reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Výměna Intel Celeron 2GHZ za Intel Pentium 4 2,6GHz

NEO87 (66)|2.10.2008 14:10
budu mít pentium 4 místo celerona a potřebuji vědět jestli to jen vyměním a pojede to že si to bios nastaví sám nebo budu muset se hrabat v biosu a nastavovat jeden říká to druhej zas to tak nevim....děkuji za rady
johny__g (6387)|2.10.2008 14:19
Pokud máš teď nastavené vše na automatiku (vše co se týká procesoru) tak procesory jen vyměníš a pojede to. Jediné co možná bude potřeba, správně nastavit FSB a paměti. Nevím co máš za desku, některé P4 desky mají dokonce ještě jumpery nebo DIP switche pro nastavení frekvence sběrnice a pamětí. Taky bys měl napsat jaké P4 to je, frekvence moc neřekne.
NEO87 (66)|2.10.2008 14:27
[QUOTE=johny__g;166168]Pokud máš teď nastavené vše na automatiku (vše co se týká procesoru) tak procesory jen vyměníš a pojede to. Jediné co možná bude potřeba, správně nastavit FSB a paměti. Nevím co máš za desku, některé P4 desky mají dokonce ještě jumpery nebo DIP switche pro nastavení frekvence sběrnice a pamětí. Taky bys měl napsat jaké P4 to je, frekvence moc neřekne.[/QUOTE]

tak mám desku Shuttle AB60PN - socket 478, a budu mít procesor Intel Pentium 4 2,6GHz, L2 cache 512kB, FSB 800Mhz
johny__g (6387)|2.10.2008 14:43
Tak nejlepší bude se podívat do manuálu k desce a tam je vše popsáno. Obecně - FSB máš teď na 100 MHz, nový CPU má 200, násobič netřeba nastavit, napětí si deska taky detekuje sama. Pokud paměti necháš na automatické nastavení podle SPD, tak ani o ně se starat nemusíš.
NEO87 (66)|2.10.2008 15:02
[QUOTE=johny__g;166178]Tak nejlepší bude se podívat do manuálu k desce a tam je vše popsáno. Obecně - FSB máš teď na 100 MHz, nový CPU má 200, násobič netřeba nastavit, napětí si deska taky detekuje sama. Pokud paměti necháš na automatické nastavení podle SPD, tak ani o ně se starat nemusíš.[/QUOTE]

na 100?a budu mít na 200? budu mít na 800 ne?takže jen vyměnim teda a mělo by to jet?a když to nepojede a dám zpátky muj celeron tak se to vrátí zpět a najede to nebo se to rozhrabe a nenajede...
milinn (50)|2.10.2008 15:26
nejsem v tom zadnej profik, ale to ze pred tim si mel 100MHz FSB tzn ze si mel 400FSB je tam jeste nasobic nebo nevim proste 4x a ted jak budes mit P4 tak ten ma FSB 200 takze x4 to mas tech 800FSB co si tam psal ;)
johny__g (6387)|2.10.2008 15:27
[QUOTE=NEO87;166185]na 100?a budu mít na 200? budu mít na 800 ne?takže jen vyměnim teda a mělo by to jet?a když to nepojede a dám zpátky muj celeron tak se to vrátí zpět a najede to nebo se to rozhrabe a nenajede...[/QUOTE]

100 a 200, fyzicky. P4 má tzv. quad pumped sběrnici, takže po vynásobení budeš na 800 efektivně. Jestli chceš mít úplnou jistotu, tak resetni BIOS, vypni PC, přehoď CPU, zapni PC a na 100 % ti najede.
NEO87 (66)|2.10.2008 15:54
[QUOTE=johny__g;166194]100 a 200, fyzicky. P4 má tzv. quad pumped sběrnici, takže po vynásobení budeš na 800 efektivně. Jestli chceš mít úplnou jistotu, tak resetni BIOS, vypni PC, přehoď CPU, zapni PC a na 100 % ti najede.[/QUOTE]

