reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

problém se sestavou, prosím o radu

Leroj (271)|18.2.2010 11:13
tak tady mám od kolegy tuto sestavu s Win XP Pro:
A-Data Vitesta EE 4GB (kit 2x 2GB) 800+ MHz
Arctic-Cooling Freezer 7 Pro
Corsair Power Supply VX450 450W
Gainward 9800GTX+ 512MB DDR3 9535
Gigabyte GA-EP43-DS3 (rev.1.0)
Intel Core 2 Duo E8400 BOX
- po zapnutí normálně najíždí a po projetí obrazovky s logem Win zmizí obraz a dál už to nevede... počítač normálně jede dál /podle zvuku/.
napájení jsem zkontroloval, vše OK, takže bych to tipoval v první řadě na grafiku -

je tato úvaha správná, nebo jsem vedle ? Taky mě napad zdroj, ale to se mi nezdá...
Zítra vyzkouším grafiku u sebe, ale zajímá mě, jestli se ubírám správnou cestou...
Sikil79 (429)|18.2.2010 11:17
Zkus nouzový režim. Pokud naběhne odinstaluj drivery GK a restartuj. Pak je nainstaluj znova.
Leroj (271)|18.2.2010 11:58
díky!
do win v nouzi jsem se teď dostal, ale nemám čas, pokračování zítra, odcházím...
speedsnail (4876)|18.2.2010 12:04
Problém může být i v tom, že někdo nastavil (nebo se nějak nastavilo) rozlišení které monitor nepodporuje. Proto obraz zmizí. Přes ten nouzový režim by neměl být ty drivery reinstallovat a tak to opravit.
Leroj (271)|20.2.2010 14:40
vyřešeno, díky za nakopnutí - na tohle jsem měl přijít sám, holt jak jsem starej tak jsem blbej :rolleyes:
problém byl ale v tom, že comp původně nenajížděl vůbec, až po vyčištění a šachování s kabelama se trochu rozhýbal, takže SW závada mě nenapadla a byl bych schopen vše rozházet.

a pro zajímavost: z majitele vylezlo, že mu občas nějak blbnul a že pomáhal mírný úder - no a jak se to zhoršovalo, tak údery sílily a nakonec do něj kopal, takže např. fan na chl. procáku visel už jen silou vůle/:D
Sikil79 (429)|20.2.2010 18:47
[quote=Leroj;351223]a pro zajímavost: z majitele vylezlo, že mu občas nějak blbnul a že pomáhal mírný úder - no a jak se to zhoršovalo, tak údery sílily a nakonec do něj kopal, takže např. fan na chl. procáku visel už jen silou vůle/:D[/quote]

Majitel je zřejmě problematiky PC znalý...:D

speedsnail, Leroj: Dík za RB chlapi.