reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Poradte jakou zvukovou kartu?

pas!k (3765)|14.10.2007 13:28
Zdravim
rozhodl jsem se ze koupim RAZER Barracuda, 5.1 a zvazuji ze k tomu koupim i nejakou zvukovku protoze do ted pouzivam zvukarnu ktera je na desce (gigabyte ds4 nejaka klasika). CHtel bych slyset nazory zda ma smysl investovat i do zvukove karty a pokud ano co by jste koupili .. casem zvazuji prechod na visty takze bych pri vyberu byl rad kdyby bylo mysleno i na dobrou podporu driveru pro tento system ..
sluchatka budou slouzit hlavne pro hry a obcas samozrejme poslech nejake hudby..
diks.
P@pi (1519)|14.10.2007 14:11
No jestli hry, tak bych asi nic jiného než Creative nebral. Jinak podle mně jsou hodně dobré M-Audio (za tu cenu) či ESI Juli@. M-Audio už myslím Vista drivery má, ESI ne.

Ale na hry asi nic jiného než Creative nebude. Od EAXu (což je zálěžitost Creativu) se upouští, ale stále je dominantní.

Osobně bych bral M-Audio Revolution (má ho tgfh), ale ta cena už je docela dost vysoká :/. Za kolik jí vlastně chceš ty?
...No...Name... (586)|14.10.2007 15:08
Jak už řekl P@pi. Pokud jí chceš na především na hry tak to bude nejlepší volba Creative a to Creative Labs X-Fi mX Xtreme Gamer.

Ale kdybych se rozhodoval mezi zmiňovanou Xtreme Gamer a M-Audio tak bych byl spíš pro M-Audio Revolution 5,1...Především pro to že se víc blíží profi zvukovkám...Ale to už jen záleží na tvojí peněžence
tgfh (2985)|14.10.2007 15:42
Hry moc nehraju (vlastně vůbec), poslouchám hodně music kde je moje nová M-Audio opravdu skvělá - investice 2000 Kč se vyplatila...
pas!k (3765)|14.10.2007 16:41
zvazoval sme taky creative jenze kdyz narazim na ruzne popisy creative vs vista celkem me to dorazuje ..jak je na tom ta x-fi s driverama pro visty?
Jackal1 (218)|14.10.2007 17:58
Já jsem jednoznačně pro Creative a čip X-Fi, ne proto, že mám zvukovku od Creative, ale proto, že Creative a čip X-Fi je to jedno znej co můžeš do PCI zakoupit. :-)

Já koupil tu co mám v podpisu, hlavně pro hry a udělal jsem moc dobře. MP3 moc neřeším, ale hry a zvuk je fantazie. Zvuky co dříve nebyli slyšet, crystalizace zvuku a mnoho dalšího co ještě umí ovladače. Ovladače jsou nové i pro systém Vista !!

Nekupoval bych nic méně než je Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer - http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10512008P0X0000B75

Levnější alternativy jsou buď očesané, nebo jim spousta chybí. Já osobně chtěl Creative Sound Blaster X-Fi mX Xtreme Gamer, ale stačí ta má, opravdu na hraní stačí pouze ta má.

Chceš kvalitní reproduktory, ty si zaslouží PCI zvukovou kartu, než integrovaný kodek. Toď má rada. :-)

Edit: ovladače pro Vista, nejnovější - Creative Sound Blaster X-Fi series Vista Driver 2.15.0002 (51.09 MB) 9 Oct 07

NEBÁL BYCH SE PODPORY PRO SYSTÉM VISTA !!

http://cz.europe.creative.com/support/downloads/download.asp?MainCategory=209&nRegionFK=&nCountryFK=&nLanguageFK=&sOSName=Windows+Vista+32-bit®ion=3&Product_Name=X-Fi+Xtreme+Gamer&Product_ID=15853&modelnumber=&driverlang=1033&OS=26&select=0&x=38&y=16
mech13 (5526)|14.10.2007 19:26
nejake ty ohlasy na creative a Vista mas treba zde: http://radekhulan.cz/item/definitivni-reseni-ovladacu-pro-creative-x-fi-a-vista :D

"Staré ovladače z května 2007 relativně fungovaly, BSOD jsem s nimi neviděl, zato jsem občas musel při startu Windows Vista vypnout reproduktory, protože Creative karty nesnáší 4GB a více RAM, a začnou občas místo zvuku posílat na audio výstup pískot a syčení.

