reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Studentský notebook do 20tisíc

Farrly (30)|4.9.2008 16:37
Dobrý den, potřeboval bych poradit s výděrem notebooku do 20 tisíc Nevím zda by bylo lepší mít 13" nebo 15" ale chtěl bych aby měl aspon trochu pěkný vzhled a solidní výdrž výkonově by taky nemusel být šněk, ale na grafice mi nezáleží (může být integrovaná) tady bych dal přednost výdrži.
Mockrát děkuji za vaše doporučení já jsem si zatím našel tyhle notebooky co na ně říkáte ?

Toshiba Satellite Pro U400
Dell Vostro 1310
ASUS F9E-2P231E
Lenovo ThinkPad R61
Acer aspire 5920G
Salamander (6177)|4.9.2008 16:45
No, pokud chces kvalitni notebook, tak Acer rozhodne neber, spis bych to videl na rozhodovani mezi Dellem - kvuli NBD zaruce a Lenovem, ktere ma vynikajici konstrukci.
Osobne bych se priklonil spis k Lenovu :thumb
Farrly (30)|4.9.2008 18:15
[QUOTE=Salamander;158613]No, pokud chces kvalitni notebook, tak Acer rozhodne neber, spis bych to videl na rozhodovani mezi Dellem - kvuli NBD zaruce a Lenovem, ktere ma vynikajici konstrukci.
Osobne bych se priklonil spis k Lenovu :thumb[/QUOTE]

Ok Acer raději vyřazuju, sice se mi líbil jeho design atp. ale po přečtení jedné stránky topicu Zkušenosti s Acerem raději od této značky raději rychle upouštím.....
Osobně bych se také mírně přiklonil Lenovu ale moc se mi nelíbí vzhledově a tak bych se chtěl zeptat jestli bys šel popř krom Dellu i do MSI ?
Salamander (6177)|4.9.2008 18:47
[QUOTE=Farrly;158628]Ok Acer raději vyřazuju, sice se mi líbil jeho design atp. ale po přečtení jedné stránky topicu Zkušenosti s Acerem raději od této značky raději rychle upouštím.....
Osobně bych se také mírně přiklonil Lenovu ale moc se mi nelíbí vzhledově a tak bych se chtěl zeptat jestli bys šel popř krom Dellu i do MSI ?[/QUOTE]

No, osobne vlastnim Dell XPS M1330 a jsem vcelku spokojeny, takze asi tak.
MSI bych radil kvalitou spis k tomu Aceru nebo Asusu, proste nic moc.
Je pravda, ze Lenovo nema moc pritazlivy design, ale ma par vyhod - zlodejum nepadne do oka (cim hezci, tim bude urcite lepsi :D) a navic jeho konstrukce vyborne chrani komponenty.
JEstli ho budes casto nekam nosit, moc bych se nerozmyslel, vem Lenovo, budes s nim 100% spokojeny :thumb
Farrly (30)|4.9.2008 21:32
[QUOTE=Salamander;158634]No, osobne vlastnim Dell XPS M1330 a jsem vcelku spokojeny, takze asi tak.
MSI bych radil kvalitou spis k tomu Aceru nebo Asusu, proste nic moc.
Je pravda, ze Lenovo nema moc pritazlivy design, ale ma par vyhod - zlodejum nepadne do oka (cim hezci, tim bude urcite lepsi :D) a navic jeho konstrukce vyborne chrani komponenty.
JEstli ho budes casto nekam nosit, moc bych se nerozmyslel, vem Lenovo, budes s nim 100% spokojeny :thumb[/QUOTE]

