Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon TVFreak.cz  TV Freak   Fórum Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie Společnost oXy Online s.r.o.
Strana 6 z 7 PrvníPrvní ... 4567 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 76 až 90 z 93

Téma: Eizo S2031W

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2008

Já si na základě recenze na Prad.de vybral LCD Belinea 2485 S1W a s jejich hodnocením naprosto souhlasím.A zde na SHW dopadlo Eizo S2231W prakticky stejně jak na Prad.de…

Také jsem uvažoval nad Eizo S2231w, ale vybral jsem raději Belineu je o něco levnější nabízí dobré barvy (S2231W je má samozřejmě ještě lepší) má lepší odezvu, a naměřil jsem max input lag 16ms, no a hlavně je to 24“, tedy Full HD…
    Odpovídat lze po přihlášení

Pravidelný diskutér Avatar uživatele Leroj
    Registrace
    Dec 2006

2Carlos0007
    A co na to rozlišení říká ta grafika? Nemá toho dost, nebo to stíhá?
    Jinak ta Balinea nevypadá špatně, ale zdá se mi to moc velký a hlavně si nedovedu představit velikost textu při tom rozlišení a uhlopříčce. Taky se mi nelíbí ty vadný body a pískání jak o tom píšeš.
    No ještě to promyslím - no a možná se stane zázrak a objeví se kvalitní LCD za rozumnou cenu

Občasný diskutér
    Registrace
    Jan 2008

Leroj:

No Grafika dostává dost za uši, ale před koupí 24“ jsem si myslel že na tom bude o dost hůř.Crysis běží ,v rozlišení 1920x1200 vše nastaveno na střední detaily, plynule, v části hry kdy sněží je to o něco horší, ale stále hratelné.(grafika neběží na referenčních taktech).

S textem nemám problém, ale pokud pomůže fotka, vyfotím
    To bzučení prakticky nevnímám, pokud u pc normálně sedím...

Pravidelný diskutér
    Registrace
    Feb 2007

Tak ja jsem majitelem Eiza 2031W a musim rict ze nejaky IL vubec nevnimam.
    Mam sice ten monitor na grafiku kde IL neni potreba jakkoliv resit, ale zrovna vcera jsem hral Need for Speed Carbon a ze bych si nejakeho IL vsimnul se rict neda.

Nováček Avatar uživatele rosimyshma
    Registrace
    Mar 2008

Rozhodoval jsem se taky mezi tímto monitorem(Eizo S2031W) a NEC20WGX2Pro ...NEC nakonec zvítězil a ...udělal jsem chybu. Už mám doma po reklamaci třetí kousek a pokaždé odejde na stejnou závadu. Po nejakém čase se pod "sklo" shora dostane prach a vytvoří hnusnou tmavou skvrnu - souběžně s tím se ještě pokazí asi něco jiného, displej si začne pamatovat co na něm bylo naposledy otevřeno a to celkem dlouho, klidně i 10 minut, takže když shodím prohlížeč, tak mi na tmavém pozadí zůstane viset jeho "duch" není to po celé ploše, spíše po krajích, ale to je asi celkem jedno, že? Navíc na zatím posledním kousku jsem hned po vybalení a zapnutí našel asi 6 vadných subpixelů a "duchy" začal házet okamžitě. Takže jsem ani nestačil schovat krabici. Je to už třetí stejná závada, snad mi vrátí peníze a zapomenu, že NEC je výrobce LCD monitorů.

Nováček
    Registrace
    Feb 2008

Tak z tohohle důvodu jsem nakonec taky koupil to Eizo. Věděl jsem dříve, že to NEC dělá (zůstává "viset" obraz) a fakt během cca půl hodiny statickýho obrazu (což třeba horní lišty v prohlížeči zůstavají stejně stále) byl tam ten obraz vidět na černém pozadí a docela dlouho to trvalo, než zmizel. Tak šel pryč a ja vzal to Eizo.

Nováček
    Registrace
    Jul 2007

Citace Původně odesláno od rosimyshma Zobrazit příspěvek
    ...
    Naprosto ten stejnej problem, do puntiku, jenze ja jsem ho jeste nereklamoval. Jak dlouho to asi trva? (reklamace) Jinak pred tydnem jsem mel doma 2231W ale vratil jsem ho kvuli pro me neprijatelnymu "perletovymu efektu", zajimalo by me jestli ma 2031 a 2231 stejnou povrchovou upravu. (sry za OT).
    Naposledy upraveno uživatelem Finkky: 01-04-2008 v 23:33

Starousedlík SHW / Pilot TMF Avatar uživatele Deee-aN
    Registrace
    Jan 2008