takže popořadě....restartuju pc resetuju bios a to jak?jak se resetuje bios..přendám procesory a mělo by to fungovat jo vše samo najede a nastaví se automaticky myslíte jo....
milinn (50)|2.10.2008 16:03
reset biosu by se mel delat vypnutim PC ze zakladni desky vyjmutim baterie tej placatej a na desce na par sekund cca 5-10 prehodit jumper z normal na clear cmos a pak to prehodit z5 narves tam zas baterku a mel by bejt resetnutej. radsi pockej az sem nekdo neco napise esi je to dobre ja to totiz jeste nepotreboval :-) a dyztak na co mas google ?:O
johny__g (6387)|2.10.2008 16:07
[QUOTE=NEO87;166203]takže popořadě....restartuju pc resetuju bios a to jak?jak se resetuje bios..přendám procesory a mělo by to fungovat jo vše samo najede a nastaví se automaticky myslíte jo....[/QUOTE]

To seš fakt tak línej si stáhnout ten manuál co sem ti dal link a přečíst si ho? Chápu že někdo se v PC nevyzná, ale všechno má svoje meze. Jinak je to tak jak píše nademnou, vypneš PC, odpojíš napájení (ze zásuvky), vyndáš baterku, počkáš, dáš zpět. S jumperem netřeba něco dělat, pokud vyndáváš baterii.
NEO87 (66)|2.10.2008 16:25
[QUOTE=johny__g;166206]To seš fakt tak línej si stáhnout ten manuál co sem ti dal link a přečíst si ho? Chápu že někdo se v PC nevyzná, ale všechno má svoje meze. Jinak je to tak jak píše nademnou, vypneš PC, odpojíš napájení (ze zásuvky), vyndáš baterku, počkáš, dáš zpět. S jumperem netřeba něco dělat, pokud vyndáváš baterii.[/QUOTE]

díky za radu lidi..mno já jsem pasiv na angličtinu

takže by to mělo takhle jít jo...
Logout (4018)|2.10.2008 17:51
Doporučil bych nejdřív to zkusit bez mazání biosu - při startu se objeví jakou má procesor frekvenci. Pokud bude 2.6Ghz, tak nemusíš dělat nic, v opačnym případě vymazat bios - ale pak do něj musíš vlýzt (klávesou del při startu) a dát load optimized defaults. Jinak tam budou některý věci nastavený divně.
NEO87 (66)|2.10.2008 19:47
[QUOTE=Logout;166227]Doporučil bych nejdřív to zkusit bez mazání biosu - při startu se objeví jakou má procesor frekvenci. Pokud bude 2.6Ghz, tak nemusíš dělat nic, v opačnym případě vymazat bios - ale pak do něj musíš vlýzt (klávesou del při startu) a dát load optimized defaults. Jinak tam budou některý věci nastavený divně.[/QUOTE]

jak mazání....reset ne snad....proč bych to mazal?zresetuju to a nechám to tak jak ste poradili
Logout (4018)|2.10.2008 19:58
Mazáním biosu jsem myslel mazání CMOSKy. Resetování cmosky totiž je ve skutečnosti vymazání, bios pak do ní nahraje nějaký defaultní hodnoty, většinou však ne moc optimální (např. co se týče módu integrovaných periferií, u starších procesorů nastavení L2 a L3 cache, časování pamětí apod.). Takže pokud BIOSu moc nerozumíš, tak je lepší to nejdřív zkusit rozběhnout s těma hodnotama, co máš v CMOSCe teď, protože budou s velkou jistotou lepší, než co Ti tam po restartu (smazání) cmosky nastaví bios.
NEO87 (66)|2.10.2008 20:39
[QUOTE=Logout;166276]Mazáním biosu jsem myslel mazání CMOSKy. Resetování cmosky totiž je ve skutečnosti vymazání, bios pak do ní nahraje nějaký defaultní hodnoty, většinou však ne moc optimální (např. co se týče módu integrovaných periferií, u starších procesorů nastavení L2 a L3 cache, časování pamětí apod.). Takže pokud BIOSu moc nerozumíš, tak je lepší to nejdřív zkusit rozběhnout s těma hodnotama, co máš v CMOSCe teď, protože budou s velkou jistotou lepší, než co Ti tam po restartu (smazání) cmosky nastaví bios.[/QUOTE]