OK, takže díky za radu ;) doufám jen, že bude vypadat aspon trochu ok a nebude dělat ostudu...přeci jen by mohl být trochu reprezentativní, ale když už nic, tak aspoň dlouho vydrží a to se cení :)
Magnatt (145)|4.9.2008 21:42
Také upřednostňuji Lenovo, má i skvělou SW výbavu od IBM, jinak proč máš v nadpisu NTB do 20k, když R61 stojí více, tedy aspoň, co jsem koukal na CZC. Jinak upřednostňuji mobilní/ integrované grafiky od ATI jako třeba u modelu R500.
mstejska (2912)|5.9.2008 09:10
Pozor na doplnkovy soft do IBM (ty utility navic)Myslym ze je az moc prebujely. Zvlast Rescue & Recovery. Jinak NB samotne jsou dobre. Ale za 20 tisic nemuzes cekat kvalitu. Zvlast od znacky jako je LENOVO (IBM). Za znacku se proste plati. Ve stejne cenove kategorii bude lenovo vzdy hure vybaveno nez konkurence. Ale je kvalitnejsi (Aspon se to rika).
Farrly (30)|5.9.2008 14:28
[QUOTE=Magnatt;158682]Také upřednostňuji Lenovo, má i skvělou SW výbavu od IBM, jinak proč máš v nadpisu NTB do 20k, když R61 stojí více, tedy aspoň, co jsem koukal na CZC. Jinak upřednostňuji mobilní/ integrované grafiky od ATI jako třeba u modelu R500.[/QUOTE]
No když si ho dáš do seznamu tak ti najde několik obchodů kde se dá sehnat pod 20k :) a o grafický výkon mi nejde takže bych asi zůstal u té R61 pokud se v ničem jiném od sebe nějak drasticky neliší což se mi nezdá.

[QUOTE=Magnatt;158682]Pozor na doplnkovy soft do IBM (ty utility navic)Myslym ze je az moc prebujely. Zvlast Rescue & Recovery. Jinak NB samotne jsou dobre. Ale za 20 tisic nemuzes cekat kvalitu. Zvlast od znacky jako je LENOVO (IBM). Za znacku se proste plati. Ve stejne cenove kategorii bude lenovo vzdy hure vybaveno nez konkurence. Ale je kvalitnejsi (Aspon se to rika).[/QUOTE]

Mohl bys to více specifikovat pls ? Nejde mi o to, aby to bylo za daný prachy nejvýnonější, ale aby to nebylo jak u Aceru že se po 6ti měsících začne nejak sloupávat barva nebo to budu 100x posílat na reklamačku atp. samozřejmě že by to nemuselo najíždět půl hodiny a jen otevření prohlížeče dalších 10minut, ale to doufám nehrozí. BTW protiřečíš si ohledně té kvality ;)
mstejska (2912)|5.9.2008 15:13
No staci kdyz si v nejakem obchode seradis NB podle ceny. A to co ma Acer za 20000 urcite nema Lenovo za 20000. Myslim tim lepsi ram, cpu, grafika. Ale Lenovo ma zase lepsi display, zpracovani, telo. Tak si vyber. Mam doma 2,5 roku stary acer TM4402 a v praci delam na novem Lenovu T61. Nemyslim si ze acer by byl az tak spatna znacka. (Zalezi ale asi kus od kusu)
Farrly (30)|5.9.2008 15:41
[QUOTE=mstejska;158835]No staci kdyz si v nejakem obchode seradis NB podle ceny. A to co ma Acer za 20000 urcite nema Lenovo za 20000. Myslim tim lepsi ram, cpu, grafika. Ale Lenovo ma zase lepsi display, zpracovani, telo. Tak si vyber. Mam doma 2,5 roku stary acer TM4402 a v praci delam na novem Lenovu T61. Nemyslim si ze acer by byl az tak spatna znacka. (Zalezi ale asi kus od kusu)[/QUOTE]

To je mi jasný ;) ale s tím jak se tady mluví o Aceru a jeho "kvalitách" bych dal přednost raději tomu Lenovu na které jsem neslyšel nějaké stížnosti spíš naopak :)
Pokud se teda nenajde ještě něco jiného co by zde ještě nebylo zminováno.....
Nepi (26)|5.9.2008 15:47
Z těch co jsi psal bych bral toho della nebo lenovo. Spíš asi dell - konfigurace i cena přibližně stejná, pro většinu lidí příjemnější vzhled ( záleží na vkusu ), o něco menší váha, možnost koupě přímo s win xp a hlavně nbd záruka na 3 roky v ceně.