reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Velká myš na práci

johny__g (6387)|9.9.2010 11:25
Vybírám si novou pracovní myš a nemůžu se rozhodnout. Moje požadavky:

1) Velká. Něco jako MX510/518, tu mám a je celkem dobrá. Na délku aspoň 13 cm.
2) USB
3) Dvě programovatelná boční tlačítka
4) Krokovací kolečko, ale ne moc tuhé.
5) Slušné zpracování a ceno do těch 900,-.

Co jsem zatím vybral: MX518 - zatím favorit. Dost ale uvažuju i o Microsoft Intellimouse Explorer 3.0, tvar mi přijde ještě lepší než u Logitechu, zase jsem četl že kvalita bočních tlačítek je horší.
Kdyby měl někdo další tip, nebo jakýkoli postřeh, budu rád.

A kdyby někdo věděl o myši s parametry výše, ale bezdrát s malým vysílačem, takovým co se nemusí z USB vyndávat, budu ještě raději. Ale myslím že taková myš neexistuje. Díky.
Jeff Brawo (109)|9.9.2010 11:35
IE3 mám v práci, MX518 doma.

Když to porovnám, tak spokojenost zůstala doma. U mě je větší pohodlí prostě na té MXce.

Boční tlačítka na IE3 - jsou vetší a takový vrklavý (což ničemu nevadí), ale jak sou vetší, tak se mi stává po zvyku z MX, že je zmáčknu, což kolikrát u prohlížeče n...

Ruka jak lopata. :D
mech13 (5526)|9.9.2010 12:23
Ja zase praktikuju IE3 a lepsi mys si proste neumim predstavit... mozna tak byt bezdrat s miniprijmacem:D

Bocni tlacitka maji vetsi vuli, ale neni to ani tak chyba jako vlastnost (nemysleno ironicky). Stejne tak scrool pri zurivem scroolovani vydava zvuky jak kdyz v -15°C startujes stare diesel.

Ale pokud to nejsou vylozene veci, ktere by ti vadily, tak si na to zvyknes a za par tydnu pro tebe mys bez traktorovyho zvuku nebude mys:D

Chce to proste vyzkouset a uvidis jak ti bude sedet, idealne i na par dni od nekoho znamyho pujcit at zjistis co v ni poradne je

+MS SW na nastaveni tlacitek a nahrani maker mi neprijde marny...
Dojigiri (1629)|9.9.2010 14:09
Podle popisu má ta MS myš kolečko s plynulým pohybem, stejně jako snad všechny ostatní MS myši (jednu MS myš mám doma a ten plynulej pohyb bez krokování mi vadí docela dost, nemám zpětnou vazbu o kolik jsem otočil).

Jinak nedávno jsem kupoval taky MX518 (jakožto v podstatě odpovídající alternativu starý MX500 kterou už mám 5 let a je stále funkční - ale potřeboval jsem myš do práce tak proběhl její přesun a doma výměna za novou) a jsem s tou myší velmi spokojen :thumb
mech13 (5526)|9.9.2010 14:53
[quote=Dojigiri;401332]Podle popisu má ta MS myš kolečko s plynulým pohybem[/quote]

To bude nejspíš chyba popisku, z asi 4 IE3 co jsem viděl neměla plynulý scrool ani jedna, při scroolovaní pěkně drncá a rachotí:)

(a ani žádnou jinou MS myš s plynulým scroolem jsem neviěl - kuličková intellimouse, wheel mouse optical, base mouse, IE3)
Jeff Brawo (109)|9.9.2010 15:17
ano, i moje MS myši měly vždy "krokové" kolečko
Dojigiri (1629)|9.9.2010 15:58
Aha, tak to jo ... ta moje má zrovna plynulej (Wireless Laser Mouse 8000) a někde jsem četl že myši od MS to mívají poměrně často.
johny__g (6387)|9.9.2010 21:49
Tak díky všem, zatím asi vede Logitech, ale zkusím si někde sehnat a ochytat tu MS krysu.
robky (3195)|10.9.2010 07:07
Skús si ošahať sidewinder X5 .... má cca 13cm a na moju tlapu je celkom v pohode .... samozrejme nie každému vyhovuje tvarom, ale za skúšku nič nedáš .....aj rachtiace koliečko má, je to zrejme vlastnosť MS myší:notsure
johny__g (6387)|10.9.2010 09:36
[quote=robky;401518]Skús si ošahať sidewinder X5 .... má cca 13cm a na moju tlapu je celkom v pohode .... samozrejme nie každému vyhovuje tvarom, ale za skúšku nič nedáš .....aj rachtiace koliečko má, je to zrejme vlastnosť MS myší:notsure[/quote]

Díky, tahle mě nenapadla, sice jaksi hranatá ale na druhý pohled nevypadá zle, možná by se držela dobře. Dokonce jsem ji našel za dobrou cenu.
lexxxa (714)|11.9.2010 12:46
Steelseries IKARI optical,delka 135 mm-opravdu velka mys-kdysi se prodavala okolo 1600,- dneska se da poridit okolo 900,-:thumb-ma 2 bocni programovatelna tlacitka-400 az 1600 DPI

cefallu (72)|14.1.2011 15:19
Zdravím,

nechtěl jsem zakládat nové téma.. mám podobný dotaz:

měl jsem levnou myš od A4tech, která dosloužila (3 roky v provozu)

plánuju koupit novou, uvažoval o kvalitnější -koukal jsem i na některou z těch myší co jsou rozebrány výše - se mi líbí pro velikost.. ale na FPS střílečky to nevyužiju a na občasné CStrike po LANu je to pro mě zbytečnost..

..vrátil jsem se tedy zpět k A4tech a napadlo mě koupit tuto

nemá onu myšku někdo doma? jaká je? chci myš k notebooku - dráty mi nevadí, dělám hlavně v CADech (Auto,Archi)
okolí mi doporučovalo Logitech, ale v ceně kolem 400 Kč jsem podobnou A4tech X-738K nenašel.. vím, že v téhle cenové kategorii to je asi prašť nebo uhoď, ale stejně ,) a když už tu máme fórum, proč se nezeptat..

díky za případné názory a podněty!