reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Prodlužovací USB kabel pro BT vysílač

kanabis (254)|21.8.2008 16:40
Moh by udělat takousi Homemade prodlužovačku pro BT vysílač (link). Signál totiž nedosáhne na záchod a hlavní televizi špatně :D. Ta prodlužovačka by měla mít kolem 10 m. Výroba: vezmu normální usb prodlužovačku a uprostřed jí přefiknu. Spočítám kabliky a zavolám strýca elektrikáře ať vezme kabel a pájku aby mi to spojil.
Fungovalo by to?
Millisx (131)|21.8.2008 16:43
Velmi pravděpodobně ne. Specifikace USB hovoří maximálně o 5m a ani to pro bezproblémový neplatí vždy. Záleží na kvalitě kabelu.
Řešení je využít aktivního prodloužení. Například: http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=105H45006000000EUH&Search=usb%20aktiv&SearchType=1
kanabis (254)|21.8.2008 16:51
Takže kabel s krabicí na konci :D. Takže internet na záchodě počká :D díkec
|Mio| (1333)|23.8.2008 21:09
Jen tak mimo misu, proc proboha honis internet pres BT ???
cool.user (2822)|23.8.2008 23:08
[QUOTE=Millisx;154101]Velmi pravděpodobně ne. Specifikace USB hovoří maximálně o 5m a ani to pro bezproblémový neplatí vždy. Záleží na kvalitě kabelu.
Řešení je využít aktivního prodloužení. Například: http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=105H45006000000EUH&Search=usb%20aktiv&SearchType=1[/QUOTE]

Ja tahal jen po dratech 10m na modem a jelo to relativne ok

[QUOTE=|Mio|;154800]Jen tak mimo misu, proc proboha honis internet pres BT ???[/QUOTE]

Internet v mobilu? (rovnou si tipnu mobil SE :p)
Millisx (131)|23.8.2008 23:17
Proč internet přes BT? Evidentně bez netu nemůže být a na mobilu nemá WiFi :P

2 cool.user.
Když vím, že to nemusí fungovat, raději nedoporučuju. Ono to tvoje "relativně" mně dost děsí :D a setkal jsem se s mnoha tiskárnami, co v závislosti na kvalitě kabelu(potažmo i desky) nechtěly fungovat už na 3m :)
cool.user (2822)|23.8.2008 23:23
[QUOTE=Millisx;154841]2 cool.user.
Když vím, že to nemusí fungovat, raději nedoporučuju. Ono to tvoje "relativně" mně dost děsí :D a setkal jsem se s mnoha tiskárnami, co v závislosti na kvalitě kabelu(potažmo i desky) nechtěly fungovat už na 3m :)[/QUOTE]

Vsak nerikam ze bude fungovat, ale taky nerikam ze to muze fugovat, navic prodluzovacich usb kabelu se vsude vali dost :p

btw: deska to byla ecs s kt133 :P

edit: 2 millisx: tak na kt133 bylo problem rozjet pomalu cokoliv, pricti si k tomu ecs... :D
Millisx (131)|23.8.2008 23:34
KT133... na tom jsem měl problém rozchodit USB 2.5" HDD na dva napájecí kabely :D
pinc (85)|25.8.2008 20:59
Nejdříve vyzkoušej normální USB prodlužovák.
to se dá v rozumném krámě i zapůjčit proti záloze.
Pavel Boček (4169)|25.8.2008 22:49
Když je to tu téma, abych nemusel zbytečně zakládat další...

