Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 4 z 7 PrvníPrvní ... 23456 ... PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 46 až 60 z 93

Téma: Eizo S2031W

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2007

Jo, a ještě kde koupit - doporučuju hshop.cz, tam jsem ho kupovala já, mají ho skladem! a skutečně za dva dny přišel. I cenu mají dobrou.
    Odpovídat lze po přihlášení

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2007

(Nebo www.kasa.cz, ale tam mají skladem jen bílou verzi.)

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2008

Czblack, Selina:
    Nemá někdo z vás dvou po ruce CRT monitor, aby jej mohl postavit vedle EIZA S2031W oba zapojit do jednoho pc a po spuštění této šikovné věcičky http://tft.vanity.dk/inputlag.html. vyfotit oba monitory a změřit tím tak input lag?Určitě by to bylo zajímavé hlavně k porovnání s LCD lenovo L220x.

Je to jen takový nápad díky za komentáře či realizaci

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2008

Selina:
    Jej jsem si vzpomněl že máš notebook, k němu asi nepůjdou připojit 2 externí monitory, nebo se pletu?

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2007

Čirou náhodou mám DVI i VGA, ale monitor je na skříni a má bezmála dvacet kilo
    Změřila jsem aspoň vedle sebe notebook a Eizo, jestli je to relevantní.

54 fotek, průměrný lag 10,5. Skoro přesně v polovině případů to byla 0, nejhorší inputlag byl třicet, typický 15-20. (Na fotce je jeden z těch horších.)

Každopádně mě to netrápí, mnohem víc mě sejří to podsvícení, nemůžu si pomoct, ale je tam (podle toho, jak moc se člověk zamračí) taková tmavší šikmá čára a levá polovina je o drobet světlejší než pravá - u Samsungu za 7000 by mě to netrápilo, ale u Eiza za 14k jsem teda trochu zklamaná...

Naposledy upraveno uživatelem SelinaK: 16-01-2008 v 13:50

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2008

Tak to bylo hodně rychlé, díky.Porovnání s notebookem sice neurčí input lag úplně přesně, ale pro představu stačí.Jinak tu tmavší čáru z obrázku také vidím, ale s tím by ti mohl poradit Czblack, jestli na svém Eizu pozoruje něco podobného, při podobné barvě.Na tvém obrázku přechodu žlutá-černá (z první strany ), ale nic takového nevidím.

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2007

Na přechodech to vidět není, ani na členitém pozadí, ani na tmavém pozadí, je to vidět akorát na takových přiměřeně vyblitých barvách, jako je ta šedá na obrázku, nebo takováhle šedozelená. Takže to neruší pořád, ale jenom někdy. Je to hnida, vracet to kvůli tomu nebudu... Největší hnida na S2031W, jinou takovou jsem vcelku nenašla (mírnou nepřesnost v přechodu asi nemá smysl v téhle cenové kategorii vyčítat).

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2008

Někde jsem četl že S2031W má po kalibraci větší barevný gamut něž některé vyšší modely eiza, ale nejsem schopen říci jestli to je či není pravda a navíc o profi kalibraci vím putna

Občasný diskutér
    Registrace
    Apr 2007

Dobře testujete, zkoušeli jste video ? Po prohlédnutí návodu k použití se nemohu dobrat dojmu že výsledek bude žalostný, protože přes DVI-I (digitál) má 59 – 61 Hz, čiliže např.pro DVD PAL (50Hz) to nebude v synchronizaci, nejde dát ani 3 x 25 Hz při -p. U analogu by to mělo jit jen pro NTSC (60Hz).

Experimentoval s tím někdo ? V návodu se píše že nastavení mimo předvolby hodí monitor červenou zprávu a konec.

Jeho větší "bratr" S24031W má parametry ty samé. Řešení je až S2441W, ten už umí jak progresivní promítání tak prokládaný, stojí ale kolem 40 ti papírů.

Toť vyčtená teorie a úvahy, a jaká je praxe ?
    Naposledy upraveno uživatelem The_derava_bota: 17-01-2008 v 02:11 Důvod: S 2441W (umí vše)

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2008

Tohle je ta diskuze o kalibraci S2031W http://forum.digineff.cz/read.php?112,2235787,2236645

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2008

Tak nám pěkně zlevnil, na eizo stránkách je teď doporučená cena 11790 Kč, bez Dph a ještě před týdnem byla 12900 Kč bez Dph, většina obchodů na to ihned reagovala

Nováček Avatar uživatele Marzo
    Registrace
    May 2006

Citace Původně odesláno od Carlos0007 Zobrazit příspěvek
    Marzo:
    Mohl by jsi sem dát fotku tvého NECu při zobrazení černé barvy a nastaveném 100% jasu, to vše při tmě v místnosti? Abych mohl porovnat podsvícení s tímto Eizem?

Strasne zle sa to foti, nemam ani stativ, pri tom prechode sa mi tie pixely dako prekryli a vzniklo mriezkovani alebo co ale vidno hadam ze je to plynule. Ta cervena bodka pri podsvieteni je z fotaku. Monitor je fakt squely, nema chybu.

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2008

Díky Marzo

Občasný diskutér
    Registrace
    Nov 2007

To jsou k...y, kdybych ho koupila teď, měla bych ho o 1500 levněji :\

Nováček
    Registrace
    Dec 2007

Marzo, SelinaK:

Měl bych na vás dotaz, jako na majitele 20" LCD:

Jak se vám jeví velikost písma ve Win., na www atd. na těchto 20" LCD při nastavení vel. písma na "normal" ve Win?

Jako OK, vel. písma mi vyhovuje nebo vám připadá spíše malé a trochu vám to vadí, ale kvůli ceně LCD jste raději vzali 20" LCD?

Právě kvůli ceně se rozhoduju mezi 20" a 22" LCD. A také kvůli tomu, že Marzův NEC (S-IPS) je bohužel jen max 20".

Já na svém CRT můžu dát jen 1600x1200 na 19,6" (viewable, jinak 21"), kde je přeci jenom trochu menší bod než u 1680x1050 na 20,1". Zde mi to tedy moc nevyhovuje, ale nevím, co s mým názorem udělá nepatrné zvětšení vel. bodu & absolutní ostrost písma na LCD oproti CRT.

Strana 4 z 7 PrvníPrvní ... 23456 ... PosledníPoslední

Podobná témata

1. LCD: Eizo S2231w
    Od Carlos0007 v sekci Monitory
    Reakcí: 30
    Poslední příspěvek: 01-05-2008, 19:31
  2. LCD: 20" wide, NEC 20WGX2 vs EIZO S2031W
    Od Marbh v sekci Monitory
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 01-11-2007, 01:03
  3. LCD: Eizo L578