jj někdo ale říkal že se mi to nemusí rozběhnout....že se tam musí stejně něco nastavit....fakt nevim no...zejtra mi přijde procesor....zatim mám ten zdroj LC 350W a na reklamaci Eurocase 450W ten m izas zasekával grafiku...já tomu nerozumněl tak jsem si ho koupil no...teď si koupim Fortron 400W 60GLN
Logout (4018)|2.10.2008 21:10
No IMHO když se nerozběhne, tak je teprvr čas restartovat CMOSKu (když PC nenaběhne, nic se nestane, prostě ho vypneš, restartneš cmosku, a je to).
Ten EC, pokud Ti ho opravěj, by moh stačit, za podmínky, že ho do dvou let vyměníš a budeš ho považovat za 350W zdroj (tzn. radši na něj nevěšet nějakou hladovou grafiku).
NEO87 (66)|2.10.2008 21:27
[QUOTE=Logout;166303]No IMHO když se nerozběhne, tak je teprvr čas restartovat CMOSKu (když PC nenaběhne, nic se nestane, prostě ho vypneš, restartneš cmosku, a je to).
Ten EC, pokud Ti ho opravěj, by moh stačit, za podmínky, že ho do dvou let vyměníš a budeš ho považovat za 350W zdroj (tzn. radši na něj nevěšet nějakou hladovou grafiku).[/QUOTE]

no grafiku mám HD 3850 512, 256bit

ten LC myslíte že stačit nebude?mno snad vydrží zatim než mi ho vyreklamujou a vrátí prachy tak koupim ten Fortron
Logout (4018)|2.10.2008 21:40
Jako nouzovka jo. Nevim teda, jestli bych hrál hry - obzvlášť pak s tim 2.6Ghz. No asi nějkakej čas jo, ale nezatěžovat dlouho a opravdu vyměnit při nejbližší příležitosti. 14 dní by přežít snad moh :-)

PS: A seš si jistej, že Ti vrátěj prachy, dost často daj jen novej zdroj.....
NEO87 (66)|2.10.2008 22:01
[QUOTE=Logout;166317]Jako nouzovka jo. Nevim teda, jestli bych hrál hry - obzvlášť pak s tim 2.6Ghz. No asi nějkakej čas jo, ale nezatěžovat dlouho a opravdu vyměnit při nejbližší příležitosti. 14 dní by přežít snad moh :-)

PS: A seš si jistej, že Ti vrátěj prachy, dost často daj jen novej zdroj.....[/QUOTE]

no to právě nevim....ten Eurocase nevim co by vydržel sice je to 450W ale kdybych ho měl často puštěnej přes den a i by jel někdy v noci tak nevim tenhle LC 350W ATX co mám to vše zatim vydržel 2 roky
Logout (4018)|3.10.2008 09:04
LC je kvality podobné eurocase.
Dost velkej problém lowend zdrojů jsou mj. kondenzátory pochybný kvality, který časem degradujou. Takže ty dva roky u LC je akorát čas, kdy by bylo dobrý ho vyměnit - a stejně pak s případnym EC, jestli ti zůstane - dva roky dobrý, ale dýl bych se bál...
NEO87 (66)|3.10.2008 09:14
[QUOTE=Logout;166386]LC je kvality podobné eurocase.
Dost velkej problém lowend zdrojů jsou mj. kondenzátory pochybný kvality, který časem degradujou. Takže ty dva roky u LC je akorát čas, kdy by bylo dobrý ho vyměnit - a stejně pak s případnym EC, jestli ti zůstane - dva roky dobrý, ale dýl bych se bál...[/QUOTE]

nejsou ty eurocase pochybný se bojim to nechat přes noc aby mi to neshořelo celý pc....jestli maji vůbec nějakou ochranu...
johny__g (6387)|3.10.2008 13:40
Nejsou žádnej zázrak ale ve spoustě kancl PC (rozuměj s malou spotřebou) vydrží řadu let bez problémů. Takže i ten cos koupil nějaký čas pojede s celkem malým rizikem že se něco posere. Ochrany mají také, musí splňovat specifikace. Myslím že jsi něco říkal o novém PC na jaře, do té doby s ním vydržíš a pak to stejně celé prodáš.
Když ti PC jede přes noc tak se grafika i procesor stejně flákají, spotřeba je nízká a i nároky na zdroj, takže není pravděpodobné že se něco v tuhle dobu stane.
cool.user (2822)|3.10.2008 13:53
neo87, hele co kdybys fakt prestal blbnout a zacal nas poslouchat konecne?