Rozhodoval jsem se taky mezi tímto monitorem(Eizo S2031W) a NEC20WGX2Pro ...NEC nakonec zvítězil a ...udělal jsem chybu. Už mám doma po reklamaci třetí kousek a pokaždé odejde na stejnou závadu. Po nejakém čase se pod "sklo" shora dostane prach a vytvoří hnusnou tmavou skvrnu - souběžně s tím se ještě pokazí asi něco jiného, displej si začne pamatovat co na něm bylo naposledy otevřeno a to celkem dlouho, klidně i 10 minut, takže když shodím prohlížeč, tak mi na tmavém pozadí zůstane viset jeho "duch" není to po celé ploše, spíše po krajích, ale to je asi celkem jedno, že? Navíc na zatím posledním kousku jsem hned po vybalení a zapnutí našel asi 6 vadných subpixelů a "duchy" začal házet okamžitě. Takže jsem ani nestačil schovat krabici. Je to už třetí stejná závada, snad mi vrátí peníze a zapomenu, že NEC je výrobce LCD monitorů.
    Tenhle thread se týká EIZA, takže jen telegraficky: WGX-ko mám a naprosto bez problémů. Za ty peníze nemůžeš mít nic lepšího(pokud nemáš - u tebe opakovanou - smůlu na kus, nebo extrémně prašné prostředí).

Registrace
    Jan 2008

Citace Původně odesláno od filltos Zobrazit příspěvek
    Tak z tohohle důvodu jsem nakonec taky koupil to Eizo. Věděl jsem dříve, že to NEC dělá (zůstává "viset" obraz) a fakt během cca půl hodiny statickýho obrazu (což třeba horní lišty v prohlížeči zůstavají stejně stále) byl tam ten obraz vidět na černém pozadí a docela dlouho to trvalo, než zmizel. Tak šel pryč a ja vzal to Eizo.
    Tohle je obecně problém LCD. Mě se stalo jednou po x hodinách hraní, že se mi trochu vypálila bouchačka. Za chvíli po skončení hraní to zmizelo. Lišty v prohlížeči mám zobrazený hodiny a hodiny a nic, ani stín. (NEC 20WGX2 Pro)

Registrace
    Jan 2008

Citace Původně odesláno od rndm2 Zobrazit příspěvek
    Fotky jsou pěkný, ale jak je to s tím input lagem v praxi - je cítit nebo ne? Už jsem kvůli němu vyřadil z výběru Samsunga 214T, Lenovo L220x a zůstaly mi jenom 2 monitory: tenhle a stařičký NEX 20WGX (u kterého se mi nelíbí lesklá obrazovka a nemožnost polohovat).

Díky za odpověď
    G v názvu NECu znamená Glossy, Graphics, GAMING. Na hry je rychlej až až. Taky jsem na něj přecházel z (lesklýho) CRT a rozdíl nevidím. Chápu lidi, který si už zvykli na matný povrch, že s tim můžou mít problém. Já ty odlesky vnímám jen za bílýho dne, když koukám na něco hodně tmavýho a to se na ně musím ještě soustředit. Léta a léta koukáme na lesklý televize a já si myslim, že kdyby to byl tak strašnej problém, tak už by se dávno vyráběly matný CRT-čka. Schválně, zkus se podívat doma na televizi(pokud teda máš ještě CRT), soustřeď se na obraz a potom na odlesky. Teorie i praxe říká, že se dá lehce naučit ty odlesky nevnímat, tzv. dívat se skrz ně.
    Co se polohování týče: když si vezmu, že nám ergonomie říká, že horní okraj obrazovky by měl bejt v úrovni očí, tak na tomhle NECu není co polohovat, vejška je dostatečná. Pokud ti jde o pivot, tak můžu posloužit zkušenostma kamarádů, který ho mocí mermo chtěli a nakonec je to po dvou třech dnech přestalo bavit, furt s tim šibovat. Využiješ to v případě, že upravuješ spousty fotek nastojato.
    Ještě se v souvislosti s ním mluví o pískání ve standby. Ano, píská. Je to slyšitelný z určitejch úhlů asi tak do 80 cm. Já ho vypínám úplně, takže v poho.
    Stařičkej je, ale vem si, že prakticky všichni jeho přímý konkurenti z časů kdy přišel na trh, už jsou v propadlišti dějin, a on se stále prodává. Stále je konkurenceschopnej (a to nejenom cenou).
    Naposledy upraveno uživatelem Deee-aN: 05-04-2008 v 10:37 Důvod: ještě něco

Nováček
    Registrace
    Feb 2008

Citace Původně odesláno od deeean Zobrazit příspěvek
    Tohle je obecně problém LCD. Mě se stalo jednou po x hodinách hraní, že se mi trochu vypálila bouchačka. Za chvíli po skončení hraní to zmizelo. Lišty v prohlížeči mám zobrazený hodiny a hodiny a nic, ani stín. (NEC 20WGX2 Pro)
    Ono asi taky je kus od kusu. Dole na liště u hodin jsem si toho taky nevšim, ale nahoře to bylo viditelný, nejvíc v pravým horním rohu (křížek pro zavření okna)
    presne jako tu http://www.hardforum.com/showthread....ghlight=20wgx2

Registrace
    Jan 2008

Citace Původně odesláno od filltos Zobrazit příspěvek
    Ono asi taky je kus od kusu. Dole na liště u hodin jsem si toho taky nevšim, ale nahoře to bylo viditelný, nejvíc v pravým horním rohu (křížek pro zavření okna)
    presne jako tu http://www.hardforum.com/showthread....ghlight=20wgx2
    Že bych měl taky konečně v životě kliku?

