reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

V "tento počítač" se nezobrazuje DVD mechanika

spooon (4)|14.10.2007 15:54
V "tento počítač" se nezobrazuje DVD mechanika a když do ní vložím CD nebo DVD tak nereaguje. Nevím kdy se mi "vytratila" ale nazpátek ji dostanu jedině obnovením systému asi měsíc nazpátek, jenže po vypnutí PC zase opět zmizí. Už si nevím rady, budu vděčný za jakoukoli radu...
Intri (3490)|14.10.2007 15:55
Nemáš jenom uvolněný kabel? Zjisti si, jestli ti ji načte BIOS.
Klingacikx (1545)|14.10.2007 16:01
Urob čo ti poradil INTRI alebo skús ju inak zapojiť(do iného portu)
husky14 (4214)|14.10.2007 16:03
V BIOSu zapni jako prvni bootovani z DVD mechaniky, jestli se BIOS bude snazit z ni nabootovat.
Mechanika je SATA nebo IDE?
Zeli (397)|14.10.2007 16:39
Jestli je IDE a na kabelu s jeste necim, zkus se podivat na jumper, jestli nejsou oba master nebo slave.
Intri (3490)|14.10.2007 16:42
[QUOTE=Zeli;54437]Jestli je IDE a na kabelu s jeste necim, zkus se podivat na jumper, jestli nejsou oba master nebo slave.[/QUOTE]

To by se mu pak ale mechanika neukázala v BIOSu.
spooon (4)|14.10.2007 18:38
tak jsem zkusil v BIOSu nastavit defaultní hodnoty a zdá se, že to funguje.

Před tím jsem zkoušel různé repair programy (tune up, error repair...) a nic nepomohlo.

(BTW: jinak nevim jak se v pozná, jestli ji BIOS načte či ne atd., v PC nejsem moc zkušený, zhruba vim co to je BIOS ale nějaký nastaveni to po mě nechtějte...)

Ale stejně všem děkuju za radu ;-)
Intri (3490)|14.10.2007 20:30
Když skočíš do BIOSu, obvykle hned na první obrazovce je vápis připojených jednotek. Mezi nimi bys měl najít i tu DVD mechaniku. A tak to poznáš podle toho, jestli se hned po spuštění počítače na úvodní obrazovce ( jestli nemáš jako úvodní obrazovku logo výrobce desky, ale i to se dá zrušit nastavením hodnoty Quiet Boot na Disabled v BIOSu ) vypíšou disky i tvoje mechanika.

Doufám, že chápeš, co myslím, já a moje vysvětlování nejsme moc kámoši...
spooon (4)|14.10.2007 21:04
jj, je to tam vypsaný(teda bylo, protože to už zas nejde)

Zkusil jsem ještě vypnout PC a znova zapnout, jestli je to už dobrý. Poprvé to bylo v pořádku, mechanika se zobrazovala. Ale po druhý tam zase nebyla (ani v BIOSu). Tak už fakt nevím...
Nettle (128)|14.10.2007 21:15
Urcite bych zkusil prekontrolovat kabel k ty mechanice
tgfh (2985)|14.10.2007 21:24
- Zkontroluj zapojení kabelů
- Updatuj BIOS a firmware mechaniky
- Dobře si rozlož zatížení na větve na zdroji

Napiš sem zdroj
Intri (3490)|14.10.2007 22:08
Update BIOSu ani firmwaru bych mu raději neradil, jestli je začátečník.
Styryx (351)|15.10.2007 10:03
Zkusil bych jí odpojit, nabootovat úplně do systému bez ní, pak vypnout a znova jí připojit. A jako další krok před odpojením ještě odebrat její ovladač (aby si ho "našel" po připojení znova). Případně přeinstalovat drivery chipsetu (možná už budou na webu výrobce nebo třeba Intelu (VIA apod. záleží co je to za chipset) i novější).

Pokud píše, že po Obnovení systému to jde, a po dalším vypnutí už zase ne, to vypadá jako něco v systému (virus?) - tenhle postup je spolehlivý? (obnovení systému) anebo funguje jenom někdy? Pokud je to spolehlivý (tj. po každým obnovení systému funguje) pak to vypadá na systém, ovladače nebo tak něco; pokud ne, tak to bude spíš něco v HW.
spooon (4)|2.11.2007 17:30
tak jsem zkusil update BIOSu a ano, tušíte správně, nepovedlo se...

takže už to běží na nový desce...

bylo to kvůli chipsetu(spálenej)