Mám skrz zeď A-B 5m kabel, ten už nebude potřeba a výhledově bych potřeboval natáhnout tam UTP/FTP, nicméně už se nevejde skr díru. Tak mě napadlo USB kabel na obou koncích stříhnout a nakrimpovat. UTP cat. 5e má impedanci 100 ohmů a je pro 100 MHz, USB 2.0 má mít 90 ohmů, ale neznám frekvenci. Hlavně nevím, jak jsou vedeny vodiče, ale zřejmě také dva kroucené páry...? Jel by na tom 100Mbit Ethernet ? Soubežně povede FTP Cat. 5e a koaxiál.
eraser (0)|26.8.2008 18:06
Tak vytiahni ten USB kábel a daj tam UTP, či tá diera je tak malá, že ho tam neprestrčíš, i keď bude USB kábel preč?
Pavel Boček (4169)|26.8.2008 18:11
Když je tam USB kabel, tak už nic neprostrčím, kvůli velkému B konektoru ani neproleze ven sám. Kdybych mu ustřihnul konektor, tak je mi USB kabel k ničemu a musím stejně natáhnout FTP, takže bych měl 2x ztrátu :)

Pokud by to alespoň mohlo chodit, tak bych zkusil USB překrimpovat s RJ-45 a až pak případně natahoval FTP...
eraser (0)|26.8.2008 19:02
Tak ako si ho tam narval, keď sa ti teraz nedá vytiahnuť? :runaway

Nevidel som ustrihnutý USB kábel, takže neviem, koľko je v ňom vodičov a ako sú realizované, či sa jedná o lanko alebo drát. Podľa toho by si potreboval zvoliť RJ45 konektor, i keď sa na to dosť kašle, opodstatnenie to má. :rules

Ďalej je otázne, či sú dráty uložené krútene, čo má pri UTP význam eliminácie rušenia vo vodičoch, i keď tých 5 metrov zrejme nebude hrať rolu, ale človek nikdy nevie. :notsure
Pavel Boček (4169)|26.8.2008 20:15
Na to se právě ptám :) Ze zkušeností s tímto bych řekl, že to bude lanko...čtiři vodiče tam jsou, data a napájení a dvě země. Jinak prvně skr zeď šlo USB, pak koaxiál a nakonec UTPčko, vyměněné za FTPčko, kromě USB všechno už bez konektoru, ten se přidělal až na druhé straně.

A hele co jsem našel :D Nevím jak je to tedy krouceno, dle Ioannise všechno dohromady, ale mohlo by záležet na kabelu...



Tak to je ale výborné, má to dokonce stínění :) Snad to těch pět metrů půjde na 100 Mbit stabilně...

Správný konektor mám vždycky, v GESu se automaticky ptají jestli na drát nebo na lanko ;)
eraser (0)|27.8.2008 10:12
Podľa tých obrázkov by som povedal, že ide o lanko, takže tento problém by bol vyriešený. To tienenie by mohlo zabrať a dĺžka je malá, takže by sa to mohlo vyskúšať. Pre 100 Mbit/s tie štyri kábliky, resp. dva páry postačujú, čiže v RJ45 koncovke zapojíš piny 1,2,3 a 6. Farba je na tvojom výbere, avšak jedna strana musí byť zhodná s druhou, lebo chceš priamy UTP kábel, resp. v tomto prípade FTP. :)
Pavel Boček (4169)|27.8.2008 14:53
OK, díky, až to bude aktuální, dám vědět :) Ptal jsem zatím jen předběžně, když se tu řešily USB kabely...
eraser (0)|27.8.2008 18:23
Inak som zvedavý na realizáciu, resp. samotnú funkcionalitu, takže potom sprav nejaké testy. Ono to zase nie je taký výdavok, v podstate stačia dve RJ45 koncovky za pár "halierov". :)
Pavel Boček (4169)|6.2.2010 12:38
Jak jsem slíbil, podávám informace o realizaci.

Jaksi jsem koupil tři běžné RJ-45 na lanko a žádný stíněný (skleróza útočí), takže jsem si stínění na jedné straně nechal volné a pak tam napájím drátek, který přišroubuji ke skříni, to by mělo zajistit zemění.

I bez uzemnění stínění ale FTP upload z laptopu na desktop (v cestě mezi nimi je jen router) 6,5 MB/s. Takže to myslím funguje v pořádku. Jen tedy narvat ty měkké drátky do konektoru až nadoraz bylo fakt něco :runaway