Nováček Avatar uživatele rosimyshma
    Registrace
    Mar 2008

Citace Původně odesláno od deeean Zobrazit příspěvek
    Tenhle thread se týká EIZA, takže jen telegraficky: WGX-ko mám a naprosto bez problémů. Za ty peníze nemůžeš mít nic lepšího(pokud nemáš - u tebe opakovanou - smůlu na kus, nebo extrémně prašné prostředí).
    Na to, že se tenhle thread týká Eiza je tady o NEC20WGX2 příspěvků docela dost....jen jsem chtěl upozornit případné nerozhodnuté jedince ať si raději zvolí jinou alternativu než tento monitor. Je sice fajn, že tvůj monitor funguje (jak píšeš níže - klika), ale nám ostatním jak vidím ne. Zdá se, že tento monitor zákazníkovi nabízí pouze nekonečnou smyčku reklamací a dohadování se se servisní firmou, takže za ty peníze je lepší cokoliv jiného než tohle. No a abych nebyl úplně od tématu....až mi vrátí peníze tak zkusím asi EIZO S2231W a uvidím co na něj vyštourám až ho rozsvítím :-)

Registrace
    Jan 2008

Na to, že se tenhle thread týká Eiza je tady o NEC20WGX2 příspěvků docela dost....jen jsem chtěl upozornit případné nerozhodnuté jedince ať si raději zvolí jinou alternativu než tento monitor. Je sice fajn, že tvůj monitor funguje (jak píšeš níže - klika), ale nám ostatním jak vidím ne. Zdá se, že tento monitor zákazníkovi nabízí pouze nekonečnou smyčku reklamací a dohadování se se servisní firmou, takže za ty peníze je lepší cokoliv jiného než tohle. No a abych nebyl úplně od tématu....až mi vrátí peníze tak zkusím asi EIZO S2231W a uvidím co na něj vyštourám až ho rozsvítím :-)
    No tak hodně štěstí! Já si ponechám svého bezvadně fungujícího NECa. Stejně jako spousty jiných spokojených majitelů...
    Tak, a teď zase někdo něco o EIZU!

Nováček Avatar uživatele Unknown26
    Registrace
    Aug 2007

Tak som si nedavno kupil toto EIZO a dnes som ho isiel rovno vratit kvoli siestim vadnym bodom.

Inac moj dojem z tohto LCD:
    - Odozva: spociatku mi vadil rozostreny obraz pri pohyboch v hrach (lebo som prechadzal zo stareho CRT na LCD), ale zvykol som si a prestalo mi to vadit. Skusal som hrat len Oblivion a NFS MW - hratelne, ale s CRT sa to neda zrovnat.
    - Farby: nemam namietky, su proste perfektne. Su take ine ako na CRT a dokonca sa mi zdaju sytejsie a realnejsie.
    - Pozorovacie uhly: 178°, S-PVA, parada. Ale sytost a odtien farieb sa predsa len trosku meni.
    - Podsvietenie: od LCD za 14.600 SK znacky EIZO som cakal ovela viac. Na tmavom pozadi je videt bledsie fleky po celej obrazovke.
    - Pruzkovanie: prechod farby rovnakeho odtienu, ale rozdielnej sytosti je pruzkovany. V hrach pri nejakej tmavej scene to niekedy dost vadi. Tento problem som necakal.
    - Vadne body: ani ma nenapadlo to kontrolovat az dovtedy, kym som si v oblivione nevsimol zelenu "bodku", ktora na tom ciernom pozadi vobec nemala byt.
    - Zaver: Mal som proste smolu na vadne body. Teraz bud zoberiem druhy kus alebo nejaky iny 20" wide non-TN. Najst take nieco bude umenie.
    (Kedy tu uz konecne budu OLED monitory?)

Strana 6 z 7 PrvníPrvní ... 4567 PosledníPoslední

Podobná témata

1. LCD: Eizo S2231w
    Od Carlos0007 v sekci Monitory
    Reakcí: 30
    Poslední příspěvek: 01-05-2008, 20:31
  2. LCD: 20" wide, NEC 20WGX2 vs EIZO S2031W
    Od Marbh v sekci Monitory
    Reakcí: 6
    Poslední příspěvek: 01-11-2007, 02:03
  3. LCD: Eizo L578