reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Software: zvýšení vypalovací rychlost

Neregistrovaný (0)|17.2.2012 09:01
Tazatel: Asgarto

Znění dotazu: Jak můžu zvýšit vypalovací rychlost externí vypalovací mechaniky?Vypaluje rychlostí jen 8x.

HW a SW počítače, jehož se dotaz týká: externí vypalovací mechanika Samsung SE-208AB/TSBS
Zoidik (1405)|17.2.2012 09:16
Jediné co by mohlo pomoct, tak je nový firmware
Jds (106)|17.2.2012 09:37
[quote=Neregistrovaný;494198]Tazatel: Asgarto

Znění dotazu: Jak můžu zvýšit vypalovací rychlost externí vypalovací mechaniky?Vypaluje rychlostí jen 8x.

HW a SW počítače, jehož se dotaz týká: externí vypalovací mechanika Samsung SE-208AB/TSBS[/quote]

Nemám zkušenost s externímy mechanikami ale vypalovat rychlostí 8x je ti málo?.Aha pokud je to u CD tak je to fakt málo a pokud je to DVD tak já osobně pálím max 6x protože mám pak problém v DVDpřehrávači ve kterym se mi to pak seká ale, to může být chyba médií a nebo přehrávače nebo mechaniky.Zdar a sílu.
Richmond (8084)|17.2.2012 09:40
Pochybuju...
1. 8x je max (vlastnost výrobku)
2. USB 2.0 + zatížení cpu/sběrnice + buffering je pro 8x řekněme maximum
3. připočti k tomu lead-in/lead-out a rozdíl mezi 8x a 16x bude doslova pár minut

Rozumné řešení by bylo vyhnout se připitomělému USB a jet přes eSATA + mechanika s overspeed + příslušné média

edit: @JDS: třeba to není vina mechaniky, ale způsobu pálení. U vypalování záleží na poměrně dost faktorech (některá média chutnají jiným mechanikám, někdy pomůže změna booktype což nemusí být pro určitý hw s původním fw vůbec možné...) Holt někdy nejde vše řešit slepým mačkáním tlačítka "pal a fofrem" ;)
Jds (106)|17.2.2012 11:07
edit: @JDS: třeba to není vina mechaniky, ale způsobu pálení. U vypalování záleží na poměrně dost faktorech (některá média chutnají jiným mechanikám, někdy pomůže změna booktype což nemusí být pro určitý hw s původním fw vůbec možné...) Holt někdy nejde vše řešit slepým mačkáním tlačítka "pal a fofrem"

Zdravím nejsem až tak zkušený ale,zatím jsem vypálil vše co jsem potřeboval a funguje mi to.Používám Nero 6(já vím už je 10nebo 11)a disky Verbatim - a mechaniku Optiarc DVD RW AD-7191S.Jsem zastáncem toho že když to funguje tak to nemněním.Přesto díky za námnět k přemýšlení.Při pálení vyšší rychlostí se mi sekali filmy zejména na konci tedy u kraje DVD proto pálím max. 6x.
Richmond (8084)|17.2.2012 11:34
Místo Verbatimů zkus Ricohy (výrobce Ritek, dostupné třeba jako EMTEC), pálit jako Incremential (někdy označované jako Disc-At-Once) a hlavně nepálit v Neru [SIZE="1"](ikdyž ta 6 je zrovna asi poslední schopná verze)[/SIZE]. Místo něj doporučuju ImgBurn (zdarma a navíc velmi sofistikovaný software). Pokud nepomůže tak je to známka odcházející mechaniky (postpem času ztratí schopnost vypalovat overburnem, pak i na cd a ve finále přestane i číst)
Jds (106)|18.2.2012 13:26
Díky za tip.Chtěl jsem dát bodík ale nelze.Takže dík dík.