reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Asus K50AB - nevidim integrovanou ATI 3200

vsn (140)|4.11.2009 21:40
Ahoj,

koupil jsem si NTB Asus K50AB-SX044 ... mely by tam byt dve grafiky, ale ja vidim jen tu silnejsi 4570 ... v biosu v advance zalozku s VGA mode nemam ... bios mam posledni "216" ... nevidim ji ani ve spravci ani v everestu ...

díky
speedsnail (4876)|4.11.2009 23:05
Procházel jsem diskuze a recenze tohoto ntb, tak kromě toho že na HD4570 vydržel na baterii déle než s HD3200 :stupid tak správě píšeš že přepínání by mělo být v biosu a dle uživatelů je normální, že když je aktivní HD4570 tak HD3200 není vůbec v OS vidět.

Dole pod recenzí ale píše něco o modifikaci ovladačů po které se dá mezi grafikami přepínat i ve Win.. Co to zkusit?

Jinak sem si chtěl projít manuál k notebooku, ale na stránkách asusu jsem našel model K50AB kde je poslední bios 213, tak buď tu 216 stáhli protože dělala nějaký problémy, nebo jsem u špatnýho modelu.. A nebo to nejde s tim 216 biosem, zkoušel si nějaký starší, třeba ten 213?

Jinak v biosu mě napadlo zkontrolovat jestli máš nastaveno Full práva (je tam někde možnost omezit co se zobrazuje v biosu), případně gigabyte používal pro odkrytí některých položek kombinaci CTRL+F1.. nic dalšího už mě nenapadá.
vsn (140)|4.11.2009 23:35
jo, ten bios me taky napadl ale neznam tu zkratku ... zkusim neco vyzkouset ...

No kdyz jsem asi pred trema mesicema prodaval o neco horsi model K50AB (320GB HDD, a 3GB RAM) tak byly videt v systemu obe, a dalo se mezi nema prepinat ... takze jsem myslel ze tady to bude to samy ... akorat tamto byl s Vistama, a tenhle bez jako bez OS ...

s tim biosem mas pravdu ... vcera tam ale jeste byl kdyz jsem stahoval drivery ... tedko je jenom v historii a v historii je uz i novej 218 ... .. zkusim tu 213 ... jeste mrknu na na helpdesk forum asusu ...

díík
vsn (140)|5.11.2009 00:25
tak bios jsem nahral teda tu 213ctku a zadna zmena :( v biosu ta polozka porad neni a system vidi jen 4570
speedsnail (4876)|5.11.2009 00:41
Máš k dispozici nějakej manuál s popisem položek v biosu? (ze stránek asusu sem stáhnul manuál, ale tam je těch položek vypsáno jen minimum..).

Dle jiného fóra by se měla grafika přepínat následovně. Předpokládám že to jsi zkoušel, ale tak náhoda je blbec, co kdyby náhodou si to hledal jinde.

[quote]Tak po zapnutí NB, jak se objeví logo ASUS zmáčknout F2 a počkat. Naběhne BIOS. Potom záložka Advanced a úplně dole je VGA MODE SELECT > tam vybrat dGPU MODE(HD4570) a PowerExpressMode (HD3200).[/quote]
vsn (140)|5.11.2009 01:16
jj prave tuhle zalozku tam nemam ... a nemel jsem ani v tom novejsi biosu ...

zitra zkusim zavolat na support Asusu jestli najdu nejaky cislo ...