reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Monitor LG W2242T nefunguje s AMD RX570 - POWER SAVING MODE

miraj (18)|23.2.2019 11:06
Koupil jsem novou grafickou kartu Sapphire RX 570 Nitro+ a mám ještě starší funkční monitor LG Flatron W2242T, který jsem zatím měnit ještě nechtěl. Nová grafika ale díky přechodu do pasivního režimu vypne ventilátory chlazení a monitor to vyhodnotí jako vypnutí a napíše DIGITAL POWER SAVING MODE a vypne se a už nenajede (vždy současně, kdy se odpojí větráky na grafické kartě). Problém s PC není, vše odzkoušeno na jiném monitoru i přes HDMI na TV. Monitor LG se starou grafickou kartou také funguje bez problému. Nemohu přijít na to, jestli lze něco někde nastavit v ovladačích či podobně nebo už nezbývá než koupit i nový monitor?
Ventero (1280)|23.2.2019 11:14
Takže s jiným monitorem na stejném výstupu to nedělá? A jiný kabel - více/méně pinů v případě DVI, starší/novější norma v případě HDMI?
miraj (18)|23.2.2019 11:55
Monitor má vstupy DVI a D-sub, nejde to ani přes jeden - napíše to Digital power saving mode nebo Analog ... a monitor se vypne přesně v okamžiku, kdy se vypnou větráky na kartě. Zkoušel jsem celkem 3 kabely Dvi-Dvi. Mám tady ještě starý 19" Asus a ten jede přes redukci D-sub, v práci jsem to zkoušel na monitoru Dell na DVI, D-sub i Displayport vše funguje, doma ještě hdmi výstup z karty na TV také bez problémů. Teď mám v PC zpátky starou kartu Sapphire 7870 a jedu na ní a na tomto monitoru bez problémů.
Ventero (1280)|24.2.2019 14:09
Nechápu proč by ta karta vůbec měla při vypnutí ventilátoru vysílat jakýkoliv signál do monitoru - postrádá to smysl - a možná že to je právě proto chyba té grafiky (ať už tovární nebo kus) s tím, že ten monitor je nějaký citlivější, než ostatní. Možná bych se podíval ještě do nastavení toho monitoru, jestli tam třeba nějaká položka nebrnkne do očí.
Když se tohle na tom monitoru stane, zkoušel jsi konektor kabelu z jednoho či druhého zařízení vyndat a zase zandat? Naběhne pak obraz nebo to tak zůstane v save mode?
Jiný přibližný monitor od LG máš možnost vyzkoušet?
miraj (18)|24.2.2019 18:35
Taky to nechápu, proto se ptám. Monitor s grafikou RX570 normálně funguje i v režimu standardního ovladače, ale po nainstalování ovladačů AMD (instalovány ovladače 18.2., 19.1. a 19.2.), začnou na kartě fungovat režimy řízení spotřeby a po vypnutí ventilátorů monitor LG se odpojí. Půjčil jsem si domů i monitor NEC E222W a když přepojím kabel od monitoru LG do monitoru NEC, tak ten funguje, vrátím kabel do monitoru LG a ten je bez signálu - digital power saving mode. Monitor LG normálně funguje se starší kartou Sapphire 7870 i ještě starší X1950GT. Nová grafika odzkoušena na monitorech NEC E222w na DVI, Asus 19" na D-sub, DELL 2414h na DVI, D-sub, displayport, na TV přes HDMI a vše funkční. Ale v kombinaci RX570 a monitor LG W2242T to nefunguje na DVI i na D-sub. Nikdo v okolí podobný monitor LG nemá.
Ventero (1280)|24.2.2019 19:58
Hmm - asi bych se obratil primo na amd s dotazem nebo zkusil grafiku reklamovat s pozadavkem vymeny za jiny kus, schvalne jestli to bude delat totez.
miraj (18)|5.3.2019 23:54
Technické řešení není. Oboje funguje, ale ne dohromady. Vyřešeno nakonec koupí nového 27" monitoru.