reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

paměti rozdíl a výběr

marekpevný (347)|14.2.2012 17:45
Ahoj.první věc která by mě zajímala je to proč jsou paměti ddr3 daleko levnější jako ddr2????
pak bych potřeboval malou radu.Mám tuto desku http://www.czc.cz/gigabyte-ga-m720-us3-nforce-720d/62971/produkt a chci tam dát tyto paměti http://www.alza.cz/zeppelin-4gb-kit-ddr2-800mhz-chladic-d112092.htm jaké máte zkušenosti s těmito pamětmi????budu to dávat do druhořadého pc a co si budeme nalhávat jde mi především o cenu.Díkes za názory
Salamander (6177)|14.2.2012 17:58
[quote=marekpevný;493852]Ahoj.první věc která by mě zajímala je to proč jsou paměti ddr3 daleko levnější jako ddr2????
pak bych potřeboval malou radu.Mám tuto desku http://www.czc.cz/gigabyte-ga-m720-us3-nforce-720d/62971/produkt a chci tam dát tyto paměti http://www.alza.cz/zeppelin-4gb-kit-ddr2-800mhz-chladic-d112092.htm jaké máte zkušenosti s těmito pamětmi????budu to dávat do druhořadého pc a co si budeme nalhávat jde mi především o cenu.Díkes za názory[/quote]

No, to uz radsi kup levny Kingstony .. ty Zeppeliny jsou fakt smejdy.

Jinak DDR3 jsou levnejsi kvuli levnejsimu vyrobnimu procesu a jsou proste rozsirenejsi (vetsi konkurence ?)
Richmond (8084)|15.2.2012 05:38
[quote=Salamander;493854]No, to uz radsi kup levny Kingstony .. ty Zeppeliny jsou fakt smejdy.[/quote]
No a teď ještě se zamyslet nad tím proč jsou ty levný Kingstony (HyperX Blu, Grey) tak levný. I tady na fóru se objevilo dost stížností na to, že paměti neběží častokrát ani na výrobcem deklarovaných časováních/frekvencích = stejný problém jako u Zeppelinů :rolleyes: Jestli jde opravdu jen o cenu a nic jiného tak je imho úplně jedno jestli bude jako "propojka" slotů sloužit kingshit nebo cepelín :p

Skladem jsou třeba tyhle http://www.alza.cz/corsair-twin2x4096-6400c5c-d145620.htm - sice žádný šperk, ale jsou. Zkusil bych se podívat po GeiLech (CL4 @ 1.8v), Patriotech Blade series (CL4@2.2v, LLK na konci part. number) nebo Signature line

http://www.czc.cz/patriot-signature-line-4gb-2x2gb-ddr2-800-w-heatshield/66492/produkt

http://pameti.heureka.cz/geil-ddr2-4gb-2x2gb-800mhz-black-dragon-cl4-gb24gb6400c4dc/
Jezevec (607)|18.2.2012 10:09
Zepelin, Corsair, Patriot... nedoporučuji. Kingstony jsou podle mého názoru kvalitnější - když odhlédnu od value modelu Blu, který jsem netestoval, protože mně ani nikoho jiného rozumného nezajímá.

Pokud se tu projevuje dost stížností na některé levnější Kingstony, je nutné rozlišit HyperX Genesis a levnější modely, navíc při xx-násobně vyšším počtu prodaných kusů Kingstonu než nějakých pochybných Zeppelinů se vůbec nedivím, že je i zde více ohlasů a to i negativních - naopak si myslím, že to je celkem logické.

Co se týče ceny DDR2 vs. DDR3, jde hlavně o výrobní kapacitu. Drtivá většina kapacit je už v procesu pro DDR3 a tak je na trhu DDR2 nedostatek (s ohledem na klesající produkci a jen mírně klesající poptávku). Ceny jsou pak pro DDR2 vyšší - a stoupat nadále budou.
Richmond (8084)|18.2.2012 11:58
http://www.frostytech.com/articleview.cfm?articleid=2190&page=5 + drtivá většina zvládá CL3 (pro AMD platformu poměrně rozhodující faktor) na 800MHz+ což je pro Kingstony nadlidský výkon i s 2.5v. Cenově byly svého času o stovku pod Extremy od A-Data.

Množství prodaných kusů nemá vůbec žádnou vypovídací hodnotu. Je to něco jako tvrzení, že červená auta nejvíce bourají (taky se jich nejvíc prodá - taktéž to má logiku) :rolleyes: Bylo zde už také období, kdy se tu zastával názor, že Cepelíny stačí a ve chvíli, kdy se začali sr*t (případně neběhaly na deklarovaných parametrech garantovaných výrobcem) se najednou názor "zničehonic" razantně změnil. Pokud je mi známo tak na tomhle fóru je jedna-dvě stížnosti na Patrioty (DDR3)
r34ktor (7477)|18.2.2012 14:28
[quote=Richmond;494335]Množství prodaných kusů nemá vůbec žádnou vypovídací hodnotu.[/quote]
Obávám se, že jsi Jezevcovu poznámku špatně pochopil. Týkala se důvodu rozdílu cen DDR2 a DDR3 modulů, nikoli jejich kvality.

K původnímu dotazu:
Jaká je specifikace celé sestavy?
Důvod upgradu?