Věřil jsem a doufal jsem, že Creative to brzo vyřeší. Nestalo se. Na začátku října vydané ovladače jsou doslova jeden velký průser a ještě horší než ty květnové. Nainstalujete ovladače, pár minut pracujete ve Windows, a čeká vás BSOD. Hrajete hru, ukončíte ji a BSOD."
pas!k (3765)|14.10.2007 19:39
No presne tohodle se bojim .. a spolehat na to ze nekdy vyjdou odladene ovladace .. M-audio nema spatne ohlasy ale co to tak procitam na hrani kazdy jednoznacne doporucuje creative .. kurna ale s tou podporou pro visty nevim nevim.. myslite ze se vyplati pockat jestli s eveci pohnou spravnym smerem?
P@pi (1519)|14.10.2007 20:02
Už z toho důvodu bych Creative nebral a když vidím tu krásu Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer, tak to Revolution vypadá o třídu lépe.

Jestli Creative někdy bude dělat ovladače? Todle by se mělo zařadit do vtipů viz. moje bývalá SoundBlaster 128 PCI (tušim 4.0 zvukovka). Na Windows 98, tedy v době uvedení ano. Ještě byly ovladače na WinMe. Ale ovladače na XPčka je jedno velký trápení. Samotný ovladač se sice hoooodně těžko najde, ale existuje, jenže software už ne, takže to stejně funguje jen jako 2.0. Samozřejmě ovladače pro Visty :D :D :D :D.....

Prostě Creative nemam moc rád :), ale zvuk be hrách mají asi nejlepší, ale rozhodně bych se toho M-Audia nebál.
pas!k (3765)|14.10.2007 20:11
A to M-Audio a visty teda v pohode? A co ten zvuk je tu nekdo kdo dokaze porovnat rozdil mezi m-audio a creative?
P@pi (1519)|14.10.2007 20:13
Zkus poprosit tgfh, aby ti ozkoušel funkčnost M-Audia pod Vistama.
tgfh (2985)|14.10.2007 20:14
Mrkni zde: https://www.svethardware.cz/recenze-srovnavaci-test-zvukovych-karet/15305
Jinak M-Audio Revolution má zatím drivery jen na 32-bitovou Vistu. Na 64-bit jsem nenašel. Momentálně jedu na XP, mám Vistu jak 64 tak 32-bitovou, na odzkoušení jak běží pod Vistama zatím čas bohužel nemám...
pas!k (3765)|15.10.2007 15:14
objednal sem M-Audio 5.1
crasher.km (919)|15.10.2007 16:57
Já bych se s tebou kompatibilitou nebál .... je sice pravda že creativku ( 4 Platinum ) sem měl na vistách jenom chvíli ( tehdá byly beta verze ovladačů) a neměl sem vážnější problém . Nevím jak to dělám,ale pořád čtu na forech jak je vista na nic ,že nic nejede ...ale já fakt problémy nemám :D a když,tak si dám tu práci a za hodinku není co řešit :)
Shrnul bych to - Vista není pro toho ,co neumí najít drivery na googlu :D
pas!k (3765)|15.10.2007 19:41
Nemyslim ze lide co tu psali ohledne driveru od creative neumi hledat na googlu :)
ICEBOSS (3435)|22.10.2007 15:57
K tomu razeru barracuda... samozrejme to neni zvukovka na hry... a na praci dopadl lip treba ten novy ASUS Xonar... Kazdopadne m-audio je jistota :)
first.indian (683)|22.10.2007 16:42
[QUOTE=crasher.km;54614]Já bych se s tebou kompatibilitou nebál .... je sice pravda že creativku ( 4 Platinum ) sem měl na vistách jenom chvíli ( tehdá byly beta verze ovladačů) a neměl sem vážnější problém . Nevím jak to dělám,ale pořád čtu na forech jak je vista na nic ,že nic nejede ...ale já fakt problémy nemám :D a když,tak si dám tu práci a za hodinku není co řešit :)
Shrnul bych to - Vista není pro toho ,co neumí najít drivery na googlu :D[/QUOTE]

Ukaz mi drivery pro SB Audigy 2ZS ktere ti nabidnou to co ti nabizi drivery a soft v XPckach a mas ode me reputacni body frajere :p
Jedine co je oficalni: Creative Sound Blaster Audigy series Vista Driver 2.12.0002

This driver does not support the following:
Decoding of Dolby® Digital and DTS™ signals
DVD-Audio
DirectSound®-based EAX games
Gameports
6.1 speaker mode.
SPDIF passthrough is supported on Vista 32-bit only.

