reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

USB nefunguje...

georginho (110)|30.10.2008 21:23
Na strejdovém PC nefunguje USB...Strčíš tam flashku, tiskárnu či MP3 pořád stejná hláška, že zařízení nebylo rozpoznáno...Odinstalování ovladačů USB ve správci zařízení - restart...ovladače se znova nainstalovali a nic...stale stejná hláška...přeinstalovaný chipset driver - nic....v bisou jsem zkoušel vypnout i USB 2.0 a nechat jen 1.1 - nic....na PC jsou 2 nainstalovaný XP - nejede USB ani v jednom...Nedávno jsem tam instaloval SP3 a nebyl si jist, jestli to nemohlo být tím - odinstalace - nic, SP2 taky - nic...Už si nevím rady seděl jsem tam u toho 3 hodiny ... zadarmo jsem tam drahej :D
Bez nazvu.JPG 4.JPG 2.JPG 3.JPG
matheasek (141)|30.10.2008 21:27
a máš nainstalovaný firewall? pokud jo, zkus ho vypnout

a nebo jiný driver, zkoušels?

a jaký jsi zkoušel USB? na přední straně nebo na desce?
georginho (110)|30.10.2008 21:28
firewall je jenom windowsovskej a ten jsem vypínal já vypínal všechno skoro co nepotřebuju k běhu systemu a nic ...
matheasek (141)|30.10.2008 21:31
a ten driver, nebo jiný USB?
georginho (110)|30.10.2008 21:32
žádný USB nefunguje....u každýho portu to stejný... a v obou systémech to nechápu
matheasek (141)|30.10.2008 21:33
a ten driver? zkoušel jsi jinpou verzi, třeba i starší?
georginho (110)|30.10.2008 21:35
drivery k USB nejsou...drivery na USB jsou součástí instalace windows xp a aktualizace SP1 nebo SP2...a píše to i výrobce na driver downloads k základovce..
KEOSAN (958)|30.10.2008 21:37
Skus nejake linuxove bootovacie livecd a zistis, ci s nim budu fungovat USB. Ak ano, tak je problem vo windowse.

Ak nie - potom je problem s +5V ci +5VSB vetvou zdroja. Da sa to poriesit lepsi stabilnym zdrojom, alebo posilnenim kondikov na danej vetve. Pripadne mozu byt na maticnej doske vydute, kondiky - pripadne vyschnute - napr. v oblasti okolo USB portov.

Pre ilustraciu - nedavno som riesil problem napr. ze sa nechcela za ziadnu cenu instalovat USB laserova tlaciaren s ktorou predtym neboli problemy. Skusal som ine porty a nic. Posilnil som na zdroj napajanie +5V a +5VSB /zdroj meratelne nemal problemy/ a vuala zrazu instalacia prebehla normalna sama a vsetko fungovalo.
Logout (4018)|30.10.2008 21:45
Anebo odpálenej USB řadič na desce....Taky se stává... To ale řešit jednoduše nejde, snad jen koupit porty do PCI.
georginho (110)|30.10.2008 21:48
no nevim jestli by to pak vubec zaregistrovalo, že tam je něco zapojene zase :(
matheasek (141)|30.10.2008 21:48
[QUOTE=Logout;176205]Anebo odpálenej USB řadič na desce....Taky se stává... To ale řešit jednoduše nejde, snad jen koupit porty do PCI.[/QUOTE]

to už je to nejhorší co s tím může bejt no:-D katastrofický scénář:-P
matheasek (141)|30.10.2008 21:49
[QUOTE=georginho;176209]no nevim jestli by to pak vubec zaregistrovalo, že tam je něco zapojene zase :([/QUOTE]
pokud ti funguje PCI, tak se ti USB na PCI kartě zobrazí:-)
KEOSAN (958)|30.10.2008 21:53
Tiez riesenie, dat tam PCI USB kartu... Ale ak je nestabilna vetva zdroja napajajuca PCI i USB porty, mohol by byt problem znovu.

Dobre by bolo skusit tam dat iny, solidny zdroj.
georginho (110)|30.10.2008 21:56
nj...možná zkusím ale asi jo..kdyžtak vezmu svýho 400W fortrona z domu
Logout (4018)|31.10.2008 12:40
To je asi nejlepší postup.. Vyzkoušet jinej zdroj. Když to nepojede, tak možná ještě pro jistotu vyzkoušet nějaký livecd s linuxem, jestli nemáš ty XP třeba z nějaký divný instalačky. Pokud ani to nepojede, tak asi už nezbejvá než koupit nový porty. Ještě možná stojí za pokus restart cmosky, ale že by kvůli chybě v cmosce nejely usb je imho míň pravděpodobný, než že by kvůli výpadku elektřiny nejel ruční mlejnek na mák.
Jiří Nowak (17)|6.11.2008 15:29
Zkusit USB z nějaké live distribuce linuxu/winPE, pokud pojede tak reinstalnout chipset. Pokud nepojede koupit řadič nebo základní desku. Před nakupováním bych raději otestoval vyměnit zdroj.
marcadek (4)|9.12.2008 20:07
Ahoj, mám podobný problém, Win Xp mi prestali detekovat jekekoliv USB zarizeni. Mimo jine i bezdratova klavesnice a mys. Pod Biosem klavesnice funguje, ale jak zacne nabihat system, tak zhasne kontrolka na vysilaci klavesnice ani mys nereaguji. Nenacte se ani zadny USB disk.
Kdyz vysilac odpojim a zase pripojim, kontrolka se rozsviti, ale dal nic nefunguje.
Spustil jsem na PC distribuci Linuxu na Live CD a tam vse fungovalo.
VencaX (3686)|9.12.2008 21:21
[QUOTE=marcadek;192873]Ahoj, mám podobný problém, Win Xp mi prestali detekovat jekekoliv USB zarizeni. Mimo jine i bezdratova klavesnice a mys. Pod Biosem klavesnice funguje, ale jak zacne nabihat system, tak zhasne kontrolka na vysilaci klavesnice ani mys nereaguji. Nenacte se ani zadny USB disk.
Kdyz vysilac odpojim a zase pripojim, kontrolka se rozsviti, ale dal nic nefunguje.
Spustil jsem na PC distribuci Linuxu na Live CD a tam vse fungovalo.[/QUOTE]

Pak je problém ve Windowsech. Zkus odinstalovat a nainstalovat USB a chipset drivery. (neznám tvou sestavu ;))
EditorPO (2819)|9.12.2008 22:29
Na jednom PC mi tiez po urcitej dobe prestalo riadne detekovat USB zariadenia. Vyriesil som to pridanim PCI karty s USB portami.
Softwarove problemy s USB sa riesia aj na tejto MS stranke. Taktiez skus spustit System File Checker: Start > Run > CMD. V DOS okne zadaj prikaz SFC /scannow. Kontrola bude chvilu trvat, mozno si bude pytat instalacne CD.
marcadek (4)|13.12.2008 12:57
Pokusil jsem se odinstalovat USB podle navodu na http://support.microsoft.com/kb/310575
ale zablokoval se behem toho pocitac.
Pokusil jsem se tedy na jiny disk nainstalovat znovu Xp. Po samotne instalaci USB fungovalo, i po instalaci SP. Pak jsem nainstaloval ovladace k desce a opet prestalo.
Mam desku MSI 945PL Neo-F, procesor INTEL Pentium D 920 2,8 GHz

Muze to byt deskou?
Jinak se mi par dni pred tim zacalo zobrazovat hlaska - Prepeti na rozbocovaci USB. Muze to mit souvislost?
Diky