reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

vypnutí hdd

marekpevný (347)|5.9.2009 13:12
čus.Dá se někde v biosu vypnout hdd tak aby nebyl vidět ani jako disk v sytému?Aby jsme si roziměli mám zapojené dva.Někde už se potom někdo poptával ale nějak se mu nedostalo odpovědi..Dík
matyyy (2527)|5.9.2009 13:16
záleží jak máš udělaný bios někde se dají vypínat přímo jednotlivé sata porty jinde jen sata/ide řadič případně dvojice portů atd.

stejně ale nevypneš napájení od disku ´> hluk zůstane
marekpevný (347)|5.9.2009 13:28
o hluk mi nejde. Jde mi spíše oto že má k počítači jěště přístup bratr.Mám v pc dva hdd.Chtěl bych to někdy vypnout aby se nezobrazoval v systému ani jako disk.Občas mi tam něco stáhne nebo nakopíruje a už mě to nebaví pořád mazat.Díkes za radu.
grapherX (888)|5.9.2009 13:43
Můžeš na tom určitém disku( konektoru kde je zapojen) dát vypnout automatické hledání zařízení nebo pokud tam bude možnost tak určitý sata port vypnout. HDD tím pádem by měl být biosem ignorován a systém se bude muset biosu podřídit. ;)
marekpevný (347)|5.9.2009 13:48
Tak nějak tomu přestávám rozumět.:-))))Nedá se to někde vypnout v Biosu?Mám tam nastavení sta1-sata 6 a můžu tam zadat auto nebo none.ale ikdyž tam nechám auto jenom u sata kde mám zapojenej ten první disk tak se mi po naběhnutí systému objeví i ten druhý hdd.Chtěl bych to uplně vypnout.
kevin00 (10238)|5.9.2009 14:03
[quote=marekpevný;289727]o hluk mi nejde. Jde mi spíše oto že má k počítači jěště přístup bratr.Mám v pc dva hdd.Chtěl bych to někdy vypnout aby se nezobrazoval v systému ani jako disk.Občas mi tam něco stáhne nebo nakopíruje a už mě to nebaví pořád mazat.Díkes za radu.[/quote]

Co bratrovi vytvořit účet s omezenými právy a zakázat mu zobrazování daného HDD ?
Dojigiri (1629)|6.9.2009 11:13
Odebrat písmeno disku ve správci disků.

Bratr samozřejmě musí mít vlastní limitovaný účet a neznat heslo admina, aby si nemohl písmeno disku znovu přidělit zpátky.