Nemluve o tom ze kdyz chcete nastavit treba jen aby sel zvuk do zadnich repraku nebo podobne ptakoviny ale pro nekoho uzitecne veci tak Vista nebo driver ke zvukovce "vytuhne" a neni jine zachrany nez restart... Jedine proc trpim dal ve Viste je to ze kdyz uz nic tak alespon jde ve Viste prepinat mezi dvema zvukovkami a navic celkem elegantne takze na 5.1 repraky mam integrovanou zvukovku a kdyz pouzivam sluchatka tak Audigy 2ZS.
matyx (1)|2.11.2007 15:17
Pro hry obecně nejspíš Creative, pod Vista min. libovolné XFI. Důvodem je, že Visty již nepodporují DirectSound, tzn. ve hrách pod Vista nefunguje EAX a HW akcelerace pod DS. A jen málo titulů naopak běhá pod OpenAL, což je rozhraní použivané ve Vista.
Creative na to zareagoval tak, že pro vydal soft "Creative Alchemy", který modifikuje existující instalace her tak, aby chodily přes OpenAL. Seznam podporovaných her lze najít na creative.com. Jenže tenhle soft je zdarma jen pro majitele XFI, pro Audigy/Audigy2 stojí 9.95$ (plus daň).
Takže pokud to chceš pro hry a chceš EAX či jen HW akceleraci, a nehraješ tituly výhradně podporující OpenAL, pak buďto Creative XFI, nebo nic. Díky jinak použitému SW ti totiž jiné zvukovku budou pro DirectSound tituly chodit plus mínus stejně, jako onboard Realtek :-(((
pas!k (3765)|10.11.2007 09:58
Tak u M audio jsem mirne rozcarovan :) Myslim ze s podporou pro visty si nemaji s creative co vycitat .. ty drivery jsou ktastrofa .. clovek hybne oknem a slysi to ve sluchatkach stejne tak staci prejet pres odkaz.. testy repraku vyhazuji erorry atd ..
P@pi (1519)|10.11.2007 11:23
Hmm to je opravdu smůla :(. To už aby člověk používal jenom Realtek....

Co jinak zvukově (v XP)?
pas!k (3765)|10.11.2007 11:43
V xp to slape v poho .. nainstaloval jsem dnes oba systemy a proste to nejak nakombinuji .. chtel sem to ale udelat tak ze xp mi zustanou spis na praci .. pripojeni pres mstsc a visty na multimedia hry atd .. uvidim nakolik to bude realne :)
Intri (3490)|10.11.2007 12:25
Zkusil jsi do Visty nacpat ovladače z XP? Ono to obvykle nefunguje, ale když ostatní pokusy selžou, tento bývá poslední naděje.
pas!k (3765)|10.11.2007 12:33
Ne k tak zoufalemu cinu sem se jeste neodhodlal .. prvnemusim doinstalovat oba ty systemy abych na tom mohl delat pak si s tim zacnu hrat :)
filky (197)|12.11.2007 13:03
Creative vydal asi pred sesti dny nove ovladace do Vista 32/64 a funguji perfektne. Po tydnu hrani zadnej BSOD ani divny zvuk jako drive. XFI od creativu je momentalne nejlepsi volba na hrani her jak pod XPecka tak i Visty. Vrat M-Audio jestli jeste muzes a kup si XFI.
pas!k (3765)|12.11.2007 13:08
To me poser .. :) Takhle dopadnu vzdycky ;)
Jezevec (607)|28.12.2007 14:04
Jdu do X-fi gamer, hodne hraju a podpora ve hrach je pro mne podstatna.

K tomu Creative Fatal1ty headset, nepotrebuji Sennheiser :)