reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Začnou se točit větráčky a PC se po 5 vteřinách vypne

TondaBobr (37)|28.9.2010 16:15
Ahoj všichni, mám takový problém. Pustím PC, roztočí se větrák na procesoru, i grafárna, ale pak se počítač vypne. CMOS jsem resetoval, zdroj jsem zkoušel i jinej(slabší), stávalo se mi to předevčírem a pak najednou to nabíhalo normálně, akorát byla BSoD při logu Windows (jak je tam ta lištička, mám XP home), ale v nouzovým režimu vše jelo normál. Mám Asus M2N-SLI Deluxe, AMD Athlon 64 3800+ a LEADTEK PX7950GT, 4GB ram od kingstonu, po 1GB. Zkoušel jsem měnit paměti, ale nic. Problém je, že jestli to je deskou, tak se nikde už moc neprodává AM2 socket... Předem díky všem za pomoc!
johny__g (6387)|28.9.2010 16:34
Jaký zdroj máš a s jakým jsi to zkoušel (ten slabší)?
Richmond (8084)|28.9.2010 17:05
Problém bych viděl ve zdroji (mrkni do manuálu na specifikaci zdroje a porovnej s tím co máš připojenýho) ;) Zrovna M2Nxxx jsou desky, které vyžadovali ATX v2.x zdroje...
TondaBobr (37)|28.9.2010 22:38
Tak tohle je moje sestava, plus 2giga stejný RAM navíc. Teď už se to zase nevypíná, asi by tam byl zas BSoD, jenže nemám grafárnu, na který bych spustil monitor, moje asi funguje, ale výstup hlásí no signal. Ale podle mě normálně šlape, protože počítač jakoby do tý BSoD najede, vím jak dlouho to má trvat a tu BSoD jsem viděl s kámošovou grafárnou, která už taky odešla. A proč by byl problém se zdrojem z ničeho nic? Zkoušel jsem druhej, ten má 300W, s tím to nešlo. Všechno to začalo, když jsem se snažil jako blbec taktovat... V ntunes jsem zvýšil frekvenci paměti a core na moc a pak ještě v nějakym softu frekvenci procesoru na moc a to mi vyhodilo grafárnu a musel jsem reset CMOS. Pak jsem navýšil napětí na procáku, všechno jelo a pak zas z ničeho nic bum... Od tý doby mi to blbne. Jednou mi to jelo normálně, po všech resetech do default, ale pozdějc se grafárna nechytala už vůbec a kámošova taky blbla, tak sem párkrát zmáčk restart a od tý doby problémy s vypínáním. Teď už se to zase nevypíná snad a asi by to najelo na logo windows s BSoD, ale v nouzovym režimu by to asi šlo, tak není problém v nějakým softu?

EDIT: Před hraním s taktováním to jelo naprosto normál, nikdy žádnej problém. Resp jo, ale reklamace byla fph.
Moje PC.JPG
johny__g (6387)|29.9.2010 08:35
Proč by odešel? U EC zdroje není otázka zda odejde, tam se ptáme kdy odejde. No a ten tvůj mohl kleknout teď. Tím taktováním jsi mu asi pomohl. Takže, nejdřív bych zkusil v počítači nějaký kvalitní, aspoň 400 W zdroj a dál se uvidí. Je možné, že v tom počítači odchází víc věcí.
Richmond (8084)|29.9.2010 16:21
Má tam 550w LC (kontroloval kondíky a údajně ok), vyslal jsem ho pro zapůjčení PCI & PCIE gk. Hlavně to zkoušel na grafice, která neukazovala obraz a jel poslepu :mistake
TondaBobr (37)|1.10.2010 22:59
Tak jsem si kvůli tomu BSOD půjčil grafárnu, naformátoval a všechno jelo v pohodě... Ale dneska zase, pustím, větráčky 3 sekundy, ani nenaběhne grafika a vypne se to, tak čím to je? Předtím se to prostě po čase pustilo zas, ale nevím, čím to je. Zatím se PC takhle vypínal vždy, po zmáčknutí čudlíku restart, teď se místo restartu z Win rovnou vypl a už nešel.
TondaBobr (37)|2.10.2010 14:15
Tak zdroj to není, teď jsem si koupil fung novej, 500W a stále nic, takže asi MB, co?:( Zdroj jdu vrátit a MB teda koupit a zkusit.
krysarr (30)|2.10.2010 15:30
Před pár měsíci jsem se stěhoval a po zapojení v novém bytě mi počítač dělal to, co bylo popsáno v prvním příspěvku - shodou okolností mám i stejnou desku.
Po zoufalém pročítání rad na netu, které mi nepomohly (jiný zdroj, bez GK, jiné RAM atd...) jsem se smířil s tím, že to bude MB samotná a budu muset koupit novou.

Pak ale přišel tchán, desku promačkal (doslova, jako doktor;) a od té doby je PC v pořádku. Nikdo neví, čím to bylo, možná nějaké kontakty... nechci spřádat teorie, nevidím do toho.
Ale vím, že teď počítač funguje :)
TondaBobr (37)|2.10.2010 20:38
Sakra a ja uz tu desku koupil!:D Tak ji taky promackam a kdyztak tuhle vratim :) Jinak bylo to deskou no a tahle funguje paradne!
Richmond (8084)|2.10.2010 21:24
[quote=krysarr;406536]
Pak ale přišel tchán, desku promačkal (doslova, jako doktor;) a od té doby je PC v pořádku. Nikdo neví, čím to bylo, možná nějaké kontakty...[/quote]
Možná pomohlo domáčknutí bios švábu ;) Nicméně to by se deska musela zaseknout před inicializací a ne že by jen nešel obraz...
JAKIS0 (82)|3.10.2010 13:35
Nebo to muze byt spatne usazenim CPU chladicem....Mel sem stejny problem
TondaBobr (37)|3.10.2010 18:31
Ach jo, to jsem z toho jelen :D Koupil jsem novej mother, od MSI, s integrovanou VGA. Vsechno jelo fph, pak sem si precet prispevky zas a promackal jsem svuj starej mother a ten zas jel :D Takze jdu vratit MSI a koupit si misto toho grafarnu, snad uz se to nestane zas :X :)