Ptám se proto, jestli by nebylo lepší raději uvažovat o celkové výměně platformy.
Richmond (8084)|18.2.2012 16:12
[quote=r34ktor;494354]Obávám se, že jsi Jezevcovu poznámku špatně pochopil. Týkala se důvodu rozdílu cen DDR2 a DDR3 modulů, nikoli jejich kvality.[/quote]
[quote=Jezevec;494327]Zepelin, Corsair, Patriot... nedoporučuji. Kingstony jsou podle mého názoru kvalitnější...[/quote]
Možná ne :notsure DDR2/DDR3 popisuje až ve třetím odstavci proti kterému nemám sebemenších výhrad...

HyperX Genesis CL4 @ 2.2v = =Kingston+HyperX+800MHz+DDR2+4GB+CL4&min=&max=&o=3/#c231"]1.500,- a výše). Za ty samý prachy co se prodávají Kingstony dostane top GeiLy EVA nebo Ultry (CL4 @ 1.8-1.9v) :rolleyes: nicméně mu šlo o cenu tak jsem poukázal na Corsairy a Patrioty...
Jezevec (607)|18.2.2012 17:42
Ad množství: Vzhledem k tomu, že v oboru pracuju už řadu let a nakupoval jsem RAM/flash pro zákazníky v ČR, SR, PL, balkán, pobaltí, a mám čísla z RMA, pravděpodobně tu bude na fóru hodně lidí, kteří mají v PC moduly, které prošly mým skladem, myslím, že mi můžete věřit.

Kingstony jsou na trhu to lepší, určitě bych nad ně nestavěl Patrioty, Zeppelin apd. U Geilu mám jen malou zkušenost osobní a to špatnou, ale nechci generalizovat. Kvantity, v jakých se prodávají, nemůže v ČR atakovat nikdo až někde daleko je ADATA a pak všichni ostatní. Za takového stavu se nedivím, jestli jsou plná fóra referencí. Ono to je většinou v rukách - případně deskách, jejichž kvalita dost upadá (ta samá čísla právě z RMA). Ale dost flame omlouvám se.

Připojuji se k R34ktorovi a prosím o post celé sestavy, třeba příjdeme na něco zajímavéo:)
Richmond (8084)|18.2.2012 19:09
No nechci se vytahovat, ale musím ;) Nějaké to desetiletí se v oboru taktéž pohybuji. Na druhou stranu přiznám, že nestavíme pc "za každou cenu" ale spíše naopak pro zákazníky (mj. vývojová studia jako třeba FutureGames), kteří jsou ochotni připlatit (a že to jsou někdy opravdu divoké konfigurace, obzvláště pc sloužící k testování her). Naopak s GeiLy mám zkušenost dobrou, s Patrioty jakbysmet (hlavně kvůli poměru výkon/cena, která je o chlup lepší než u A-Dat) - možná proto je mám i přímo ve svých pc. Samozřejmě souhlasím, že je to i o rukách - o tom se nepřu. Každopádně co momentálně předvádí Kingston s DDR3 je na facku (kolikrát neprojdou zátěžovým testem), tohle se mi stalo snad jen u jednoho pc s OCZ Platinium DDR1 (tenkrát prakticky to nejdražší a neprošly ani přes POST, papírově i podle recenzí špičkové paměti s Winbond BH5). Jediné Kingstony pro které bych měl pochopení jsou LoVo, ale ty se snad ani DDR2 nevyráběly ;) Jinak opět kvantita natožpak prodávaná kvantita není argument :p

edit: [OT] Nejsi náhodou "Zubr" z EDčka? [/OT]
Jezevec (607)|18.2.2012 19:28
:) Každý má svého koně :) Souhlasím, že poslední dobou (cca rok-dva) jde kvalita pamětí napříč trhem dolů - s ohledem na masivně klesající ceny pamětí. Výrobci jsou nuceni šetřit. Navíc paměti jsou provozovány v náročnějších podmínkách, takže se nutně projeví jakékoliv ošizení. Je pravda, že nějaké lowcost modely bych nevzal ani do ruky (typicky řada "Blu").

Co se týče kvantity, já to jako argument beru. Nejde o PR - ostatně, viděl jste někdy reklamu na RAMky? Když se na nějakém trhu prodá statisíce modulů nějaké značky, tak nutně budou lidi, kterým to nebude funogvat dobře - a ti se ozvou, ptají se, hledají radu. Ti, kterým to funguje OK - jako např. já, si nikde nestěžují :) A těch je drtivá většina. Počet reklamací na např. Kingston paměti je v globálu opravdu malinký. Samozřejmě, je vyšší u nejlenvějších modelů. Právě zmíněné LoVo, modely pro vodní chlazení nebo T1 patří ale k nejspolehlivějším.
Richmond (8084)|18.2.2012 19:45
No... U mě je všeobecně reklama dost problém, mě zajímají spíš čísla, kvalita/trvanlivost, spokojený já a pak zákazník - když chce Kingstony nebo tak něco tak ho pošlu ke konkurenci ;) Reklamu na Kingston vidím na každém druhém česky mluvícím webu což je pro Kingston z mého hlediska spíš mínus než plus. T1 nejsou bůhvíco, resp. nic víc co by měla v nabídce konkurence bez 7cm heatsinku :rolleyes: Jaktěživ jsem z nich nikdá nedostal to co se starýma OCZ dávám na defaultu bez oc :p

Co si budem povídat, kolikrát se na reklamaci objeví naprosto bezchybný produkt...