Jinak i tak všem díky za pomoc ;-)
Pavel Boček (4169)|2.11.2007 17:34
[QUOTE=Intri;54508]Update BIOSu ani firmwaru bych mu raději neradil, jestli je začátečník.[/QUOTE]

Nevím proč ne. Svou sobou nemůže zkazit. Postup musí číst každej a ani ten největší PC Guru neovlivní jestli mu nevypadne elektrika. Jinak je to blbuvzdorný, buď se vůbec nespustí utilita nebo to nevezme BIOS...takže bych řekl že ok, stačí si přečíst ten postup a zmákne to každej.
dirthuska (6)|10.12.2009 08:02
prosím o pomoc...jsem tu naprostý nováček,pročítala jsem si příspěvky,které souvisí s mým problémem a doufám,že to píši správně a pokud ne,dopředu se omlouvám...
můj problém-nefungovalo mi vypalování,odinstalovala jsem Nero 6 a s tím i /netuším tedy jak,ale stalo se/ pravděpodobně ovladače na DVD mechaniku.V počítači se mi nezobrazuje a nenačítá se.Tak bych prosila o pomoc,kde se dají stáhnout zpět.
Jedná se o-SONY DVD-ROM DDU 1612 a také TSST corp CDDVDW SH-S202H.
Také bych chtěla upozornit,že při pročítání již daných pomocí jsem byla jak v Jiříkově vidění-netuším,co je to Bios a podobně,co jsem se tu dočetla,tak jestli by to šlo nějak-pro mě-laicky a srozumitelně...Děkuji moc předem.Andy
xmarek (1676)|10.12.2009 08:44
Podívejte se do "Start / Nastavení / Ovládací panely / Systém / Správce zařízení" jestli tam nemáte u DVD/CD otazník.
Jinak tady je link na odstranění tohoto problému: http://support.microsoft.com/kb/836292/cs
Petr S. (1220)|10.12.2009 09:14
No a pokud by to nezabralo, nechal bych počítač projet nějakým antivirem, ideálně NOD32. Během své praxe jsem se již jednou s takovým virem setkal, odstranil jsem jej pomocí nástroje ComboFix. Pokud používáš nějaké síťové jednotky, například ve firmě, je také možné, že se nějaká "přemapovala" jakoby přes tuto mechaniku. Dá se to zkontrolovat také ve Správě disků - pravým na Tento počítač na ploše, Spravovat.
dirthuska (6)|10.12.2009 09:20
jejda,děkuju!!!nemám u toho otazník,ale vykřičník...tak jdu zkusit všecko,co ste mi tu poradili a ámen se mnou...
dirthuska (6)|10.12.2009 15:18
takže se nepovedlo.link k opravě fajn,ale skončila sem u bodu 6.navíc tam teda nemám otazníky,ale vykřičníky.tak co s tím?
dirthuska (6)|10.12.2009 15:18
jo a taky díky za poradu s virama-našla sem dva škodíky,nicméně sem stále na stejném problému
dirthuska (6)|10.12.2009 16:44
tak sem se tím prokousala...původně sem se trošku zamotala a zasekla,ale už to mám v pořádku.takže vám oběma chci moc poděkovat za pomoc a přeju pěkný zbytek dne...s pozdravem,Andy
xmarek (1676)|10.12.2009 16:47
Už jsem se znovu díval na možnou příčinu vašich problémů. :D Každopádně gratuluji. :thumb
StD (1963)|10.12.2009 16:48
[quote=dirthuska;325649]tak sem se tím prokousala...původně sem se trošku zamotala a zasekla,ale už to mám v pořádku.takže vám oběma chci moc poděkovat za pomoc a přeju pěkný zbytek dne...s pozdravem,Andy[/quote]
Bývá dobrým zvykem uvést jak/co se provedlo, aby se docílilo kýženého výsledku - pro ostatní... Jen to tentokrát sleduji a toto zde chybí.
dirthuska (6)|10.12.2009 18:29
prima,příště budu vědět...tedy doufám,že už se mi tu nic nevyštění...díky všem
cerny.mysak (65)|10.12.2009 18:49
taky mám problém že mi to nemůže najít mechaniku. Pokoušel jsem rozchodit virtuální mechaniku v Alcoholu 120%. Na minulim počítači jsem virtuální mechaniku rozchodil v pohodě, ale na tomto to nějak nešlo a tak jsem skusil všechno možný. Potom přenastavení všeho mozžného v alcoholu jsem počítač restartoval a nenačetla se ani normální dvd mechanika.
Ve správci zařízení DVD mechanika je, ale je i ni vykřičník. - ve stavu zařízení je napsaná chyba --- Hardwarové zařízení nelze spustit, protože konfigurační informace (uložené v registru) jsou neúplné nebo poškozené. (Kód 19)