provozovat 3850 agp a p4 2,8ghz je blbost. Ta karta bude mega brzdena tim cpu. radsi ju prodej dokud muzes, respektive dokud ma nejakou cenu a vrat se znova k te x1650 nebo cos to mel, pripadne ji kup nejakou z bazace. Tohle co chces delat je blbost prvni tridy, pac na jare tu 3850 stejnak prodas, ale s nejvetsi pravdepodobnosti jeste levneji nez za kolik bys ju prodal ted.

Jako je to tvuj boj, ale kdybys nas zacal poslouchat prestal delat blbosti tak si z tech penez cos utratil za projekt "3850 agp" mohl mi uz davno pulku novyho pc...
NEO87 (66)|3.10.2008 14:28
[QUOTE=cool.user;166457]neo87, hele co kdybys fakt prestal blbnout a zacal nas poslouchat konecne?

provozovat 3850 agp a p4 2,8ghz je blbost. Ta karta bude mega brzdena tim cpu. radsi ju prodej dokud muzes, respektive dokud ma nejakou cenu a vrat se znova k te x1650 nebo cos to mel, pripadne ji kup nejakou z bazace. Tohle co chces delat je blbost prvni tridy, pac na jare tu 3850 stejnak prodas, ale s nejvetsi pravdepodobnosti jeste levneji nez za kolik bys ju prodal ted.

Jako je to tvuj boj, ale kdybys nas zacal poslouchat prestal delat blbosti tak si z tech penez cos utratil za projekt "3850 agp" mohl mi uz davno pulku novyho pc...[/QUOTE]

tak jsem to tam dal..mám to na 2.8GHz a crysis mi jede krásně s vyhlazováním 8x někdy se mírně sekne jinak čistá hra....takže se nic nebrzí...jsem spokojenej....a procesor mi najel hned jen jsem ho přehodil....ještě tam dám ten zdroj a je vše OK
cool.user (2822)|3.10.2008 14:30
[QUOTE=NEO87;166474]tak jsem to tam dal..mám to na 2.8GHz a crysis mi jede krásně s vyhlazováním 8x někdy se mírně sekne jinak čistá hra....takže se nic nebrzí...jsem spokojenej....a procesor mi najel hned jen jsem ho přehodil....ještě tam dám ten zdroj a je vše OK[/QUOTE]
Jo jo, to ti bastime... :rolleyes:
NEO87 (66)|3.10.2008 14:31
[QUOTE=cool.user;166476]Jo jo, to ti bastime... :rolleyes:[/QUOTE]

nevim proč bych to tady říkal schválně....prostě mi jede v pohodě...a je to...jinak díky za rady...mějte se lidi
johny__g (6387)|3.10.2008 14:58
[QUOTE=cool.user;166476]Jo jo, to ti bastime... :rolleyes:[/QUOTE]

Věřím že po výměně Celerona za P4 se mu ten výkon ve hrách zvedl opravdu znatelně, i když pořád ta karta nejede naplno. Celeron Northwood je na hry až neuvěřitelně pomalý procesor. To FAA 8x je asi nějaká blbost, navíc nepíše jaké detaily a rozlišení, ale určitě to teď pojede mnohem líp. Hlavně že je spokojený.
cool.user (2822)|3.10.2008 15:00
[QUOTE=johny__g;166485]Věřím že po výměně Celerona za P4 se mu ten výkon ve hrách zvedl opravdu znatelně, i když pořád ta karta nejede naplno. Celeron Northwood je na hry až neuvěřitelně pomalý procesor. To FAA 8x je asi nějaká blbost, navíc nepíše jaké detaily a rozlišení, ale určitě to teď pojede mnohem líp. Hlavně že je spokojený.[/QUOTE]

Ja nerikam ze mu to nejede, ale neverim tomu ze to jede s rozumnyma detailama v rozumnem rozliseni s rozumnym fps. Navic vim jak jelo crysis na a64 3000+ a 3650 a uz jen z toho duvodu si dovolim pochybovat o hratelnosti na teto vyrazne slabsi sestave (krom grafiky teda)