reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

zrušení automatického přihlašování uživatele

haniccka (77)|6.1.2010 07:25
Dá se někde v nastavení zrušit automatické přihlašování uživatele? Instalovala jsem program pro provoz terminálů připojených k pc a během instalace po mně chtěl program heslo admina a teď pokaždé když zapnu pc, tak automaticky najede profil admina. Program jsem už odinstalovala, ale problém přetrvává. A protože uživatel nepracuje pod adminem, ale pod svým profilem, tak musí každé ráno se odhlásit a přihlásit. Což je dost otravné. Dá se někde zjistit a opravit toto? OS je Win XP pro. HW pc není v tomto případě důležitý ...
mstejska (2912)|6.1.2010 07:30
Běž do správce učtů (uživatelů) => záložka Advanced => tlačítko Advanced a tam nastav heslo
hl.hl (1387)|6.1.2010 07:38
Mas s tim nejaky problem to odstranit? Jinak nechapu proc se ptas na takovou ptakovinu a zasiras forum takovyma otazkama. Zkus jednou myslet, pouzit internetovy prohlizec, napsat tam http://www.google.cz, dat enter a do vyhledavaciho pole zadat napriklad: automaticke prihlaseni windows
A ono ti vypadne asi tak milion odkazu jak se to nastavuje.
Prvni odkaz je treba toto a staci udelat opacny postup: http://www.tiparna.cz/2006100022-ms-windows-xp-automaticke-prihlaseni-do-windows-xp.html

P.S. A nemyslim to nijak zle. Sam pouzivam vyhledavani na netu mnohokrat za den a chce se to jen zamyslet, co zadat k vyhledani
petr.svec (320)|6.1.2010 08:15
no dobrý chlapci... ale až na to že se ptala na to, jak zrušit automatické přihlášení admina...

aby ho nemusela odhlašovat a mohla se přímo přihlásit jako uživatel :o)

takže o heslo admina tu fakt nejde

nicméně... otázkou je zda to rozchodíš... protože mě po instalaci podobného programu windowsy absolutně zrušili funkci automatického přihlášení... tj. mám opačný problém nelze aktivovat a musím se vždy prihlásit :(

takže ti nakonec nezbyte nic jiného než přeinstalování windows

PS: můžeš to zkusit vypnout při startu windows (ihned po bootu) mačkej F8 a až se ti zobrazí menu se startem windows, tak jedna z položek je vypnout/zapnout automatické přihlášení uživatele
hl.hl (1387)|6.1.2010 08:27
[quote=petr.svec;334614]no dobrý chlapci... ale až na to že se ptala na to, jak zrušit automatické přihlášení admina...

aby ho nemusela odhlašovat a mohla se přímo přihlásit jako uživatel :o)

takže o heslo admina tu fakt nejde

nicméně... otázkou je zda to rozchodíš... protože mě po instalaci podobného programu windowsy absolutně zrušili funkci automatického přihlášení... tj. mám opačný problém nelze aktivovat a musím se vždy prihlásit :(

takže ti nakonec nezbyte nic jiného než přeinstalování windows

PS: můžeš to zkusit vypnout při startu windows (ihned po bootu) mačkej F8 a až se ti zobrazí menu se startem windows, tak jedna z položek je vypnout/zapnout automatické přihlášení uživatele[/quote]


Kdyby jsi se alespon podival na ten odkaz co jsem dal, tak je to tam popsane jak zadat jmeno ktere se ma prihlasit. A o tom googlu to porad plati.
pas!k (3765)|6.1.2010 09:21
Muzes sem hodit screen z tohoto klice registru ?

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon

[quote=hl.hl;334605]Mas s tim nejaky problem to odstranit? Jinak nechapu proc se ptas na takovou ptakovinu a zasiras forum takovyma otazkama. Zkus jednou myslet, pouzit internetovy prohlizec, napsat tam http://www.google.cz, dat enter a do vyhledavaciho pole zadat napriklad: automaticke prihlaseni windows
A ono ti vypadne asi tak milion odkazu jak se to nastavuje.
[/quote]

Trosku prehnana reakce ne? Nerikam ze by lidi nemeli pouzivat google to rozhodne ano ale kdyz se podivas na nektere sve zalozene temata je jich tam taky par ktery resi google takze nez clovek zacne pouzivat ostre vyrazy mel by se zamyslet sam nad sebou :shut
hl.hl (1387)|6.1.2010 10:38
[quote=pas!k;334628]Muzes sem hodit screen z tohoto klice registru ?

