reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

wifi desktop

Besy (14)|6.3.2019 21:12
Dobrý den,

řeším problém s domácí wifinou. Jelikož jsem v nájmu a router je ode mě přes patro + místnost do kříže, nemůžu natáhnout kabel. Mám desktop a klasickou integrovanou síťovou kartu jen na kabel a doteď jsem wifi řešil tímto: https://www.czc.cz/tp-link-tl-wn821n_2/70348/produkt
bohužel od minulého nájmu se mi stává že je připojení absolutně nestabilní někdy ho musím resetovat skoro každé dvě minuty a nevím proč, přitom sílou signálu to není na mobilu jsem uplně v pohodě připojený celou dobu, něco tam kazí stabilitu a hledám řešení.
mám tuto základní desku: MSI Z77A-G45 a uvažuju že si bud koupím nějakou síťovku s wifi, nebo (a to nevím jestli je to možné) koupím wifi router a budu ho používat přes kabel jako přijímač? lze to? popř už nevím jak to jinak vyřešit každopádně ten dongle je absolutně nestabilní (i přes to že jsem odinstaloval a nainstaloval ovladač).

Předem děkuji za radu.
zsdx (2098)|7.3.2019 10:06
Ano, router s funkci klient lze pouzivat jako 'externi wifi kartu'.
Ventero (1280)|7.3.2019 10:33
Je nekolik moznosti. Domluvit se se sousedem na vhodnejsim umisteni routeru, u nej lze pripadne vybudovat odrazove plochy, dale koupit nejakou silnejsu pcie ci pci wifi kartu a dale k ni jeste, v pripade nouze, mozno pouzit externi antenku na kabel a zde opet najit dobrou polohu (to se da udelat i u nekterych routeru). Popr. kombinace vsech moznosti. Take lze hledat reseni, jak prece jen nejak kabel natahnout (treba venkem po zdi, navrtat jeden ruzek do podlahy/stropu apod ...)