Kevin mi dal radu a podle ni sem se ridil - Odinstaloval jsem alcohol, pročistil jsem system glary ut. a ve správci zařízení jsem odebral mechaniku a restartoval jsem PC. Poté jsem byl informován o najití nového hardware a místo naistalování ovladače mi to nahlásilo chybu
Richmond (8084)|10.12.2009 18:53
Jestli to neni ten samej problem jako s Vistama... http://windows7news.com/2009/01/15/windows-7-not-recognizing-dvd-drive/
cerny.mysak (65)|10.12.2009 18:56
[quote=Richmond;325732]Jestli to neni ten samej problem jako s Vistama... http://windows7news.com/2009/01/15/windows-7-not-recognizing-dvd-drive/[/quote]

nevim jestli mi ten odkaz pomuze, protoze neumim anglicky
cerny.mysak (65)|10.12.2009 20:11
pls help....
xmarek (1676)|10.12.2009 20:54
Zkuste tento postup. Není ověřený takže mě nekamenujte. ;)
Krok 1: Spusťte Editoru registru.
Klepněte na tlačítko Start, na příkaz Spustit, zadejte příkaz regedit a klepněte na tlačítko OK. Spustí se Editor registru.
Krok 2: Odstraňte položku registru UpperFilters.
1. V Editoru registru rozbalte položku My Computer a poté položku HKEY_LOCAL_MACHINE.
2. Rozbalte položku SYSTEM a poté rozbalte položku CurrentControlSet.
3. Rozbalte položku Control a poté rozbalte položku Class.
4. V položce Class klepněte na položku {4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}.
5. V pravém podokně klepněte na položku UpperFilters.

Poznámka: Může být zobrazena také položka registru UpperFilters.bak. Chcete-li odstranit položku registru UpperFilters, je třeba klepnout na položku UpperFilters a nikoli na položku UpperFilters.bak.
6. V nabídce Úpravy klepněte na příkaz Odstranit.
7. Po zobrazení následující zprávy potvrďte odstranění položky registru UpperFilters klepnutím na tlačítko Ano:
Opravdu chcete tuto hodnotu odstranit?
Položka registru UpperFilters je odebrána z podklíče registru {4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}.

Poznámka: Neukončujte Editor registru. Tento program budete potřebovat pro následující krok.
Krok 3: Odstraňte položku registru LowerFilters.
1. V Editoru registru rozbalte položku My Computer a poté položku HKEY_LOCAL_MACHINE.
2. Rozbalte položku SYSTEM a poté rozbalte položku CurrentControlSet.
3. Rozbalte položku Control a poté rozbalte položku Class.
4. V položce Class klepněte na položku {4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}.
5. V pravém podokně klepněte na položku LowerFilters.

Poznámka: Může být zobrazena také položka LowerFilters.bak. Chcete-li odstranit položku registru LowerFilters, je třeba klepnout na položku LowerFilters a nikoli na položku LowerFilters.bak.
6. V nabídce Úpravy klepněte na příkaz Odstranit.
7. Po zobrazení následující zprávy potvrďte odstranění položky registru LowerFilters klepnutím na tlačítko Ano:
Opravdu chcete tuto hodnotu odstranit?
Položka registru LowerFilters je odebrána z podklíče registru {4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}.
8. Ukončete program Editor registru.
Krok 4: Restartujte počítač.


CD/DVD mechanika se nezobrazuje ve složce " Tento počítač ", ve Správci zařízení hlásí chybu
Pokud Vám po instalaci nějakého programu ve Windows XP nebo Vista zmizí ve složce " Tento počítač " CD nebo DVD mechanika, a ve Správci zařízení je u mechaniky vykřičník a hláška: ,,Hardwarové zařízení nelze spustit..." , lze daný problém odstranit podle tohoto návodu:

* spustit regedit (Start - spustit - regedit , ve Windows Vista napsat regedit do hledacího pole)
* najít položku - HKEY_LOCAL_MACHINE\ SYSTEM\ CurrentControlSet\ Control\ Class\ {4D36E965-E325–11CE-BFC1–08002BE10318}
* odstranit položku LowerFilters (v případě že je tam položka UpperFilters tak i tuto položku).


A nebo použijte tento link: http://support.microsoft.com/kb/314060/cs
cerny.mysak (65)|10.12.2009 21:16
seš boreeeeeeeeeeeec chlape.....diky moc ;-)...vymazal sem ten soubour, restartoval jsem komp a chodi i normalni i virtualni mechanika...