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon



Trosku prehnana reakce ne? Nerikam ze by lidi nemeli pouzivat google to rozhodne ano ale kdyz se podivas na nektere sve zalozene temata je jich tam taky par ktery resi google takze nez clovek zacne pouzivat ostre vyrazy mel by se zamyslet sam nad sebou :shut[/quote]

Ja myslim, ze to az zas tak prehnana reakce neni. Jak jinak naucit haniccku pouzivat googla. Mimochodem, muzes me dat odkazy na ty temata ktera jsem zalozil a mel jsem pouzit prvne googla? Protoze si nejsem vedom, kdy bych nejprve nehledal a pak se neptal. Ale az kdyz jsem nic nenasel nebo nebyl podle nalezeneho uspesny. A haniccka (pokud teda nemela problem a ja se na to ptal) tak evidentne problem resila jen tak, ze napsala dotaz sem.
EditorPO (2819)|6.1.2010 11:45
Start > spustit > control userpasswords2

zvyrazni (klikni na) Administrator a zaskrtni




[quote=hl.hl;334644]Ja myslim, ze to az zas tak prehnana reakce neni. [/quote]
Klidek, aj pre takychto userov je toto forum. A dost OT, lebo to tu nejaky mod zamkne a haniccka sa nic nedozvie. Casto pises uplne zbytocne a zacinas sa radit medzi posthunterov. Pis len ked mas konkretnu radu. Mudrovat dokaze kazdy.
haniccka (77)|6.1.2010 12:02
díky všem za rady, problém vyřešen. Omlouvám se za zasírání fora, ale nejspíš jsem na googlu nesprávně uváděla definici problému. proto jsem psala sem .. budu se snažit sem chodit co nejméně, snad se mi zadaří. Tak nějak jsem doufala, že tu radíte rádi, ale chápu, že "ptákoviny" se vám řešit nechce. Tak ještě jednou díky všem... hlavně EditorPO :) .. jeho rada zabrala .. ono dokud člověk poprvé něco nepoužije, tak prostě neví .. a když neví, tak se zeptá.. nikdo není dokonalý ...ani já ne.

vzkaz pro hl.hl. - i tobě děkuju za radu, chápu, že tě stupidní otázky musí štvát, omlouvám se pokud jsem ti pokazila ráno.. Ale třeba se to tu bude hodit i někomu jinému
EditorPO (2819)|6.1.2010 12:05
[quote=haniccka;334666]díky všem za rady, problém vyřešen. Omlouvám se za zasírání fora, ale nejspíš jsem na googlu nesprávně uváděla definici problému. proto jsem psala sem .. budu se snažit sem chodit co nejméně, snad se mi zadaří. Tak nějak jsem doufala, že tu radíte rádi, ale chápu, že "ptákoviny" se vám řešit nechce. Tak ještě jednou díky všem...[/quote]

Ako vyrieseny?

A kludne sem chod aj nadalej, nedaj sa niektorymi znechutit ;)
Logout (4018)|6.1.2010 12:32
Jojo, neboj se sem chodit - ono je to často tak, že člověk přežije pět naprosto "debilních" dotazů, např:
https://www.svethardware.cz/forum/showthread.php?t=43378
a pak to slízne dotaz vcelku rozumnej.

Proti podobnejm reakcím je nejlepčí prevence v tom, že napíšeš, jak ses už snažila najít řešení.
pas!k (3765)|6.1.2010 12:47
[quote=haniccka;334666] budu se snažit sem chodit co nejméně, snad se mi zadaří.[/quote]

Hele nemuzes hodnoti cele forum dle jednoho postu .. vetsina lidi to neresi a kdyz vi tak poradi ..
hl.hl (1387)|6.1.2010 13:23
Na zaver bych se chtel omluvit vsem kterych se to nejak dotklo. A jeste par vysvetleni pripisu.

[quote=EditorPO;334661] zacinas sa radit medzi posthunterov. Pis len ked mas konkretnu radu. Mudrovat dokaze kazdy.[/quote]

Pokud sis nejak nevsiml, tak jsem napsal do meho prvniho prispevku konkretni odkaz na konkretni radu. Tak nechapu tve vyse uvedene vytky. Viz" http://www.tiparna.cz/2006100022-ms-windows-xp-automaticke-prihlaseni-do-windows-xp.html a dokonce jsem i napsal hanicce co presne ma zadat do googlu pro nalezeni reseni.


[quote=haniccka;334666]díky všem za rady, problém vyřešen. Omlouvám se za zasírání fora, ale nejspíš jsem na googlu nesprávně uváděla definici problému. proto jsem psala sem .. budu se snažit sem chodit co nejméně, snad se mi zadaří. Tak nějak jsem doufala, že tu radíte rádi, ale chápu, že "ptákoviny" se vám řešit nechce. Tak ještě jednou díky všem... hlavně EditorPO :) .. jeho rada zabrala .. ono dokud člověk poprvé něco nepoužije, tak prostě neví .. a když neví, tak se zeptá.. nikdo není dokonalý ...ani já ne.

vzkaz pro hl.hl. - i tobě děkuju za radu, chápu, že tě stupidní otázky musí štvát, omlouvám se pokud jsem ti pokazila ráno.. Ale třeba se to tu bude hodit i někomu jinému[/quote]

Omlouvat se nemusis, omlouvam se ja. Akorat me u tak jednoducheho dotazu nenapadlo, ze nekdo nedokaze slozit patricny dotaz pro googla. Ale je fakt, ze to rikam deckam kazdou chvilku, ze neni dulezite mnoho veci vedet, ale je potreba se soustredit na to vyhledani a nadefinovani hledane fraze je zaklad.


[quote=Logout;334682]Proti podobnejm reakcím je nejlepčí prevence v tom, že napíšeš, jak ses už snažila najít řešení.[/quote]

Jj souhlas, asi bych v takovem pripade reagoval jinak.




Mejte se krasne.