reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Vrácení systému do původního nastavení/Reinstalace Win 10

killabeez (61)|18.2.2019 15:08
Dobrý den,

V roce 2016 jsem si zakoupil notebook Acer Aspire F15 (F5-573G-5985). Po třech letech jsem se rozhodl, že vrátím systém do továrního nastavení, aby mi notebook zas trošku normálně fičel. Bohužel se proces na 34% zasekl. Po zapnutí se systém obnovil a pokračuji tam, kde jsem skončil.

Můj dotaz se dělí na dvě části, a sice:

1) Má cenu to zkoušet znovu?
2) Nabízí se úplná reinstalace windowsu, což by nebyl problém, avšak si nejsem jistý, zda nepotřebuji tzv. cd-key. (K počítači jsem nic nedostal, win jsem tuším aktivoval přes internet). Jde to tedy udělat tak, aniž bych musel kupovat nové Win 10?

Děkuji
zsdx (2098)|18.2.2019 17:11
1) Za zkousku nic nedas ;)
2) Kdyz uz tam W10 byly, neni treba zadavat zadny klic a aktivuji se samy po pripojeni k internetu
killabeez (61)|19.2.2019 07:15
Zkusím a dám vědět, dík!
Ventero (1280)|19.2.2019 16:13
Rozhodně se vyplatí stáhnout poslední build a udělat čistou instalaci - ušetříš spoustu času a nevýkonnosti PC kvůli poaktualizačním procesům. A možná i dost potíží ...
S tou licencí jak píše zsdx. Je i dost pravděpodobné, že je nahraná přímo v NTB, ale není to třeba - u W10 je licence vázána na konkrétní HW (docela svinstvo) a tato příslušnost je po aktivaci uložena na serverech MS.