnat a výslednou kvalitu barev více, než samotná technologie, určuje podsvícení a provedení každého jednotlivého kousku, díky čemuž je prosté srovnávání velmi problematické a jediný opravdu přesný způsob, jak monitory porovnat, je mít osobní zkušenost. Docela dobře lze kvalitu zobrazení předvídat dle sRGB pokrytí, ale není vždy sranda to dohledávat. Takové základní a praktické porovnání technologií je např. v tomto videu.

Tak jako tak považuji mnou doporučený monitor za velice slušný a těžko se hledá slušná IPS konkurence (a určitě ne se 144Hz). Pokud o něčem zajímavém víš, rád si rozšířím obzory.
    Naposledy upraveno uživatelem Donald64: 18-02-2019 v 22:09

Registrace
    Oct 2012

S tim souhlasim, ze je to hlavne o tom, jak se na to kouka a co na tom jde videt. A s tou cernou musim uznat, ze klasicky IPS ji maji mizernou. Jak je to s temi pokrocilejsimi technologiemi, to zkusenost nemam - drahy monitory nepotrebuji, protoze nehonim cisla - jak jsem psal, jde mi hlavne o to, aby me po hodine neprechazeli oci. Uz bych si treba nevzal zadnyho Philipse.

Registrace
    Sep 2012

Jakoupak máš zkušenost s Philipsem? Co je mi známo, tak tohle je třeba slušný kousek https://www.alza.cz/24-philips-246e9qjab-d5443362.htm

Registrace
    Oct 2012

Pár jsem jich vyzkoušel (měl jsem i slušný model) a jejich obraz je opravdu řezavý - paradoxně ten nejlepší z nich mě nejvíce zklamal. Obraz hezký ostrý kontrastní, ale v přítmí už po čtvrt hoďce mi mžikaly oči jako sviň. Tak jsem ho vyměnil za HP Pavilion 22xi. Taky to není kdovíco na oči - nejaké to blikání taky naměřeno bylo - (zlatej starej fujitsu-siemens 4:3), ale podání je jemnější a můžu na to alespoň nějakou dobu koukat. Co mě docela mrzí je to, že jsem zatím na žádném monitoru neviděl možnost regulace podsvícení, jako to mají některé TV - to by se opravdu hodilo, když už je právě přítmí, tak jen ubrat svítivost diod. Ani na TV Philips se mi dobře nekouká - jejich panely mají prostě svá specifika.

Registrace
    Sep 2012

Jo regulace podsvícení u televizí je bezvadná, u monitorů se obvykle dá změnit jen jas a ten při nižších hodnotách slévá tmavé odstíny, což je otřesné. V práci mám třeba obyčejný monitor Philips 243V a docela v pohodě (až na tu zabijáckou modrou, při zapínání monitoru tlačítkem). Já tedy nikdy žádný monitor neprovozuji na automatickém nastavení, vždy snížím barevnou teplotu na 4 500K (noční osvětlení > 20x šipka doleva) a ubírám jas na nejnižší možnou hodnotu, aby mě po celodenním koukání nebolely oči. Právě díky tomuto je pro mě barevná věrnost druhořadá, když ji tímto úplně zničím

Jak moc si hraješ s nastavením monitoru? Možná že mají Philipsy agresivnější základní nastavení, aby vynikly barvy, ale když si s tím pohraješ, tak by snad neměl být problém ho dostat na hodnoty, při kterém tě nebudou pálit oči.

Registrace
    Oct 2012

Vzdycky projedu cele menu a prenastavim pomalu co jde Mel jsem naposledy prave Fildu ze stejne rady a tam nizka teplota koncila na 5700 a to je malo. A nocni rezim vubec nemel narozdil od tech Pavilionu xi. Jas jsem mel na 8 a kontrast tak na 17. A stejne rezal oci jako svina. Potiz bude spis v tom, ze ten obraz u Fildu se nejspis nejak teteli nebo ma nizkou stabilitu. Coz je prave pomerne silna stranka tech HP Pav xi - take tam je, ale na relativne levny monitor supr. Ale je to v ramci toho urceni jako kancl - tam se do toho cuci hodiny a hodiny a je to stezejni faktor. S tou modrou peckou me to taky drtilo Presne jsi vystihl ten problem, ktery by resila prima regulace backlightu ...

Registrace
    Oct 2012

V tomhle ohledu jsem zatim mel nejlepsi starsi trubicovej Fujitsu-Siemens - nadupanej dvi, vga, repracky. Malicko slabsi barvy, jinak super podani obrazu. Jenze 17" 4:3 uz nedostacovalo ...

Podobná témata

1. Výber monitora 27" 2560x1440
    Od PepaVidlak v sekci Monitory
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 04-12-2013, 00:57
  2. LCD: panel do LCD monitora
    Od stn35 v sekci Monitory
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 27-11-2013, 09:32
  3. LCD: Zhasnutie monitora YUSMART 166MP
    Od yardstudio v sekci Monitory